میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۳
 
 
نمایشگاه نفت و گاز و امیدهای پیش روی
نمایشگاه نفت و گاز و امیدهای پیش روی
 

نمايشگاه بين‌المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي ايران به عنوان بزرگترين رخداد صنعتي و تجاري ايران در اين حوزه كه سالانه با حضور جمع كثيري از شركتهاي توانمند داخلي و خارجي در زمينه صنعت نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي برپا مي‌گردد، فرصت بسيار مغتنمي است تا شركتهاي فعال در اين صنعت دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازديد دست‌اندركاران و متخصصان اين صنعت قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضاي بازارها و سمت و سوي رشد اين صنعت، فعاليتها و نوآوري هاي آتي خود را هدايت کنند.

کیسون و فعالیت در حوزه‌های نفت و صنعت
«شهرام کاظمیان»، مدیر پشتیبانی گروه نفت و گاز و صنعت شرکت کیسون، یکی از شرکت‌های حاضر در نمايشگاه بين‌المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي ايران، در رابطه با فعالیت‌های خود در حوزه نفت و انرژی گفت: حدود ۵ سال است که شرکت کیسون چند گروه تخصصی ایجاد کرده که شامل مسکن و شهرسازی، آب و فاضلاب(آبفا)، سیویل و ساختمان، ریلی، نفت ، گاز و صنعت است.
وی افزود: البته ما در تمام این زمینه‌ها قبل از تشکیل آنها پروژه‌های متعددی داشتیم و شرکت برای ساماندهی فنی و اجرایی جدید در حوزه‌های تخصصی این کار را انجام دهد به همین دلیل بخش‌های مختلف را تجمیع کردند.
کاظمیان دررابطه با پروژه‌های نفتی این شرکت نیز در پارس جنوبی نیز تصریح کرد: شرکت کیسون در فازهای مختلف پارس جنوبی حضور داشته است و آخرین آنها فاز ۱۲ بوده که با مشارکت کره‌ای‌ها انجام شده است.
مدیر پشتیبانی گروه نفت و گاز و صنعت شرکت کیسون، همچنین در رابطه با پروژه‌های صنعتی این شرکت اظهار داشت: سال گذشته پروژه گندله سازی گل گهر را داشتیم که آبان ماه در طرازی جهانی به اتمام رسید و تحویل شد و در حال حاضر نیز پروژه کنستانتره سنگان، فراورش فراش بند را داریم که در دست اجراست. 

حضور پر رنگ ایدرو و شرکت‌های تابعه
یکی از شرکت‌های باسابقه در حوزه نفت و انرژی شرکت ایدرو است که همانند همیشه حضوری پررنگ را در نمایشگاه امسال نیز رقم زده است. لازم به ذکر است اهم اقدامات قابل انتظار در دوران پساتحریم برای پروژه‌های مصوب ایدرو عبارتند از: زمینه سازی برای ارتقای وضعیت صنعتف معدن و تجارت از طریق، سرمایه‌گذاری شرکت‌های معتبر خارجی در صنایع مهم کشور که با توجه به بهبود فضا توسعه روابط بین الملل و مذاکرات انجام شده طی چندماه گذشته، درآینده‌ای نزدیک حداقل چند مورد به نتیجه می‌رسد.
ایدرو همچنین در حال حاضر پروژه‌های مشترکی را با کشورهای آلمان، کره جنوبی، چین، ژاپن، بلژیک و ایتالیا در دست اجرا دارد.

مبین سازه گستر خلیج، برندی ایرانی با استاندارهای جهانی
شرکت مبین سازه گستر خلیج فارس، یکی از برندهای معروف و صاحب نام ایرانی در حوزه‌های طراحی، مهندسی تولید، نصب و راه‌اندازی سکوهای نفتی و گازی است که تاکنون پروژه‌های زیادی را در فازهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی داشته است. از ویژگی‌های منحصر بفرد این شرکت می‌توان به ثبت رکوردهای در فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی اشاره که در حتی پا را از مرزهای داخلی فراتر گذاشته و در سطح بین‌المللی موجب درخشش این شرکت شده است.

حضور گسترده شرکت‌های خارجی
از دیگر نکات قابل توجه نمایشگاه امسال باید به حضور پررنگ و گسترده شرکت‌های خارجی اشاره کرد به طوریکه کمتر غرفه‌ای را می‌توان دید که در آن رایزنی‌های خارجی وجود نداشته باشد. لازم به ذکر است نمایشگاه بين‌المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي ايران از ۱۶ اردیبهشت شروع شده و تا نوزدهم نیز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران ادامه دارد.

کد مطلب: 99196
 
Share/Save/Bookmark