میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۴
 
 
رییس پلیس تهران:
حذف طرح زوج و فرد غیرقانونی است

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه حذف طرح زوج و فرد با قانون مغایرت دارد، گفت: اصلی‌ترین دستگاه درباره این موضوع پلیس است، چون ترافیک را هدایت می‌کند.
سردار حسین رحیمی در پاسخ به سوالی مبنی بر ارائه طرح حذف زوج و فرد و افزایش محدوده طرح ترافیک، یادآور شد: به نظرم اگر طرحی می‌خواهد اجرا شود باید در رابطه با آن در مراجع قانونی بحث شود، اما برخی افراد ذهنیات خود را اطلاع‌رسانی می‌کنند، این موضوع (حذف طرح زوج و فرد) با قانون مغایرت دارد، اصلی‌ترین دستگاه در رابطه با این موضوع پلیس است چون ترافیک را هدایت می‌کند، درباره این موضوع باید کار کارشناسی صورت گرفته و سپس اطلاع‌رسانی شود.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه افرادی که وارد طرح ترافیک می‌شوند یک پیامک با «مضمون منظور شدن عوارض شهری به حساب آنها»، داده می‌شود، گفت:‌کسی که وارد طرح ترافیک می‌شود یک بار توسط پلیس اعمال قانون و جریمه ۲۰ هزارتومانی می‌شوند. ظاهرا قانونی در شورای شهر وجود دارد که این افراد باید مجددا جریمه شوند، اما باورم بر این است که برای یک تخلف نباید دو بار جریمه صورت گیرد.
رییس پلیس راهور تهران هم گفت: افزایش محدوده طرح ترافیک، تصمیم یک نهاد نیست.
سردار محمدرضا مهماندار در پاسخ به سؤالی در باره افزایش محدوده طرح ترافیک گفت: کاهش محدوده طرح ترافیک و یا افزایش آن از اختیارات شورای ترافیک شهر تهران است.
وی گفت: در خواست معاونت حمل و نقل به این شورا ارائه می‌شود و در حوزه‌های مختلف بررسی و نهایتا تصمیم گیری و اجرا می‌شود.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: به نظر می‌رسد گسترش محدوده طرح ترافیک به محدوده طرح زوج و فرد و اخذ عوارض از زوج و فرد آثار مخربی روی بقیه معابر شهر خواهد داشت.
وی گفت: اگر فضایی را از مردم بگیریم باید پیش بینی تردد در سایر معابر بزرگراه‌ها را داشته باشیم.
مهماندار گفت: به نظر می‌رسد با اجرای این طرح بزرگراه‌ها و معابر شمال شهر با مشکل روبرو شود اما نهایتا تصمیم‌گیری با شورای ترافیک است.

کد مطلب: 107071
 
Share/Save/Bookmark