میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۵
 
 
جنایات ائتلاف آمریکایی - عربستانی در یمن همچنان قربانی می‌گیرد
سعودی بلای جان ۱۰ میلیون کودک
سعودی بلای جان ۱۰ میلیون کودک
 

صندوق کودکان ملل متحد از نیاز مبرم ۱۰ میلیون کودک یمنی به کمک‌های بشردوستانه فوری خبر داد.
به گزارش النشره، سازمان یونیسف اعلام کرد: ۱۰ میلیون کودک یمنی نیاز مبرم به کمک‌های انسان دوستانه فوری دارند. این سازمان بیان کرد: کودکان به کمک‌های اولیه بهداشتی، تغذیه، آب آشامیدنی سالم و آموزش نیاز دارند.
یونیسف از فعالیت در استانهای مختلف یمن با همکاری مقامات محلی و با سازمان‌های داخلی و بین‌المللی برای کمک به تعداد زیادی از این کودکان خبر داد. شایان ذکر است سازمان بهداشت جهانی نیز قبلا با صدور بیانیه‌ای از ارسال ۴۰۳ تَُن از محموله‌های حاوی کمک‌های پزشکی برای مردم آسیب دیده یمنی خبر داده بود. براساس این گزارش، در بیانیه این سازمان جهانی آمده است: این محموله‌ها اکنون به ساحل «الحدیده» رسیده‌اند.
این سازمان همچنین در بیانیه خود آورده است: با توجه به افزایش شدت درگیری‌ها در یمن و تخریب شدید زیرساخت‌های این کشور و همچنین بنادر و سواحل، رساندن این کمک‌ها به مردم آسیب دیده مأموریت آسانی نبود. سازمان بهداشت جهانی همچنین تأکید کرد: امروز شاهد کشته شدن مردم یمن به دلیل کمبود تجهیزات پزشکی هستیم. گفتنی است، پیشتر «نویو زاگاریا» نماینده سازمان جهانی بهداشت در یمن و «شیرن فارقی» نماینده یونیسف در کنفرانس خبری مشترک اعلام کرده بودند: تعداد قربانیان وبا در یمن با افزایش دامنه وسعت سرایت وبا به ۲۱ استان از ۲۲ استان یمن به ۱۵۰۰ نفر افزایش یافته است.
این دو مسئول سازمان ملل تأکید کرده بودند: از ۲۷ آوریل گذشته تا سی ام ژوئن ۲۴۶ هزار مبتلا به وبا گزارش شده است که ۱۵۰۰ نفر از آنها فوت کرده اند. اوضاع بسیار خطرناک است. دامنه جغرافیایی بیماری به ۲۱ استان یمن سرایت کرده است و مواردی از ابتلای دو نفر در استان حضرموت در شرق این کشور برای اولین‌بار گزارش شده است. جنگنده‎های عربستان سعودی با حمله به روستایی در منطقه المخا استان تعز، ۱۵ نفر از زنان و کودکان یمنی را کشتند.
منابع یمنی گزارش دادند که جنگنده‌های ائتلاف سعودی منزل مسکونی شهروندان یمنی را در شرق یختل در منطقه المخا استان تعز هدف قرار دادند. واثق محمد الفقیه معاون مدیر دفتر بهداشت استان تعز به برگزاری سبانت گفته که جنگنده‌های ائتلاف سعودی منزل مسکونی عبده الحلبی روستای الحلبیه در منطقه المخا را هدف قرار دادند که درپی آن هفت نفر از کودکان و هشت نفر از زنان کشته شدند. وی افزود: ادامه حملات جنگنده‌های سعودی آمریکایی در منطقه باعث شد که تیم امدادرسانی نتواند اجساد قربانیان را به بیمارستان مننتقل کند.
حملات و تجاوزات عربستان سعودی علیه یمن از ابتدای سال ۱۳۹۴ آغاز شده و همچنان ادامه دارد. طی این دو سال و اندی، هزاران نفر از مردم یمن اعم از زن و مرد و کودک جان خود را از دست دادند و اکنون در اکثر استان‌های این کشور بیماری وبا شیوع پیدا کرده است.
جنایات سعودی در داخل عربستان نیز همچنان ادامه دارد نظامیان سعودی امروز در پنجاه و ششمین روز محاصره العوامیه بار دیگر به شمال این منطقه شیعه‌نشین یورش برده و به سمت اهالی آن تیراندازی کردند.
نظامیان سعودی با خودروی نظامی خود به منطقه شیعه‌نشین العوامیه واقع در شرق این کشور یورش بردند. فعالان عربستانی در فضای مجازی می‌گویند که نظامیان سعودی صبح روز سه‌شنبه راس ساعت ۹ به وقت محلی به شمال این منطقه یورش بردند و همزمان اقدام به تیراندازی کردند.
یورش نظامیان سعودی به العوامیه حدود دو ماه است که ادامه دارد.فعالان سعودی در صفحات توئیتر خود ضمن اعلام خبر حمله نظامیان به شمال العوامیه تاکید کردند که این حملات ۵۶ روز است که تشدید شده و همچنان ادامه دارد. روستای المسوره در منطقه العوامیه در استان قطیف در شرق عربستان، زادگاه شهید آیت‌الله نمر النمر است که مثل سایر نقاط این شهر هدف حمله نظامیان سعودی است.
چندماهی است که نظامیان سعودی با ابلاغ دستور تخلیه به ساکنان روستا، در صدد تخریب روستای زادگاه شیخ نمر باقر النمر هستند که عربستان سعودی او را که رهبر معترضان شرق عربستان شمرده می‌شد، اعدام کردند.

کد مطلب: 99916
 
Share/Save/Bookmark