میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۳
 
 
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی مطرح کرد؛
۵/۱ میلیارد دلار؛ صادرات برق سالانه

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه راهکار خاصی برای اختلافات وزارت نفت با وزارت نیرو بر سر صادرات برق وجود ندارد اما مشکل برطرف شده است گفت: اعتبارات تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی باید افزایش یابد.
همایون حائری در پاسخ به این سوال که دلیل تأخیر تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی چیست، گفت: شاخصی گذاشته‌ایم که براساس آن از این به بعد ببینیم چه میزان از برق تولید شده توسط وزارت نیرو بدون سوخت فسیلی است. وی افزود: سال گذشته ۳۵ میلیارد کیلووات ساعت از محل واردات، نیروگاه اتمی، بادی، خورشیدی، آبی و بخش بخار واحدهای سیکل ترکیبی تولید برق بدون استفاده از سوخت فسیلی بوده است.
وی با اشاره به اینکه به هر حال باید اعتبارات برنامه تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی باید پررنگ‌تر شود خاطر نشان کرد:به هر حال روند تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی کند است و باید اعتبارات تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی دیده شود.
حائری ادامه داد:۷۵۰۰ مگاوات نیروگاه گازی قرار است که به نیروگاه‌های سیکل ترکیبی تبدیل شود که در سال حدود ۱۲ میلیارد متر مکعب گازی می‌تواند صرفه‌جویی کند که از لحاظ اقتصادی حدود ۲ میلیارد دلار صرفه‌جویی می‌تواند داشته باشد.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در پاسخ به این سوال که اختلافات وزارت نفت با وزارت نیرو بر سر صادرات برق به کجا رسید و آیا ساز و کار جدیدی برای این موضوع اندیشیده شده است و اینکه از برق صادراتی چه میزان پول وارد کشور شده است، گفت: این مشکل برطرف شده است اما پولی که از صادرات برق عاید کشور می‌شود سالانه ۱.۵ میلیارد دلار است که به صنعت برق می‌تواند کمک کند. فارس

کد مطلب: 106676
 
Share/Save/Bookmark