میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۵
 
 
در گفتگو با علیرضا عباسی مدیرکل حراست منطقه آزاد قشم تشریح شد
درب حراست بر روی همه پرسنل و مردم باز است
به گزارش سیاست روز به نقل از پرتال خبری سازمان منطقه آزاد قشم، مهندس علیرضا عباسی در گفتگویی خبری ضمن تشریح ماموریت های اداره کل حراست ، نسبت به تبیین برخی ملاحظات اطلاع رسانی در آن منطقه آزاد مبادرت نمود که مشروح این گفتگو به قرار ذیل به خوانندگان گرامی عرضه می شود.


به عنوان اولین سوال بفرمایید وظیفه اداره کل حراست در سازمان منطقه آزاد قشم چه می باشد و آیا این وظیفه درون سازمانی است یا برون سازمانی؟
اداره کل حراست امور مربوط به حفاظت از اطلاعات، اسناد، پرسنل و اماکن تحت پوشش سازمان وهمچنین وظیفه محافظت بر سلامت سازمان را عهده دار می باشد. همانطور که مطلعید بدن هر موجود زنده دارای یک سیستم ایمنی و دفاعی بوده که وظیفه اصلی آن محافظت از بدن در برابر ویروس ها ومقابله با بیماریها می باشد. سیستم کاری حراست نیز در بسیاری از جهات مشابه سیستم دفاعی بدن عمل نموده و با تشخيص و شناخت به موقع آسیب ها و آفت هاي دروني، زمينه هاي پیشگیری و علاج به موقع و در نتیجه سلامت سازمان را فراهم می سازد. تجربه نشان داده که سلامت هر سازمان و نهادی همواره در معرض آسیب ها و گزند درونی و بیرونی است. لذا حراست بر اساس وظایف ذاتی خود و با تکیه بر قوانین و مقررات، نسبت به جلوگیری و پیشگیری از نفوذ و ورود آسیب ها و چاره اندیشی و درمان آفت های درونی اقدام لازم را بعمل می آورد.مردم چگونه می توانند با حراست در ارتباط باشند؟ آیا این ارتباط به سادگی انجام می شود یا اینکه سیکل خاص خود را دارد؟
درب اداره کل حراست به روی همه پرسنل و مردم شریف جزیره قشم باز است. هیچگونه محدودیت و یا ممنوعتی برای هیچ یک از افراد وجود ندارد. اداره کل حراست به مانند سایر بخشهای دیگر سازمان ضمن رسیدگی به درخواست ها و بعضاً شکایات برخی از ارباب رجوعان، آمادگی استماع و پذیرش ایده ها، انتقادات و پیشنهادات افراد را نیز اعلام می دارد. درضمن حراست مأمنی برای بیان مشكلات، فرصت ها و تهدیدات، نقاط ضعف و قوت سازمان بوده و افراد می توانند با این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.


همانطور که نام حراست پیداست پاسداری و حفاظت از حقوق کسانی است که به نوعی با آن سازمان در ارتباط هستند. اما چه دلیلی دارد که مردم و کارکنان سعی دارند فاصله خود را با این نهاد که همواره در جهت دفاع از حقوق آنها تاسیس شده است حفظ نمایند؟
پاسخ این سوال مبرهن است زیرا برخی از افراد بدلایل مختلف تمایلی ندارند که روی فیلتر نظارت قرار بگیرند و در واقع نظارت گریز هستند. برخی از افراد دیگر نیز بیم از این دارند که اگر در حراست تردد نمایند برای سایرین این حس و باور ایجاد خواهد شد که به نوعی این فرد خبرچین حراست است. این درحالیست که حراست با توجه به اشرافیت کامل بر مجموعه و پیش بینی تخلفات و جرایمی که ممکن است متوجه افراد گردد به طریق های مختلف می تواند افراد را از آسیب های پیش رو هوشیار و آگاه سازد. ضمناً یکی از آیتم های مهم کاری حراست راز داری و حفظ اسرار است و همین امر موجب گردیده تا حراست ها بهترین و امین ترین مشاور برای افراد و کارکنان مجموعه محسوبگردند.


