میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۱۴
 
 
سیدزاده:
بی‌بندوباری واژه «سلبریتی» را به وجود آورده است

تهیه‌کننده سینما درپی انتقاد افکار عمومی از چالشی به نام «سلبریتی‌ها» گفت: مشکل عمده ما این است که حوزه فرهنگ به حال خود رها شده و آدم‌های بی‌فرهنگی که لیاقت صدارت و ریاست بر این حوزه را ندارند به عنوان مدیر اداره حوزه فرهنگی را در دست دارند، حضور این مدیران نالایق بی‌بندوباری شدیدی در حوزه فرهنگ به وجود آورده است. 
سیدسعید سیدزاده افزود: این قبیل واژه‌های چندش‌آور شایسته فرهنگ ایرانی - اسلامی نیست؛ کسانی که هرچه دارند از این انقلاب است فقط به دلیل بی‌بندوباری فرهنگی مفرطی که در کشور وجود دارد دچار این اتفاقات می‌شوند. بنده معتقدم مشکل از این به اصطلاح «سلبریتی‌ها» نیست، مشکل ما مسئولان فرهنگی نظام هستند که نه خودشان درست سرجای‌شان قرار دارند و نه آدم‌های نوپایی که به آن‌ها بال و پر داده‌اند درست سرجای خود هستند!
تهیه‌کننده فیلم سینمایی «شب به خیر فرمانده» تأکید کرد: من حاضرم با یکایک این آدم هایی که در سینما و تلویزیون کشور انجام وظیفه می‌کنند و خود را برتر از دیگران می‌پندارند و در هر کاری که هیچ تخصصی در آن ندارند دخالت می‌کنند و در هر موضوعی که سواد آن را ندارند اظهار عقیده می‌کنند ساعت‌ها صحبت کنم و به آن‌ها بفهمانم که هیچ چیز نمی‌فهمند! طبیعی است که این جاهلان یک‌شبه معروف شده حرف‌های پرت و بی‌ربط بزنند، اما از یک مدیر که سکان اداره حوزه فرهنگی یک کشور را در دست دارد انتظار نمی‌رود رفتار پرت و دور از شأن خود نشان دهد. این سینماگر ادامه داد: بنده معتقدم اصولا این افراد را اصلا نباید بزرگ کرد. آن‌ها دنبال دیده شدن و مورد توجه قرار گرفتن هستند و بحث کردن راجع به این افراد به نفع‌شان است و آن‌ها را به هدف‌شان می‌رساند. این افراد باید بدانند و آگاه باشند که فردی که با طلبه شهید همدانی این کار شنیع را کرد یک احمق تمام عیار بود که سزای حماقتش را دید و این سلبریتی‌ها هم که اینطور بی‌پروا رفتارهای بلاهت‌آمیز می‌کنند مثل همان فرد هستند و سزای عمل‌شان را می‌بینند.
تهیه‌کننده فیلم «خداحافظ رفیق» در پایان تصریح کرد: اگر مسئولان فرهنگی فهیم سکان مدیریت را در دست بگیرند شاهد این اتفاقات شوم نخواهیم بود؛ این نکته کلیدی است که ما باید به آن توجه کنیم! امیدوارم روزی در کشور برسد که مسئولان فهیم و ولایی اداره امور را در دست بگیرند و مسئولیت داشته باشند تا دیگر اینطور رفتارهای سخیف از سوی برخی صورت نگیرد. ضعف شدید مدیریت فرهنگی باعث به وجود آوردن این مسائل است و بس! ما باید آگاهانه این مسائل را رصد کنیم و اجازه ندهیم که روز به روز حوزه فرهنگی و هنری کشور بیشتر به سمت کجراهه هدایت شود.

کد مطلب: 108907
 
Share/Save/Bookmark