میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴
 
 
آمریکا، ‌اسرائیل و آل‌سعود در تدارک جنگ علیه ایران
نیاز به شلیک موشک بالستیک!
نیاز به شلیک موشک بالستیک!
 

دشمنی‌های آل‌سعود با همراهی رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران با تحرکاتی که حکام این رژیم انجام می‌دهند وارد مرحله تازه‌ای شده است.
آل‌سعود که خاستگاه و مبلغ اسلام وهابی است، دشمنی‌های خود را علیه ایران افزایش داده تا جایی که سعی دارد خود را به کشورهای هم‌پیمان ایران نزدیک کند و از این طریق از حوزه تأثیر و نفوذ ایران بکاهد. رژیم سعودی برای این که ایدئولوژی انقلاب اسلامی ایران را که در منطقه گسترش یافته مهار کند، ابتدا با همراهی و هدایت آمریکا و اسرائیل یک جنگ نیابتی در سوریه و عراق راه انداختند.
شکست طرح براندازی کشورهای همپیمان ایران در منطقه آنها را وادار کرد تا به جنگ مردم یمن بروند و اکنون دو سال است که این کشور مقابل هجوم ارتش سعودی مقاومت می‌کند و اجازه نداده که سعودی‌ها به اهداف خود برسند.
از سوی دیگر جریان سازی‌های تکفیری سعودی‌ها با ترویج وهابیت در کشورهای اسلامی نه تنها برای تهدید جمهوری اسلامی ایران،‌ بلکه تهدیدی جدی برای جهان اسلام و کشورهایی است که این پدیده شیطانی را می‌پذیرند. همراهی سعودی‌ها با صهیونیست‌ها که اکنون آشکار شده و سران این رژیم ابایی هم از بیان آن ندارند، طرف دیگر دشمنی‌ آنها با جمهوری اسلامی ایران و در واقع اسلام ناب محمدی(ص) است.
سعودی‌ها حتی در پی ایجاد یک ناتوی عربی هستند تا با تشکیل آن به مقابله با انقلاب اسلامی بپردازند. در این ناتوی عربی صهیونیست‌ها هم حضور دارند.همانطور که هم اکنون ارتش این رژیم در جریان جنگ عربستان علیه مردم مظلوم یمن نقش دارد و به ارتش آل‌سعود کمک می‌کند.
هم اکنون در صحنه تحولات منطقه غرب آسیا تلاش‌ها بر این اساس است که ایران از سوریه و عراق بیرون رفته و ابتکار عمل دست دیگران از جمله آمریکا، ترکیه و حتی روسیه بیفتد.
سوریه اکنون صحنه نبردی است که می‌تواند آینده شرایط منطقه را تعیین کند. اگر جمهوری اسلامی ایران از سوریه بیرون بیاید و اجازه دهد که ترکیه، ‌آمریکا و روسیه در آن نقش آفرینی کنند، یعنی آمریکا و سعودی‌ها به هدف خود رسیده‌اند. این اتفاق حتی می‌تواند با فشار بر دولت سوریه برای درخواست خروج ایران از این کشور رخ دهد.
تهدید السیسی رئیس‌جمهور مصر از سوی آل‌سعود را هم می‌توان در همین راستا تحلیل کرد.
یک روزنامه نگار سعودی از ارسال نامه محرمانه عربستان به مصر خبر داد که در آن ریاض، قاهره را تهدید کرده که اگر از محور ایران، روسیه و سوریه دور نشود، باید منتظر عواقب آن باشد.
در تازه‌ترین افشاگری که صورت گرفته وزیر خارجه عربستان سعودی از طرح ایالات متحده آمریکا و رژیم تل‌آویو برای به راه انداختن یک جنگ علیه ایران و حزب‌الله خبر داده است.
عادل‌الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی گفته است که آمریکا و اسرائیل قصد آغاز یک جنگ علیه ایران و حزب‌الله را دارند.
این روزنامه به نقل از منابع آگاه که نامشان فاش نشده، نوشت: عادل‌الجبیر در جریان سفر به عراق در ماه فوریه، درباره یک جنگ صحبت کرده است که واشنگتن و تل‌آویو قصد دارند علیه ایران و حزب‌الله به راه بیندازند.
سفر نتانیاهو به روسیه و دیدار و گفت‌وگوی او با پوتین رئیس‌جمهور این کشور یکی دیگر از تحرکاتی است که اسرائیل علیه ایران انجام داده است.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با پوتین نگرانی خود را از حضور ایران در سوریه و عراق اعلام کرده و خواهان خروج نیروهای ایران از این دو کشور شده است، هر چند از جزئیات چگونگی پاسخ ولادیمیر پوتین به سخنان ضد ایرانی نتانیاهو خبری دقیق منتشر نشده،‌ اما می‌توان پیش‌بینی کرد که با بی‌تفاوتی پوتین روبرو شده باشد.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سفر به روسیه نگرانی‌‌های خود را از حضور و نقش حزب‌الله در سوریه را هم ابراز کرده است.
حزب‌الله لبنان یکی از نیروهایی است که با حضور خود در سوریه توانست از گسترش و نفوذ تروریست‌ها به خاک لبنان جلوگیری کند و در مناطق دیگر سوریه هم با حضور خود به عنوان یک بازوی مطمئن و قوی در کنار ارتش و مردم سوریه به مبارزه با تروریست‌های تکفیری پرداخت.
در چنین شرایطی که آل‌سعود،‌ رژیم صهیونیستی و آمریکا در تدارکی علیه ایران هستند، ‌گسترش نفوذ ایران در منطقه و افزایش توانمندی‌های نظامی و دفاعی نیروهای مسلح کشورمان اولویتی است که نباید نسبت به آن بی‌توجهی کرد. آمادگی نیروهای مسلح اعم از ارتش، ‌سپاه و بسیج در همه زمینه‌ها باعث می‌شود تا شرایط عملیات برای دشمن سخت شود.
انجام رزمایش‌های گوناگون در حوزه‌های موشکی،‌ زمینی، دریایی و هوایی و نشان دادن قدرت نیروهای مسلح از تلاش‌های دیپلماتیک و گفت‌وگوهای متداول سیاسی کارسازتر خواهد بود. کافی است برای مهار و خفه کردن صدای طبل جنگی که از سوی سعودی‌ها، صهیونیست‌ها و آمریکا به گوش می‌رسد،‌ چندین موشک بالستیک جدید آزمایش شود تا حساب دست آل‌سعود و صهیونیست‌ها بیاید.
اما این تنها امکان ایران نخواهد بود، ‌بلکه نیروهای فرامنطقه‌ای انقلاب اسلامی که علاقه قلبی به جمهوری اسلامی ایران دارند، وارد عمل خواهند شد و عرصه بر عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی بسیار تنگ خواهد گردید.
این نیروهای فرامنطقه‌ای بیخ گوش اسرائیل آماده شنیدن رمز عملیات هستند، از مدیترانه تا دریای سرخ خیل عظیمی از نیروهای وفادار به انقلاب اسلامی حضور دارند. تنها کافی است دشمن دست از پا خطا کند تا جهنمی برای آنها ساخته شود.

کد مطلب: 98791
 
Share/Save/Bookmark