میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۷
 
 
رئیس جمهور آمریکا در موجی از اعتراض‌های مردمی راهی هند شد
تنزل ترامپ به دلال اسلحه
تنزل ترامپ به دلال اسلحه
 

سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به هند برای دیدار و گفتگو با ناریندرا مودی نخست وزیر هند، در حالی با اعتراض‌های گسترده مردم هند مواجه شد که ترامپ در این سفر در لباس دلال اسلحه به دنبال فروش میلیاردها دلار تسلیحات به دهلی نو است تا رضایت صاحبان کارخانه‌های اسلحه سازی را جلب نماید.
ترامپ که ریاست جمهوری خود را از کارخانه‌های اسلحه سازی و کارتل‌های تسلیحاتی می‌داند سفرهای خود را نه به عنوان رئیس جمهور آمریکا بلکه در قالب دلال اسلحه متمرکز می سازد که نمود آن را در سفر او به هند می توان مشاهده کرد که خشم مردم هند را به همراه داشته است. سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به هند برای دیدار و گفتگو با ناریندرا مودی نخست وزیر هند، با انتقاد‌های گسترده مردم شهرهای مختلف هند مواجه شده است.رئیس‌جمهور آمریکا که دیروز برای انجام سفر رسمی به هند وارد فرودگاه «حیدرآباد» شده است، بر آمادگی واشنگتن برای فروش «بهترین و ترسناک‌ترین تجهیزات نظامی» به دهلی نو تاکید کرد.«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به محض ورود به هند از آمادگی کشورش برای فروش تسلیحات به هند سخن گفته و به چین سیگنال فرستاده است.ترامپ بعد از ورود به هند به بازاریابی برای تسلیحات و تجهیزات نظامی آمریکایی دست زده و از کالاهای ساخت کشورش تمجید کرده است. رئیس‌جمهور آمریکا بر عزم واشنگتن برای تقویت تجارت با دهلی نو تاکید کرده و از آمادگی آمریکا برای فروش تجهیزات نظامی مختلف شامل پهپاد، بالگرد و سیستم‌های موشکی خبر داده است.
ترامپ طبق عادت چند سال اخیر خود در مقام ریاست جمهوری آمریکا، امروز در هند به تمجید و تعریف از تسلیحات و تجهیزات آمریکایی پرداخته و آنها را «بهترین و ترسناک‌ترین تجهیزات نظامی» در جهان خوانده است. به گفته دونالد ترامپ، آمریکا و هند در مراحل اولیه حصول به یک «توافق تجاری فوق‌العاده» هستند. اعلام آمادگی رئیس‌جمهور آمریکا برای فروش «بهترین تجهیزات نظامی» به هند در شرایطی صورت گرفته که پیشتر مقام‌های دو کشور بارها بر مواضع مشترکشان در زمینه مقابله با نفوذ چین در منطقه ایندوپاسیفیک تاکید کرده‌اند.

کد مطلب: 112967
 
Share/Save/Bookmark