شما بعنوان مدیر کل حراست آیا اگرموارد تخلفی از سوی سازمان منطقه آزاد قشم دیده شود با قدرت ورود خواهید کرد یا اینکه نحوه برخورد متفاوت است؟
حضرت علي عليه السلام مي فرماید: کارهایی كه بيش از هر چيز بايد به آنها علاقه و توجه داشته باشي؛ ميانه روي در حق است و گسترش دادن عدالت و همگاني كردن آن كه سبب خشنودي بيشتر مردم مي شود.مردم تابع کارگزارانند. آنها وقتي از كارگزارانِعمملکت،دالت، صداقت، امانتداري و خدمت به همنوع را ببينند، به حق مي گرايند. فصل الخطاب کار این اداره کل کتاب قانون حراست بوده و هست و اداره کل حراست نیز به مانند سایر حراست های دستگاه های کل کشور، بررسی و رسیدگی به تخلفات و نحوه برخورد با متخلفین را مطابق با قانون انجام داده و تاکنون هیچگونه استثنایی برای هیچ یک از متخلفین نبوده و از این پس وجود نخواهد بود. هریک از مسئولان و یا کارکنان سازمان اگر چنانچه سهواً و یا عمداً مبادرت به تخلف نمایند بدون شک این اداره کل برابر قوانین و مقررات و با قاطعیت تمام به موضوع ورود کرده و پس از بررسی و احراز تخلف ضمن حفظ آبروی فرد متخلف، با توجه به میزان و حساسیت تخلف صورت گرفته، موارد بصورت مکتوب و به همراه مستندات لازم جهت رسیدگی
ریک از مسئولان و یا کارکنان سازمان اگر چنانچه سهواً و یا عمداً مبادرت به تخلف نمایند بدون شک این اداره کل برابر قوانین و مقررات و با قاطعیت تمام به موضوع ورود کرده و پس از بررسی و احراز تخلف ضمن حفظ آبروی فرد متخلف، با توجه به میزان و حساسیت تخلف صورت گرفته، موارد بصورت مکتوب و به همراه مستندات لازم جهت رسیدگی و اعمال برخورد و مجازات قانونی به هیئت تخلفات سازمان و یا مراجع قضایی ارسال خواهد شد.
و اعمال برخورد و مجازات قانونی به هیئت تخلفات سازمان و یا مراجع قضایی ارسال خواهد شد.


روزنامه نگاران مطابق قانون تا جایی که قوانینی که قوانین مطبوعات را نقض نکند اجازه ورود به بسیاری از مسائل از جمله نحوه اجرای پروژه ها و اعتبارات و شیوه ی بهره گیری از آنها را دارند حراست یک سازمان در این میان چه اختیارات و محدودیت هایی در این زمینه دارد؟
همانطور که در ابتدای سوالات عرض نمودم حراست از نظر جایگاه اداری، نهادی است که در قلب سازمان وجود داشته و وظیفه خطیر مراقبت از سلامت اجزای ریز و درشت سازمان، را در برابر انواع و اقسام انحراف های موجود را عهده دار می باشد. شرح وظایف و تکالیف کاری قانونی این اداره کل کاملاً مشخص بوده و قابلیت اجرایی در تمامی محیط ها و موضوعات رادارد. درضمن نگاه حراست در سازمان یک نگاه صیانتی و نظارتی است و از آنجایی كه عملكرد مطلوب یا نامطلوب سازمان تأثیر مستقیمی در میزان رضایتمندی مردم دارد، ما نیز موظف هستیم با اعمال نظارت لازم،‌ زمینه رضایت جامعه را از عملکرد سازمان فراهم آوریم چرا كه این امر نهایتاً به رضایتمندی از نظام حاكمیتی منجر خواهد شد. بدیهی است حمایتها، نگاه خردمندانه وتوصیه های مدبرانه جناب آقای مهندس مؤمنی ریاست محترم هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان به این اداره کل همواره موجب انگیزه کاری مضاعف و سهولت در اجرای مأموریتها گردیده است.فضا سازی مسأله ای است که هر فرد ، گروه یا جریان و سازمانی اعم از خبرنگار انجام می دهد. با توجه به این واقعیت نهادی مانند حراست چگونه می تواند چنین مسائل پیچیده و متضادی را تجزیه و تحلیل و بررسی نموده در عین حال عدالت و قانون را هم رعایت کند؟
اگر فضا سازی در راستای سیاستها و اهداف سازمانی و بصورت اصولی مبتنی بر رعایت حریم ها و خط قرمز ها به منظورآموزش و انتشارآگاهی های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و نشر ارزش ها و سجایای اخلاقی صورت گیرد، خوب است. زیرا با فضا سازی و تبلیغات صحیح می توان بر اذهان و حالات فکری و روانی افراد تأثیر مثبت گذاشت و در نتیجه نفوذ بر عقاید و نظارت بر اعمال آنها را بعمل آورد. بعنوان مثال فضاسازی رسانه ای در خصوص موضوعات انرژی هسته ای و فیش های حقوقی برخی از مدیران دولت را اشاره نمود.


