میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۸
 
 
میکروفون باز
توهین معاون رئیس جمهور به خبرنگار

یکی از اقداماتی که خبرنگاران پیگیری می‌کنند و البته پیگیری آنها امری ضروری و بسیار مهم برای پیشبرد اهداف کلان کشور محسوب می‌شود، اجرایی شدن مصوبات قانونی است. اما اینبار خبرنگار وقتی از معاون وزیر درباره چرایی اجرایی نشدن مصوبه قانونی سوال می‌پرسد با چنان جوابی رو به رو می‌شود که انتظارش را ندارد!
معاون رئیس جمهور و رئیس مناطق آزاد در پاسخ به سوال خبرنگار رادیو بدون مقدمه و خیلی راحت گفت:«به شما چه ربطی دارد؟ مگر شما وکیل و وصی نمایندگان هستید؟»
اکبر ترکان معاون رئیس جمهور و هم‌چنین رئیس مناطق آزاد در پاسخ به سوال خبرنگار رادیو در ارتباط با دلیل عدم اجرای قانون الحاق مناطق آزاد به وزارت اقتصاد تصمیم گرفت با زیرپاگذاشتن اصول اولیه پذیرفتن تعهد خدمتگزاری در پستهای دولتی به راحتی بگوید:« به شما چه ربطی دارد؟ مگر شما وکیل و وصی نمایندگان هستید؟» وی در پاسخ به خبرنگاری که خبر از ارسال نامه توسط نمایندگان مجلس به رئیس جمهور داد، نیز گفت: «خود نمایندگان نزد رئیس جمهور بروند و صحبت کنند. نماینده‌ها نامه نوشتند و آقای رئیس جمهور هم مطالعه می‌کنند و تصمیم می‌گیرند. شما چه کاره این موضوع هستید که وارد می‌شوید؟»
حال باید منتظر ماند و دید که توهین مسئولان دولتی به خبرنگاران و سایر اقشار مردم تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ البته اکبر ترکان نخستین باری نیست که از پاسخگویی طفره می‌رود و اظهاراتی عجیب و غریب را در مقابل با منتقدانش مطرح می‌کند، جمله «به جز قورمه سبزی و آبگوشت نمی‌توانیم چیزی تولید کنیم» نمونه کوچکی از این رفتارهاست. حال باید منتظر ماند و دید آیا او علی‌رغم پایبند نبودن به اصول پاسخگویی باز هم از مقربان دولت دوازدهم خواهد ماند!

کد مطلب: 100113
 
Share/Save/Bookmark