میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۳
 
 
آیت‌الله شیخ «عیسی قاسم» راهی بیمارستان شد

منابع آگاه در بحرین از انتقال آیت‎الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی شیعیان این کشور به بیمارستان به دلیل وخامت اوضاع جسمانی وی خبر دادند.
مرکز حقوق بشری بحرین اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور، پسر آیت الله شیخ عیسی قاسم و داماد وی را هنگام همراهی آمبولانس بازداشت کردند.
منطقه الدراز محل سکونت آیت الله عیسی قاسم مرجعیت و رهبر شیعیان و انقلاب بحرین از خرداد ۱۳۹۵ و منزل وی از خرداد ۱۳۹۶ در محاصره نیروهای امنیتی آل‌خلیفه‌ قرار دارد و به‌ علت این محاصره، بارها روند درمانی ایشان با مشکلات فراوان روبه‌رو شده است.در این میان مسئول حوزه علمیه بحرین در شهر مقدس قم، رژیم آل خلیفه را مسئول وخامت حال آیت الله شیخ قاسم روحانی برجسته بحرینی دانست.
شیخ عبدالله الدقاق صبح نماینده آیت الله شیخ عیسی قاسم ، گفت آیت الله شیخ عیسی احمد قاسم در اواخر ماه مبارک رمضان و دو شب قبل از شب قدر، به علت به زمین افتادن در منزلش، از ناحیه لگن و پا صدمه دید و احتمال می‌رود که دچار شکستگی در لگن شده باشد زیرا در گذشته نیز به چنین وضعیتی مبتلا شده و مدت طولانی در بیمارستان و در منزلش بستری شده بود و این وضعیت تا قبل از محاصره او بود.
الدقاق افزود: آیت‌الله شیخ قاسم وقتی که دوباره در ماه رمضان دچار چنین وضعیتی شد، به تنهایی قادر به ایستادن نبود و فرزندانش به او کمک می‌کردند و نمازش را نشسته می‌خواند و آن موقع، متوجه شدیم که خوشبختانه از ناحیه لگن یا ران پا دچار شکستگی نشده، ولی برای مدتی نمی توانست به تنهایی حرکت کند، به ویژه اینکه زانو درد نیز داشت و نمی توانست به خوبی راه برود و حرکت کند.
شیخ الدقاق همچنین گفت که انتقال آیت‌الله شیخ عیسی قاسم به بیمارستان، این بار با هدف انجام معایناتی بر روی ران و زانویش با هدف اطمینان از سلامت لگن و مبتلا نشدن او به شکستگی لگن صورت گرفت. وی تصریح کرد شیخ عیسی قاسم بعد از بیستم ماه رمضان و قبل از شب ۲۳ این ماه، بر زمین افتاد ولی در آن زمان، نتوانست به بیمارستان برود و از آن موقع تاکنون که حدود بیست روز یا بیشتر گذشته است، نتوانسته است از منزل خارج شود و به بیمارستان برود.
خبر دیگر از بحرین آنکه چهل و دومین نشست کمیته میراث جهانی با مشارکت بیش از دو هزار کارشناس در زمینه میراث فرهنگی و طبیعی برگزار شد. ولیعهد بحرین، پس از پایان مراسم افتتاحیه که در موزه ملی بحرین در شرق منامه برگزار شد، با هیات اسرائیلی دست داد.

کد مطلب: 104911
 
Share/Save/Bookmark