در رابطه با فیش های حقوقی آیا سازمان منطقه ازاد قشم نیز از فیش های حقوقی نجومی خبری هست یا خیر؟

هم اکنون مطابق ابلاغیه دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی، طرح طبقه بندی مشاغل در سازمان منطقه آزاد قشم در حال اجراء بوده و تا این لحظه هیچگونه فیش حقوقی نامتعارف در این سازمان مشاهده نگردیده است. این اداره کل در راستای وظایف حراستی خود تصاویر فیش های حقوقی مدیران سازمان را برای دستگاه های نظارتی مربوطه ارسال نموده و خوشبختانه در هیچ یک از موارد فیش حقوقی که دلالت بر دریافت حقوق های نجومی یا تضییع بیت المال نماید، رویت نگردیده است.


اگر اقدامات رسانه های مکتوب و مجازی باعث تخریب شخصیت افراد و آبرو ریزی و تهمت و افتراء به آنها باشد، نقش اداره کل حراست در این راستا چه می باشد و آیا می تواند از جایگاه قانونی به اینگونه موارد ورود نماید؟

یکی از وظایف اصلی این اداره کل حفاظت از پرسنل می باشد. زیرا کارکنان محترم سازمان بعنوان با ارزش ترین سرمایه های سازمانی بوده و همواره بخش بزرگی از سرمایه گذاری های سازمان، در جهت بالابردن کیفت کار و رفاه و رضایتمندی پرسنل اختصاص داده می شود. حال اگر چنانچه رسانه های مکتوب و مجازی با انتشار اخبار کذب و مطالبی توهین آمیز و افتراء و جملاتی که نشان دهنده دشمنی، تحقیر و اهانت یا استهزاء موجب بدنامی و بی اعتباری هر یک از مسئولین و کارکنان محترم سازمان گردد این اداره کل بر اساس وظایف و اختیارات قانونی پس از بررسی و رسیدگی موضوع را بصورت مکتوب و به همراه مستندات به مراجع قضایی جهت اعاده حیثیت و نهایتاً اعمال مجازات قانونی ارسال خواهند نمود. زیرا تعرض به حیثیت و آبروی افراد از نظر قانونگذار جرم و مستوجب مجازات می باشد.آقای عباسی همانطور که خود شما در جریان هستید اخیراً یکی از کسانی که در حوزه رسانه ای قشم فعالیت گسترده ای داشته و حتی بر اساس شنیده ها خود را نماینده روزنامه کیهان معرفی نموده بدلایلی که دوست داریم از زبان شما جویا شویم بازداشت شده است اگر ممکنه برای خوانندگان روزنامه خبر قشم توضیح دهید که دلیل بازداشت ایشان چه بوده است؟
همانگونه که مطلعید عصر کنونی را عصر اطلاعات نامیده اند. در جامعه کنونی همه افراد تلاش می کنند همواره در جریان تمامی امور و مسائل اجتماعی و کاری قرار بگیرند و امروزه با توسعه فناوری های ارتباطی و گسترش وسائل الکترونیکی یکی از سهل الوصول ترین راه های ارتباط سریع و آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی و مجازی (تلگرام، واتس آپ و...) می باشد. همچنین مطابق قانون مطبوعات، در تعریف مطبوعات به لزوم اخذ مجوز از هیأت نظارت بر مطبوعات اشاره گردیده که این سیستم در خصوص نشریات الکترونیکی نیز صادق و مجرا می باشد. نامبرده فوق خبرنگار و یا نماینده هیچ یک از رسانه های ملی و قانونی نسیت بلکه ایشان با راه اندازی کانال تلگرام و با آزادی غیر مشروع به کرات اکثر مسئولین و کارکنان