داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۴۴
 
 
۲۰ سال عزاداري بر سر قبر اشتباهي
سياست روز: دو خواهر امريكايي ۲۰ سال بر سر قبري اشتباهي عزاداري مي كردند.

به گزارش سياست روز به نقل از خبرگزاري رويترز، «اولين» و «هورتنس» ادواردز، ۲۰ سال تمام بر سر قبري كه فكر مي كردند قبر مادرشان، بئاتريس ويليامز است مي رفتند، بي خبر از آنكه اين قبر متعلق به يك غريبه است.
اين دو خواهر كه اكنون متوجه عوضي بودن قبر شده اند از مسئولان قبرستان «رز هيل» در نيوجرسي شكايت كرده و بابت ضربه عاطفي اي كه از اين اشتباه بهشان وارد شده خواستار ۲۵ ميليون دلار غرامت شده‌اند.
ماجراي چگونگي فاش شدن اشتباه مسئولان اين قبرستان هم در نوع خود جالب است: قبر مذكور دچار آسيب ديدگي شد و خواهران خواستار تعمير آن شدند. در اين اثنا كارگري كه مشغول تعمير قبر بود، مجبور شد در تابوت را باز كند. در اين لحظه بود كه او متوجه شد جسد يك مرد در درون تابوت است. خواهران وقتي اين خبر را شنيدند بهت زده شدند. مسئولان قبرستان وقتي ماجرا را بررسي كردند به اشتباهشان اقرار كردند و به خواهران گفتند كه مادرشان در قبر ديگري به خاك سپرده شد است.
اما ماجرا به همين جا ختم نشد. خواهران خشمگين كه اعتمادشان از مسئولان قبرستان سلب شده بود از آنها خواستند تا با نبش قبر، ثابت كنند كه مادر مرحومشان در قبر مذكور دفن شده است. اما مسئولان قبرستان گفتند در صورتي اين كار را مي كنند كه خواهران، مسئوليت آن را بر عهده بگيرند، زيرا احتمال دارد قبر دوم هم متعلق به فرد ديگري باشد و خانواده او پس از نبش قبر، از مسئولان قبرستان شكايت كنند.
اكنون اين احتمال مطرح شده كه اشتباه مسئولان اين قبرستان در عوض كردن جاي اجساد به اين دو قبر محدود نباشد و اشتباه مشابه‌اي در مورد قبرهاي ديگري هم رخ داده باشد.

کد مطلب: 62
, مترجم : ونداد الوندي‌پور
 
Share/Save/Bookmark