میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۳
 
 
دولتمردان آمریکا همچنان در توهم کارآمدی منافقین علیه ملت ایران هستند
واشنگتن دلبسته تروریست‌های تاریخ مصرف گذشته

خشم آمریکا در برابر وحدت و یکپارچگی ملت ایران هر روز آشکارتر می‌گردد چنانکه آنها که سیاست‌هایشان با شکست مواجه شده است بار دیگر با توهم کارآمدی گروهک تروریستی تاریخ مصرف گذشته منافین به سمت این گروهک تروریستی رفته‌اند چنانکه یک رسانه آمریکایی گزارش داده نماینده دولت آمریکا در امور ایران با نماینده گروهک تروریستی منافقین دیدار کرده است.
در حالی گروهک تروریستی منافقین با قتل عام ۱۷ هزار ایرانی دشمن قسم خورده ملت ایران و جمهوری اسلامی است که آمریکایی‌ها همچنان براین توهم هستند که این تروریست‌ها که شاکله آنها از مدتها پیش فرو پاشیده می تواند اجرا کننده اهداف ضد ایرانی آمریکا باشد چنانکه «برایان هوک»، نماینده دولت آمریکا در امور ایران بعد از عملیات تروریستی آمریکا برای ترور سردار «قاسم سلیمانی» با یکی از نمایندگان گروهک تروریستی منافقین دیدار کرده است.پایگاه «دیلی‌بیست» که این خبر را گزارش داده از منافقین به عنوان گروهی «جنجالی» یاد کرده که تا سال ۲۰۱۲ در فهرست تروریستی آمریکا قرار داشت.دیلی‌بیست این خبر را بر اساس سندی که نماینده منافقین طبق قوانین آمریکا تحویل وزارت دادگستری این کشور کرده گزارش داده است. قوانین آمریکا نماینده‌های گروه‌ها یا کشورهای خارجی را ملزم به ثبت رسمی رایزنی‌های خود با مقام‌های دولت آمریکا می‌کند.دیدار برایان هوک با نماینده گروهک منافقین چند هفته بعد از عملیات تروریستی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد برای ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شماری از همراهان ایشان انجام گرفته است.این دیدار در حالی انجام شده که پیشتر رسانه‌های آمریکا گزارش داده بودند «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا مقام‌های این کشور را از دیدار با نمایندگان منافقین منع کرده است.دیلی‌بیست نوشته پامپئو در آن اطلاعیه به «سابقه بحث‌انگیز» منافقین و «جایگاه ضعیف» آن در میان مردم ایران اشاره کرده بود. در سندی که نماینده گروهک تروریستی منافقین تحویل وزارت دادگستری کرده اشاره‌ای به جزئیات رایزنی‌ او با برایان هوک نشده است.دولت آمریکا در سال‌های گذشته یکی از حامیان گروهک تروریستی منافقین بوده است. برخی از نزدیکان ترامپ از جمله «رودی جولیانی»، وکیل شخصی او ارتباطات نزدیکی با این گروهک تروریستی دارند و از این گروهک پول دریافت کرده‌اند.مطالعاتی که حتی توسط دستگاه‌های خود دولت آمریکا انجام شده‌اند نشان می‌دهند گروهک منافقین از هیچ جایگاهی در میان مردم ایران برخوردار نیست. در همین حال در اقدامی دیگر که نشانگر خشم آمریکا از وخدت ملی ایرانیان در روز ۲۲ بهمن است، وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد ۵ نفر را به اتهام تلاش برای فروش نفت ایران به پالایشگاهی در چین دستگیر کرده است.وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد چهار نفر در ایالت تگزاس و یک نفر در نیویورک را به اتهام تلاش برای «فروش نفت تحریم‌شده ایران به پالایشگاهی در چین» دستگیر کرده است.
وزارت دادگستری آمریکا ادعا کرده این پنج متهم بین جولای ۲۰۱۹ تا فوریه ۲۰۲۰ قصد داشته‌اند زمینه‌های خریداری نفت از جمهوری اسلامی ایران جهت فروش آن به پالایشگاهی در چین را فراهم کنند که این اقدام نقض قوانین تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران به شمار می‌رود. طبق این بیانیه، در صورتی که متهمان مجرم شناخته شوند به حداکثر ۲۵ سال حبس و پرداخت حداکثر ۱.۲۵ میلیون دلار جریمه نقدی محکوم می‌شوند.
خبر دیگر با رفتارهای آمریکا آنکه در پی رفتار ناعادلانه مقامات مرزی آمریکا با مسافران ایرانی‌تبار، کفیل کمیسر اداره گمرک و حفاظت مرزی این کشور مدعی شد با ایرانیان «کمی بیش از حد» متعصبانه رفتار شده است. پس از حمله پهپادی آمریکا که منجر به شهادت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده بلندپایه ایرانی، شد، دست‌کم ۲۰۰ فرد ایرانی‌تبار هنگام عبور از مرز کانادا به ایالت واشنگتن آمریکا در پنجم و ششم ژانویه (یکشنبه و دوشنبه، پانزدهم و شانزدهم دی)، به مدت بیش از ۱۲ ساعت بازداشت شدند. بسیاری از افراد بازداشت شده، تبعه آمریکا بودند. حتی بعضی از آن‌ها برای شرکت در برنامه مسافران مورد اعتماد تایید شده بودند. اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا در آن زمان اعلام کرد اتباع ایرانی-آمریکایی را بر اساس ملیتشان هدف قرار نداده یا چنین دستورالعملی هم برای افسران خود صادر نکرده است. اما یک وکیل امور مهاجرت در بلین، واشنگتن، به نسخه‌ای از دستورالعملی دست یافت که ظاهراً دفتر اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا در سیاتل صادر کرده، و در آن اعلام شده بود که ماموران این اداره باید (درباره سوابق) اتباع ایرانی، لبنانی و فلسطینی که بین سال‌های ۱۹۶۱، ۲۰۰۱ متولد شده‌اند، ”تحقیق و بررسی انجام دهند.“همچنین در این دستورالعمل آمده بود پیشینه هر فرد دیگری هم که به ایران یا لبنان سفر کرده است، باید بررسی شود. ماموران مرزی معمولاً، برای مثال، زمانی که مدارک یک مسافر مشکل دارد یا ماموران به چیزی مشکوک می‌شوند، برای احتیاط از او بازرسی بیشتری می‌کنند. اما قانونگذاران و گروه‌های مدافع حقوق مهاجران، از جمله پرامیلا جایاپال، نماینده دموکرات ایالت سیاتل، اعلام کردند مجزا کردن آمریکایی‌های ایرانی‌تبار بدون وجود چنین عواملی، اشتباه و ناقض حق آن‌ها برای حفاظت برابر بر اساس قانون بود.

کد مطلب: 112803
 
Share/Save/Bookmark