سازمان و برخی دیگر از ارگانها و نهادهای مهم جزیره قشم را مورد نقد غیر عادلانه قرار داده و با نشر اخبار کذب و دروغین و توهین و افترا باعث آسیب رساندن به اعتبار و حیثیت افراد گردیده است. نامبرده فوق بطور مستمر نسبت به انتشار اکاذیب و خبر های نادرست و همچنین توهین و افتراء علیه مسئولین سازمان منطقه آزاد قشم از طریق فضای مجازی اقدام نموده، که این عمل وی علاوه بر تشویش اذهان عمومی موجب خدشه دار شدن سازمان و لطمه زدن به حیثت و آبروی مسئولین گردیده است. در همین راستا سازمان نیز جهت دفاع از حقوق مدنی و اجتماعی و اعاده حیثت طی چندین مرحله شکایت خود را به مراجع محترم قضایی اعلام
طرح طبقه بندی مشاغل در سازمان منطقه آزاد قشم در حال اجراء بوده و تا این لحظه هیچگونه فیش حقوقی نامتعارف در این سازمان مشاهده نگردیده است.
و با توجه به تکرار موارد یاد شده از دادستان محترم عمومی و انقلاب قشم صدور تسریع در رسیدگی پرونده را خواستار گردیده است. نکته قابل توجه اینکه برابر خبر واصله گویا بازداشت مشارالیه تنها مربوط به شکایت این سازمان نبوده بلکه شکایات دو ارگان و نهاد مهم دیگر جزیره قشم با موضوع فوق نیز بوده است. زیرا نامبرده علیرغم مفتوح بودن پرونده تخلفاتش در مراجع قضایی کار را بجایی رسانده بود که مسئولین محترم و خدوم جزیره از دست ایشان مصونیت مطبوعاتی نداشتند. بدیهی است استناد گاه و بی گاه مشارالیه به مصونیت مطبوعاتی با توجه به اینکه کانال تلگرام درتعریف مطبوعات الکترونیکی نمی گنجد قابل قبول نبوده و نشان از استیصال و مصداق مثل" الغریق یتشبث بکل حشیش" می باشد.
ضرب المثل : الغريق يتشبث بکل حشيش. غريق، به هر شاخه ي خشکيده اي چنگ مي زند (تا خود را نجات دهد)آیا اسناد محکمی برای اثبات ادعاهای خود دارید؟ مشخصاً چه اتهاماتی متوجه ایشان است و آیا این اتهامات مبتنی بر موارد قانونی است؟
بله. شکایات سازمان از ایشان در خصوص نشر اکاذیب، توهین و افتراء، انتشار عکس و کاریکاتور و تشویش اذهان عموم توسط مشارالیه علیه مسئولین و اینکه وی به رفتارهای خود علیرغم پیگیری های قضایی ادامه می دهد، بوده است. در ماده 698 قانون مجازات اسلامی صرحتاً اعلام شده که هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله نامه یا شکوائیه یا مراسلات یا عرایض یا گزارش یا توزیع هر گونه اوراق جاپی یا خطی با امضا یا بدون امضا اکاذیبی را اظهار کند یا با همان مقاصد اعمالی را برخلاف حقیقت به عنوان نقل قول به شخص حقیقی یا حقوقی یا مقامات رسمی تصریحاً یا تلویحاً نسبت دهد اعم از اینکه از طریق مزبور به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به غیر وارد شود یا نه علاوه بر اعاده حیثیت در صورت امکان، باید به حبس از دو ماه تا دو سال و یا شلاق تا (۷۴) ضربه محکوم شود.حال با توجه به مفاد قانونی فوق باید دید که دستگاه محترم قضایی پس از رسیدگی به پرونده نامبرده چه حکمی را برای مشارالیه صادر خواهد نمود.


