میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۲
 
 
سیاست مجازی
#پاسخگو_باشید

از چندی پیش در شبکه‌های اجتماعی کمپین مطالبه‌گری از مسئولین با هشتک‌هایی همچون #مطالبات_بحق، #مطالبات_سراسری و #پاسخگو_باشید، راه افتاده که فعالان فضای مجازی و مردم در این کمپین بر لزوم پاسخگو بودن مسئولان در قبال مطالبات معیشتی و اقتصادی مردم تاکید دارند.
مقام معظم رهبری نیز همواره بر لزوم حل مشکلات اقتصادی کشور و مردم در مقاطع مختلف تاکید داشته‌اند که آخرین مورد آن هم همین امروز در دیدار مردم قم بود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار فرمودند: "اعتراض‌ها یا درخواست های مردمی همواره بوده و اکنون نیز هست؛ در همین یکسال اخیر، برخی از مردم در بعضی شهرها یا در مقابل مجلس به دلیل مشکلات صندوق‌ها یا برخی مؤسسات مالی، اجتماعاتی داشتند که هیچ‌کس هم با آنها معارضه و مخالفتی ندارد و باید این حرفها گوش داده و رسیدگی شوند و در حد وسع و توان پاسخ داده شود."
فعالان فضای مجازی در این کمپین تاکید دارند که مطالبه اصلی مردم نه پخش صدای ربنا و رفع حصر بلکه رسیدگی به اشتغال جوانان، جلوگیری از گرانی‌، عمل به وعده‌های انتخاباتی و از این دست مطالبات است.

#تقاص
بعد از سخنان مقام معظم رهبری کاربران فضای مجازی با راه انداختن هشتگ #تقاص_میگیریم نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز سه‌شنبه در دیدار هزاران نفر از مردم قم با تجلیل و تحسین حرکت عظیم، پرشور، به‌ موقع و منسجم ملت در روز‌های اخیر، به تشریح ابعاد و لایه‌های مختلف توطئه دشمنان برای سوءاستفاده از مطالبات به حق مردم پرداختند و سه نکته اساسی را خطاب به هیأت حاکمه امریکا مورد تأکید قرار دادند: اول: سرِ شما در حوادث اخیر به سنگ خورد و اگر در آینده تکرار کنید باز هم ناکام خواهید ماند. دوم: در این چند روز به ایران خسارت زدید، این کار بی‌تقاص نخواهد ماند و سوم: این کسی که به گفته خود امریکایی‌ها تعادل روحی - روانی ندارد، بداند که این دیوانه‌بازی‌های نمایشی، بی‌جواب نخواهد ماند.
بعد از سخنان مقام معظم رهبری کاربران فضای مجازی با راه انداختن هشتگ #تقاص_میگیریم نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

۶ راهکار برای حل مشکلات مردم
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه اینستاگرام خود نوشت: امروز که بار دیگر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی از مسئولان خواستند به مشکلات مردم رسیدگی شود، باید تلاشی انقلابی برای پاسخ به مطالبات واقعی و ملموس آنها از جمله بیکاری صورت گیرد. برای پیگیری راهبردی مطالبات مردم از سوی قوای سه‌گانه و با کمک و مشارکت خود مردم، این ۶ راه‌حل درپیش‌روست:
۱- قطع امید از بیگانه و تکیه ‌بر توانمندی‌های داخلی ۲- انس و همدردی واقعی - نه نمادین - با مردم ۳- توانمندسازی مردم به‌ویژه جوانان کشور ۴- مشارکت واقعی مردم در فعالیت‌های تولیدی ۵- شفافیت و مبارزه قاطعانه با فساد ۶. ترمیم گروه‌های مدیریتی، شکستن حلقه بسته مدیران و استفاده از نخبگان همه اقوام ایرانی و جوانان مستعد در مسئولیت‌های اجرایی، تقنینی و قضایی.

کد مطلب: 102705
 
Share/Save/Bookmark