میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۹
 
 
مصوبات فرماندهی کل قوا درخصوص سربازان مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

مقام معظم رهبری با اعطای تسهیلات به سربازان زلزله‌زده کرمانشاه موافقت کردند.
ستاد کل نیروهای مسلح مصوبات مقام معظم رهبری درخصوص وضعیت سربازان زلزله‌زده کرمانشاه را صادر کرد؛ در این اطلاعیه آمده:
ضمن عرض تسلیت به هموطنان زلزله‌زده کرمانشاه که عزیزان خود را از دست داده‌اند و آرزوی صبر و سلامتی که در این حادثه مصدوم شده‌اند بنا بر پیشنهاد ستادکل نیروهای مسلح و تصویب مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا، تسهیلاتی برای کارکنان وظیفه این مناطق در نظر گرفته شده است.
الف) به سربازان درحال خدمت در زمان وقوع زلزله (حین خدمت و آموزش) اعزامی از مناطق فوق که خانواده آنها در مناطق زلزله‌زده سکونت داشتند و به افراد خانواده و واحدهای مسکونی‌شان برابر تأیید هیئت رسیدگی به موضوع ماده ۲۴ قانون خدمت وظیفه عمومی، ۴۰ درصد و یا بالاتر صدمه واردشده به‌مدت سه ماه مرخصی اضطراری داده شود و این مدت جزو خدمت دوره ضرورت محسوب می‌شود و کسانی که بعد از شنیدن خبر زلزله بدون اخذ مرخصی، خدمت را ترک کرده‌اند در صورتی که متحمل آسیب جانی و مالی (تخریب ۴۰ درصد و یا بالاتر واحد مسکونی) شده‌اند در شمول مرخصی یادشده قرار گرفته و بقیه افراد پس از مراجعه به محل زندگی و اطلاع از وضعیت خانواده باید پس از ۱۰ روز به محل خدمت خود مراجعه کنند و این ۱۰ روز جزو مرخصی استحقاقی آنها محسوب می‌شود.
ب) سربازانی که خانواده‌ آنها در محل زلزله‌زده سکونت داشته و به‌سبب این زلزله آسیبی به افراد خانواده و یا واحدهای مسکونی آنها (تخریب ۴۰ درصد و یا بالاتر) وارد شده، به نزدیک‌ترین یگان نظامی یا انتظامی محل سکونت خانواده منتقل شوند.
ج) اعزام مشمولان شهرستان‌های زلزله‌زده که آسیبی به افراد خانواده یا به واحدهای مسکونی آنها به‌میزان ۴۰ درصد یا بالاتر وارد شده، به‌مدت یک سال به تعویق می‌افتد و نیروهای مسلح نیز نیروهای اختصاص‌یافته را تا ۲۹ اسفند امسال پس از طی مدت آموزش نظامی در نزدیکترین یگان نظامی یا انتظامی محل سکونت خانواده به‌کارگیری می‌کنند.
د) مشمولان و سربازان زیر با تشخیص هیئت رسیدگی موضوع ماده ۲۴ قانون وظیفه عمومی از انجام و یا ادامه خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند.
۱- کسانی که تمام یا حداقل ۲ نفر از اعضای درجه یک خانواده خود را از دست داده‌اند.
۲- کسانی که سرپرست خانواده را از دست داده‌اند و یا سرپرست خانواده به‌دلیل معلولیت ناشی از زلزله قادر به اداره امور خود نباشد و فرزند دیگری که سرپرستی خانواده را برعهده بگیرد در استان حضور نداشته باشد.
۳- سربازان متأهل دارای فرزند که همسر و یا فرزند خود را از دست داده‌اند و یا همسر به‌دلیل معلولیت قادر به اداره امور خانواده نباشد.
۴- سربازان متأهلی که به‌دلیل از دست دادن پدر و پدر همسرشان (هر دو) در محل حادثه، بی‌سرپرست باشند.
۵- سربازان متأهلی که منزل مسکونی‌شان قابل سکونت نبوده و از بین رفته محسوب شود.
هیئت رسیدگی به ماده ۲۴ قانون خدمت وظیفه عمومی با حضور این افراد تشکیل می‌شود:
الف) بخشدار محل یا نماینده او.
ب) رئیس وظیفه عمومی محل یا نماینده وی.
ج) نماینده دادستان شهرستان و در صورت نبودن دادسرا و وجود دادگاه، نماینده دادگاه.
د) نماینده سپاه پاسداران محل.
هـ) یک نفر نماینده شورای اسلامی شهرستان یا شورای اسلامی بخش یا شهر.

کد مطلب: 101914
 
Share/Save/Bookmark