آیا ایشان برای شخص، باند یا گروه خاصی فعالیت می نمودند یا اینکه اشتباهات شخصی بوده و نیت خاصی در پشت پرده این موضوع نبوده است؟
انتشار اینگونه ادعا های دروغین و به نقل از منابع نامعلوم و استدلال های نادرست شخصی، تردیدی در ارتباط احتمالی وی با عناصر پشت پرده و فعالیت ایشان بعنوان عامل فضا سازی و تبلیغات، علیه سازمان و سایر ارگانها و نهادهای جزیره قشم وجود ندارد.رویکرد این شخص و ادعاهای کذب و تعرض وی به حریم شخصی و حقوقی افراد واضح است که هدف سازمان یافته ای را دنبال می نماید که برخی افراد نامعلوم در آن ذینفع می باشند.


سوالی که ممکن است برای خیلی از افراد وجود داشته باشد این است که یک فرد عادی چگونه می تواند به تنهایی و بدون هیچ حمایت کنند ای اقدام به مصاحبه بعضاً با افراد سرشناس و دارای مقام سازمانی نماید؟ آیا به نظر شما این موضوع منطقی است؟آیا این فرد از سوی سازمان و یا افراد خاصی مورد حمایت قرار می گرفته است؟
اخیراً مطلب جالبی را در یکی از سایت ها مشاهده نمودم با این مضمون که: "خبرنگار مانند بند بازی که روی طنابی در ارتفاع بالا با کمک یک چوب برای تعادل قدم می زند، عمل می کند." در بسیاری از مواقع شخصیت و سوابق فردی افراد و عبور آنان از خط قرمز ها چراهای!!!! زیادی را در ذهن می اندازد. تخطی از قانون و بی توجهی نامبرده به توصیه ها و دستورات مقام محترم قضایی و برخی دیگر از مسئولین محترم جزیره و همچنین تکرارانتشارعکس و کاریکاتور و درج مطالبی توهین آمیز به مقامات و مسئولین ارشد جزیره قشم که داری شأنیت و شخصیت حقیقی و حقوقی بوده و آبروی آنها مانند سایر افراد دارای حرمت شرعی می باشد، اینگونه متصور می سازد که حامی و پشتوانه ای در پس پرده وجود دارد. یعنی در واقع ایشان ویترین اتفاقات پشت پرده برخی از افراد غیر صالح و سود جو نامعلوم می باشد. جای بسی تأسف است که حامیان پشت پرده مشارالیه به جای روشن ساختن افکار عمومی و بالا بردن سطح معلومات و دانش مردم شریف جزیره در زمینه های اجتماعی، اعتقادی و... تلاش برای نفی مرزبندی های کاذب و تفرقه انگیز و قراردادن اقشار مختلف جامعه در مقابل یکدیگر مانند دسته بندی مردم بر اساس بومی و غیر بومی می نمایند.یقیناً این افراد با تحریک و به جلو انداختن نامبرده در قالب خبر نگار دروغین و سپر قراردادن ایشان به دنبال منافع خود بوده و تنها کسی که در این بین از لحاظ مادی و معنوی متضرر خواهد شد متهم مذکور می باشد. این اداره کل با هماهنگی مدیر عامل محترم سازمان و مراجع ذیصلاح در حال بررسی خبر حمایت
نتقادات باید سازنده مشروط به دارابودن منطق و استدلال و پرهیز از توهین، افتراء، تحقیر و توهین باشد. پخش شایعات خلاف واقع و یا تحریف مطالب دیگران هنر نیست.
از این فرد توسط برخی از بدنه سازمان در خصوص نشر شایعات و موضوعات یاد شده می باشد و در صورت شناسایی و جمع آوری مستندات در اسرع وقت به مراجع محترم قضایی معرفی خواهد شد. به قول معروف که می گویند "ماه پشت ابر نمی ماند و بالاخره بیرون خواهد آمد"


