میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۵
 
 
پیش تولید فیلم جدید کارگردان بادیگارد در حال اتمام است
حاتمی‌کیا با هادی حجازی فر به سوریه می‌رود
حاتمی‌کیا با هادی حجازی فر به سوریه می‌رود
 

چندوقتی می‌شد که در فضای رسانه‌ای اخباری مبنی بر ساخت فیلم جدید حاتمی‌کیا به گوش می‌رسید و در همین شایعات بود که باز هم نام یک بازیگر بر سر زبان‌ها افتاد.
هرچند در ابتدا این یک گمانه‌زنی بود که هادی حجازی‌فر بعد از دو تجربه موفق «ایستاده در غبار» و «ماجرای نیمروز» برای تجربه بعدی خود (بعد از آستیگمات) مقابل آینه اتاق گریم فیلم جدید حاتمی‌کیا نشسته است. اما این خبر به طور رسمی در فضای رسانه‌ای منتشر نشده بود، تا اینکه دیروز، خبرگزاری‌ها و سایت‌ها اعلما کردند که «ابراهیم حاتمی کیا کارگردان به نام سینمای ایران، این روزها برای پیش تولید تازه ترین اثر خود در سوریه به سر می‌برد.»
حاتمی‌کیا که طی سال‌های گذشته و در جریان اکران فیلم‌هایش در جشنواره و بعد از آن سینماهای عمومی از دغدغه خود نسبت به فضای سوریه و جبهه مقاومت سخن گفته بود، حالا قرار است فیلمی با محوریت مسائل امنیتی وتهدیدات تکفیری‌ها را جلوی دوربین ببرد.
فیلمی که به پایان مرحله پیش تولید نزدیک شده و به زودی وارد مرحله فیلمبرداری خواهد شد.
حتی گفته شده که حاتمی کیا به همراه محمد خزاعی که در این فیلم به عنوان تهیه‌کننده در کنار وی ایستاده این روزها برای انتخاب بازیگران و لوکیشن‌های فیلم در سوریه به سر می‌برند و انتخاب بازیگران سوری تا حدودی تکمیل شده است.
ظاهرا قرار است با تکمیل انتخاب عوامل و بازیگران ایرانی و تایید لوکشین‌های اصلی فیلم، این اثر از اواخر بهار ۹۶ فیلمبرداری خود را آغاز کرده و به احتمال فراوان تا مهر ماه امسال ادامه دارد. حاتمی کیا این فیلم را برای حضور در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر آماده خواهد کرد.
اما در کنار جذابیت این خبر که حاتمی‌کیا دوباره پشت دوربین می‌ایستد و فیلم جدیدش را می‌سازد، خبر حضور قطعی «هادی حجازی فر» به عنوان بازیگر در این فیلم است.
بازیگری که طی دو دوره اخیر جشنواره فیلم فجر، ‌آنچنان درخشیده که تحسین اهالی سینما و مخاطبان فیلم‌های ایرانی را با خود به همراه داشته است.
«ایستاده در غبار» در جشنواره سی‌وچهارم که اغلب جوایز را به یک فیلم دادند، باز هم توانست سه سیمرغ را از آن خود کند، اما تعجب اهالی سینما جایی بود که بازیگر نقش اول این فیلم حتی در بین کاندیداها هم نبود.
داستان این نوع در جشنواره پارسال به هم به نوعی تکرار شد. «ماجرای نیمروز» باز هم فقط کاندیدا شد و البته ۴ سیمرغ جلوه‌های ویژه، بهترین فیلم،‌ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و بهترین فیلم از نگاه ملی را کسب کرد. عجیب‌ترین بخش ندیدن داوران جشنواره جایی بود که باز هم کار بازیگر خوب اما بی سر و صدای جشنواره را ندیدند و «کمال» ماجرای نیمروز، نتوانست سیمرغ جشنواره را برای هامون (پسرش) ببرد.
حالا چنین بازیگری که به خوبی توانسته خودش را به فضای بسته سینما تحمیل کند و تحسین مخاطبان را هم به همراه داشته باشد، می‌خواهد یک تجربه جدید با ابراهیم حاتمی‌کیا داشته باشد. اتفاقی که می‌تواند باز هم نگاه‌ها را هر دوی آنها خیره کند و یک فیلم استاندارد دیگر را در تاریخ سینمای ایران ثبت کند.
باید صبر کرد و دید که سوغات سفر حاتمی‌کیا و حجازی‌فر به سوریه چه خواهد بود؟

کد مطلب: 98917
, مولف : مهدي رجبي
 
Share/Save/Bookmark