میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۰
 
 
نماینده مجلس یازدهم تاکید کرد؛
تعدیل قیمت مسکن با اخذ مالیات بر خانه‌های خالی
تعدیل قیمت مسکن با اخذ مالیات بر خانه‌های خالی
 

نماینده مجلس یازدهم با بیان این‌که اخذ مالیات از خانه‌های خالی باعث تعدیل قیمت مسکن می‌شود، گفت: یکی از دلایل گرانی بازار اجاره، احتکار مسکن توسط عده‌ای است. ابوالفضل ابوترابی با اشاره به تصویب کلیات طرح دو فوریتی اصلاح قانون مالیات های مستقیم برای اخذ مالیات از خانه های خالی، اظهار کرد: بر اساس آمار حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد مردم مستأجر هستند، حال در چند ماه اخیر گرانی بازار اجاره مسکن موجب شده که مردم برای تأمین مسکن با مشکل مواجه شوند.
وی ادامه داد: یکی از دلایل گرانی بازار اجاره، احتکار مسکن از سوی برخی افراد است، در بسیاری از کشورها با مقررات قانونی جلوی سوداگری و احتکار مسکن را می گیرد، اما متأسفانه در ایران با وجود تصویب قانون در سال ۹۴ تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
وی افزود: حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد، حال اگر این مساکن با وضع مالیات بر خانه های خالی به درستی ساماندهی شود، می توان بازار پرتلاطم مسکن را مدیریت کرد.
ابوترابی افزود: قطعا مجلس باید قوانین را وضع کند تا مسکن از یک کالای سرمایه ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود، حال طرح دو فوریتی اصلاح قانون مالیات های مستقیم برای اخذ مالیات از خانه های خالی زمینه را برای مقابله با نگاه سرمایه ای فراهم می کند.
نماینده مجلس یازدهم تاکید کرد: به طور حتم با تصویب طرح دو فوریتی اصلاح قانون مالیات های مستقیم برای اخذ مالیات از خانه های خالی و تشدید نظارت های قانونی و ابزارهای مالیاتی، میزان بیشتری از واحدهای مسکونی به بازار عرضه شده و قیمت تعدیل می شود. 

کد مطلب: 114569
 
Share/Save/Bookmark