بر اساس شنیده ها ایشان خود را خبرنگار موسسه کیهان معرفی نموده است. آیا این موسسه با این همه قدمت و فیلترهای خاصی که در آن وجود دارد متوجه اقدامات این فرد تحت نام این مجموعه نشده است؟
خیر. برابر اعلام مکتوب مدیر کل محترم حراست روزنامه کیهان و متعاقباً مسئول محترم حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جزیره قشم نامبرده هیچگونه مسئولیتی در روزنامه کیهان نداشته و هرگونه فعالیت وی در قالب خبرنگاری آن روزنامه را فاقد وجاهت قانونی اعلام داشته اند. ضمناً یک خبرنگار اساساً باید فعالیت خویش را در مدار کسب حقیقتی که از طریق ژرف اندیشی بدست آمده باشد، قرار دهد. در یک جامعه دینی، خبرنگار با یک وظیفه بیشتر نسبت به افکار عمومی و با نگاه به تاثیرات دراز مدت دنیوی و اخروی فعالیت می کند. به همین منظور در جوامع اسلامی خبرنگاران نقش عمده ای در هدایت انسان ها به بهشت و جهنم دارند و بر همین اساس نیز این حرفه در جامعه دینی از حساسیت بیشتری برخوردار است. به افرادی که در شبکه های اجتماعی(تلگرام، فیس بوک و...) نسبت به انتشار خبر و یا نقد درست یا نادرست اقشار مختلف جامعه می پردازند خبر نگار نمی گویند. خبرنگار به افرادی همچون شهید آوینی که به نام شهید اهل قلم نام گرفته بود گویند. فردی که با تمام وجود در راستای معرفی رشادت ها و مجاهدت های شهدا و جانبازان جنگ تحمیلی و حفظ دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی پرداخته و نهایتاً در همین عرصه نیز به درجه رفیع شهادت نائل آمده است. چطور ممکن است افرادی که سوابق آنها کاملاً مشخص می باشد بتوانند اندیشه های خبرنگارانی همچون شهید آوینی را داشته باشند. به نظر می رسد اینگونه افراد بدلیل ضعف های شخصیتی و متعاقباً مطرح نمودن و شناساندن خود البته با حمایتهای برخی افراد نامعلوم، با ارتکاب اینگونه اعمال نابخردانه و مجرمانه به مانند همان تماشاچی بازی فوتبال که در حین بازی با وضعیت غی اخلاقی وارد زمین شد تا مشهور گردد؛ هنجار شکنی نموده و سعی در مطرح نمودن و شناساندن خود در اجتماع را دارند. در دعای ابو حمزه ثمالی مطرح شده:" وَاَعلِ ذِکرِی" یعنی خدایا مرا رفیع و بلند نما، همانطور که نام پیامبر(ص) را عالی قراردادی.


به نظر شما چرا باید شخصی که از دیدگاه شما متهم به موارد غیر قانونی شده است تا این اندازه نسبت به برخورد با ایشان تاخیر صورت بگیرد؟ آیا حامیانی در بین سازمان داشته است که مانع این برخورد زودتر از این شده اند؟

پرونده اتهامات نامبرده جهت رسیدگی نزد مراجع محترم قضایی قشم بوده و دلیل تأخیر در رسیدگی و اعمال قانون را باید از آن مرجع محترم سوال نمایید. رسالت این اداره کل در قبال حفاظت از پرسنل، جمع آوری مستندات و ادله های محکمه پسند جهت ارائه به دستگاه قضا بوده که برابر توضیحات فوق در اسرع وقت ارسال گردیده است.ضمناً یقین داشته باشید دستگاه محترم قضایی که مرجع عدل و عدالت است اعتنایی به حامیان احتمالی نامبرده در بدنه سازمان منطقه آزاد قشم و یا هیچ ارگانی نداشته و یقیناً با قاطعیت و بدون اغماض موضوع را رسیدگی و اعمال قانون خواهند نمود و از نظر این اداره کل تاخیر در رسیدگی پرونده مشارالیه ربطی به این موضوع ندارد.


