میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴
 
 
درعا زیر چتر عملیات ارتش سوریه

ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در جنوب این کشور واقع در استان درعا همچنان به عملیات خود علیه تروریست‌ها ادامه می‌دهند و موفق شدند در دو محور پیشروی داشته باشند.
نیروهای سوری موفق شدند در ادامه بازپس‌گیری محله المنشیة واقع در غرب شهر درعا عملیات خود را از دو محور شرق خیابان الارذن و مسجد بلال حبشی آغاز کنند و موفق شدند بیش از نیمی از مناطق ذکر شده را آزاد کنند.
تعدادی از تروریست‌های جبهه النصره و تحریرالشام و سایر گروه‌های تروریستی در این منطقه کشته و زخمی شدند و سایر تروریست‌ها به سمت مناطق «الاربعین و العباسیة» متواری شوند.
توپخانه ارتش و یگان موشکی سوریه با رصد دقیق تروریست‌ها موفق شدند مراکز تجمع و مخفیگاههای تروریست ها را در میدان المصری، ساختمان «البرید، مناطق العباسیة و الکرک» و جاده ارتباطی محله‌های «السد_درعا بلد» را مورد هدف قرار دادند که در جریان آن حدود ۳۵ تروریست کشته و زخمی شده و تعدادی از خودروهای نظامی آنان نیز منهدم شد..
تروریستها بدلیل شکستهای پیاپی خود در غرب شهر درعا طی چند روز گذشته دهها خمپاره را به طرف مناطق مسکونی شلیک کردند که در نتیجه این حملات تعدادی از اهالی این مناطق کشته و زخمی شده اند.
از روز دوم اسفند ماه تروریستها عملیاتی را با شعار «الموت و لا المذلة» در جنوب شهر درعا با هدف اشغال محله راهبردی المنشیة که اشراف کامل بر شهر و دروازه ورودی شهر از جنوب و غرب محسوب می‌گردد آغاز کردند.
لازم به ذکر است حملات جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه به کشته شدن دست‌کم ۲۲ غیرنظامی و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر منجر شده است. پایگاه «العربی‌الجدید» به نقل از یک گروه نزدیک به معارضان مسلح سوریه (Raqqa is Being Slaughtered Silent) گزارش داد حمله جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی در روستای «کسرات» واقع در جنوب شهر «رقه» به کشته شدن دست‌کم ۱۷ غیرنظامی که اکثر آنها زن و کودک بودند منجر شده است. ۱۵ نفر هم در این حادثه زخمی شده‌اند. از سوی دیگر رهبر حزب معارض «جبهه التغییر و التحریر» می‌گوید که آمریکا در پی اعمال نفوذ در سوریه است و ابزار منطقه ای این کشور عربستان و ترکیه و ابزار داخلی آن نیروهای کُرد سوری هستند. «فاتح جاموس» رهبر حزب معارض «جبهه التغییر و التحریر» (جبهه تغییر و آزادسازی) درباره نفوذ آمریکا در سوریه هشدار داد.
جاموس در گفت‌وگو با روزنامه «الوطن» اعلام کرد که هدف آمریکا از اعزام نیرو و تجهیزات به شمال سوریه برای آزادسازی رقه، یک هدف سیاسی و اصلی است و این هدف چیزی جز اعمال نفوذ در سوریه نیست. در این میان ارتش سوریه موفق شد شهرک حمیمه کبیره را از داعش در شرق حلب پس بگیرد.
خبر دیگر آنکه مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهوری سوریه گفت که رئیس‌جمهور ترکیه اتباع ترک در کشورهای اروپایی را در چارچوب شبکه اخوان‌المسلمین سازماندهی می‌کند و خودش اداره شبکه اخوان را برعهده دارد و خود را خلیفه آنها می‌داند. استاندار حمص می‌گوید توافق خروج افراد مسلح از الوعر این استان، در راستای تکمیل اجرای مرحله سوم توافق مصالحه و استفاده از فرمان عفو ریاست جمهوری است.
لازم به ذکر است آمریکا در هفته‌های اخیر با ادعای مبارزه با تروریسم تحرکات نظامی در خاک سوریه صورت داده است در حالی که سوریه تاکید دارد این اقدام بدون هماهنگی با این کشور بوده و تجاوز به خاک یک کشور تلقی می‌گردد. دونالدترامپ ادعا دارد که به دنبال برقراری امنیت در منطقه و حمایت از شرکای منطقه‌ای خود است و خواستار تامین هزینه‌های مالی این اقدام از سوی کشورهای عربی شده است.

کد مطلب: 98790
 
Share/Save/Bookmark