میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۹
 
 
جنایت ائتلاف آمریکایی - سعودی علیه بشریت ادامه دارد
۵۲ هزار حمله به یمن
۵۲ هزار حمله به یمن
 

نقض آتش‌بس توسط ائتلاف آمریکایی - سعودی در حالی ادامه دارد که رزمندگان یمنی با وجود بیش از ۵۲ هزار حمله هوایی، دریایی و زمینی متجاوزان سعودی و هم‌پیمانانش به یمن، توانستند پیروزی‌های بزرگی به دست آورند.
پایگاه اینترنتی یمنی پرس نوشت از چهار سال پیش عربستان با حمایت‌های آمریکا یک ائتلاف متشکل از ۱۷ کشور تشکیل داد و با هدف بازگرداندن سلطه‌اش به یمن پس از انقلاب ۲۱ سپتامبر که مهم‌ترین مزدورش را سرنگون کرد به این کشور حمله کرد. پس از آنکه جنگ طولانی شد و برنامه سعودی‌ها تحقق نیافت آن‌ها به ایجاد تشکل‌های نظامی متفاوت و چندملیتی متشکل از ده‌ها هزار مزدور داخلی و خارجی از کشور‌های مختلف و نیز با حضور عناصر داعش و القاعده اقدام کردند. سال ۲۰۱۸ یک نقطه عطف مهم در ایستادگی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی و رویارویی با ائتلاف تجاوز بود. ائتلاف بیش از ۲۵۰۰ فروند هواپیما، کشتی جنگی، قایق، خودرو‌های زرهی و نظامی که بیشتر آنان ساخت آمریکا بود از دست داد علاوه بر اینکه هزاران سرباز متجاوز و مزدور نیز کشته شدند بدون آنکه هیچگونه پیشرفت مهمی در زمین کسب کنند.
یحیی السریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن درباره جزئیات خسارات دشمن گفت: یگان‌های ضد زره ۶۹۴ دستگاه خودروی زرهی و نظامی از جمله ۳۱۰ دستگاه انواع خودروی نظامی حامل تجهیزات نظامی و مزدور و ۲۸۰ دستگاه خودروی زرهی را منهدم کردند و یک فروند بالگرد آپاچی نیز در سال گذشته میلادی منهدم شد. ۴۲ فروند جنگنده و هواپیمای جاسوسی وابسته به متجاوزان سرنگون شد. یگان مهندسی نیز موفق شد ۱۳۲۰ عملیات انجام دهد که طی آن ۱۶۱۸ دستگاه خودروی نظامی که بیشترشان حامل مزدوران بودند منهدم شدند.
سال گذشته میلادی نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن ۷۱۴۸ مورد در محور‌ها و جبهه‌های مختلف نبرد عملیات تک‌تیراندازی ثبت کردند که طی آن ۲۹۲ سرباز و افسر سعودی در جبهه‌های نجران و جیزان و عسیر و ۴۸ مزدور سودانی در جبهه‌های مختلف به هلاکت رسیدند، اما تعداد مزدوران یمنی که در عملیات تک‌تیراندازان کشته شدند ۶۶۳۳ نفر بود که تعدادی از آنان نیز فرمانده بودند. یگان تک‌تیراندازان همچنین موفق شد ۱۴ دستگاه خودروی نظامی را از کار بیندازد و ۹۲ دستگاه خودروی نظامی نیز هدف حمله تک‌تیراندازان قرار گرفت.
یگان موشکی یمن نیز ۱۳۱ فروند موشک بالستیک شلیک کرد که ۹۸ فروند به کشور‌های متجاوز شلیک شد و بقیه نیز مزدوران داخلی را هدف قرار داد این در حالی است که یگان پهپاد‌های یمنی نیز ۳۸ عملیات انجام داد که در ۲۸ مورد نیرو‌های متجاوز و مزدور در داخل و در ۱۰ عملیات نیز تأسیسات و تجمعات نظامی در خارج از یمن و به طور مشخص در عربستان و امارات هدف حمله قرار گرفت. مجموع عملیات یگان توپخانه در سال گذشته میلادی به غیر از ماه دسامبر ۱۹۱۱ عملیات بود.
در زمینه ارتقای توانایی‌های رزمی نیز سال گذشته میلادی شاهد رونمایی از هواپیمای دوربرد صماد-۲ بود و نیز از سامانه صماد-۳ رونمایی شد و این پهپاد جدید به فرودگاه بین‌المللی دبی در هجدهم ژوئیه گذشته حمله کرد و پس از آن نیز دو عملیات علیه این فرودگاه انجام شد. از طرف دیگر سال گذشته متجاوزان بیش از ۵۲ هزار مورد حمله هوایی و دریایی و موشکی و توپخانه‌ای به یمن انجام دادند و ده‌ها هزار مزدور را از سراسر جهان به خدمت گرفتند تا به توانند یک پیروزی چشمگیری در خاک یمن به دست آورند.
خبر دیگر از یمن آنکه تعدادی از بازداشت‌شدگان در زندان تحت کنترل امارات در عدن یمن اعتصاب غذا کردند. زندانیان زندان "بئر احمد" در استان عدن که توسط امارات اداره می‌شود برای پانزدهمین روز متوالی به اعتصاب غذای خود ادامه دادند.

کد مطلب: 107512
 
Share/Save/Bookmark