میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵
 
 
پاسخ سردار معروفی به برخی حرف و حدیث‌ها درباره اقدامات سپاه در سیل گلستان؛
پاسخ سردار معروفی به برخی حرف و حدیث‌ها درباره اقدامات سپاه در سیل گلستان؛
 

فرمانده سپاه نینوای گلستان به برخی افراد که با گذشت چندماه از سیل به فکر ایراد وارد کردن به اقدامات سپاه در مناطق سیل‌زده هستند، قاطعانه پاسخ داد.
سپاه از نخستین لحظه‌های وقوع طوفان، بستن شدن جاده‌ها، گیر کردن مسافران در برف و کولاک جاده‌ها، رانش زمین و البته سیل در کنار مردم حضور داشت. اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار سایر نیروهای مسلح، دستگاه‌های اجرایی، گروه‌های جهادی و مردمی و غیره سبب شد تا از حجم خسارت‌ها در مناطق آسیب‌دیده کاسته شود و همچنین تسکینی باشد بر آلام مردم رنج دیده ترکمن صحرا. پس از دستور مقام معظم رهبری، نیروهای مسلح از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمامی امکانات و توان فنی و لجستیکی و نیروی انسانی خود را بسیج کرده و به کمک مردم سیل‌زده شتافتند. در همان روزهای نخست وقوع سیل اردوهای راهیان نور لغو شد تا همه توان سپاه صرف کمک به مردم شود.
سردار حسین معروفی تأکید کرده که همه اقدامات سپاه در زمان سیل با درخواست شفاهی و کتبی مسئولان از وزیرکشور گرفته تا معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان بوده است. وی به کارشناسی بودن اقدامات سپاه هم اشاره کرده و گفته است: کاری که سپاه در دیگچه انجام داد، کاملا کارشناسی بود. این کانالی که قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) بدون اینکه یک ریال از استان پول بگیرد یک‌ماهه آن را ساخت، سوپاپ اطمینانی برای منطقه در حوادث احتمالی آینده است. حالا عده‌ای آمده‌اند و می‌گویند اقدامات سپاه کارشناسی نبود، آن زمان که سپاه شبانه‌روز در کنار مردم سیل‌زده حضور داشت، شما کجا بودید؟
سردار معروفی درباره انفجارهایی که برای عبور سیلاب در برخی از مناطق انجام شد هم گفت: رئیس مجلس از ما خواست این کار را انجام دهیم اما بنده قبول نکرد. معاون سیاسی استانداری به ما اعلام کرد که آیت‌الله نورمفیدی هم با این کار موافق است اما بنده گفتم حتما استانداری باید درخواست خود را مکتوب ارائه دهد. پس از اینکه استانداری درخواست را به ما داد، اینکار را انجام دادیم. بعد عده‌ای علیه سپاه موضع می‌گیرند، همان کسانی که از ما درخواست کرده بودند انفجارها را انجام دهیم یک کلمه در دفاع از سپاه نگفتند. ما به درخواست آنان این کار را انجام دادیم اما امروز به سپاه ظلم می‌شود و در حقش اجحاف می‌کنند.

کد مطلب: 109916
 
Share/Save/Bookmark