بعنوان آخرین سوال دوست داریم بدانیم آیا این گفت و گوی صورت گرفته از سوی شما بعنوان مدیر کل حراست سازمان منطقه آزاد قشم را می شود تغییر نگرش نسبت به اطلاع رسانی سازمان منطقه آزاد قشم دانست؟

برخی از رسانه ها و افراد بصورت رسمی و غیر رسمی مسائل مربوط به منافع عمومی را از روی صداقت و بدون سوء نیت انتشار می نمایند. انتقادات باید سازنده مشروط به دارابودن منطق و استدلال و پرهیز از توهین، افتراء، تحقیر و توهین باشد. پخش شایعات خلاف واقع و یا تحریف مطالب دیگران هنر نیست. مسئولین محترم سازمان و سایر ارگان ها و نهاد های مستقر در جزیره قشم با وجود تمامی تنگناها و مشکلات با صلابت و اقتدار و افتخار در حال خدمت به مردم شریف جزیره می باشند و هیچگونه ضعف و بیمی از انتشارات کذب و بی اساس اینگونه افراد در فضای مجازی به خود راه نمی دهند.اینگونه افراد به جای نشر شایعات و اکاذیب و آسیب رساندن به اعتبار و آبروی مسئولین می توانند در فضای مجازی،اقدام به ایجاد فضایی از قدرت در مقابل دشمنان نظام نمایند.زیرا دشمنان نظام منتظر فرصت و ضربه زدن بوده و ما نباید با اعمال غیر منطقی و غیر قانونی و به دور از شئونات اخلاقی و اسلامی، بهانه ای در دست آنها دهیم و خدای ناکرده منبع تغذیه اطلاعات آنها گردیم.


کد مطلب: 96441
 
Share/Save/Bookmark
 


سعید ضعیفی
۱۳۹۸-۰۶-۱۱ ۱۴:۱۶:۵۶
بسمه تعالی
به نام خداوند
سلام و خسته نباشید خدمت شما ریاست کل حراست سازمان منطقه آزاد قشم کمال ادب و احترام دارم امیدوارم همیشه سلامت باشید انشاالله

حاج آقا من خواهش دارم از شما به نیروی خدمات هم توجه داشته باشید بخدا معذرت میخوام بی ادبی میکنم اما قبول بفرمایید بیشتر روز زندگی خانواده ما هیچ برا استفاده معشیت خوردن ندارند مدتی هست خواهش کردم از صندق تعاونی کارکنان منطقه آزاد کمی مساعده موجب باشم بتوانم امور معشیت خانه را کنترل کنم هیچ کدام از مسئولان توجهی ندارند گرسنگی نکشیدند انسان که سختی دنیا دیده باشه براش قابل درک خواهد بود روز به روز فشار گرسنگی نداری شرمندگی نزد خانواده به حدی رسانده که از پروردگار طلب مرگ دارم بقران خدا رو ندارند
سعید ضعیفی
۱۳۹۸-۰۶-۱۱ ۱۴:۱۵:۵۶
بسمه تعالی
به نام خداوند
سلام و خسته نباشید خدمت شما ریاست کل حراست سازمان منطقه آزاد قشم کمال ادب و احترام دارم امیدوارم همیشه سلامت باشید انشاالله

حاج آقا من خواهش دارم از شما به نیروی خدمات هم توجه داشته باشید بخدا معذرت میخوام بی ادبی میکنم اما قبول بفرمایید بیشتر روز زندگی خانواده ما هیچ برا استفاده معشیت خوردن ندارند مدتی هست خواهش کردم از صندق تعاونی کارکنان منطقه آزاد کمی مساعده موجب باشم بتوانم امور معشیت خانه را کنترل کنم هیچ کدام از مسئولان توجهی ندارند گرسنگی نکشیدند انسان که سختی دنیا دیده باشه براش قابل درک خواهد بود روز به روز فشار گرسنگی نداری شرمندگی نزد خانواده به حدی رسانده که از پروردگار طلب مرگ دارم بقران خدا رو ندارند