میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۹
 
 
تقدیر از رسانه های برتر حوزه نفت و انرژی
پنجمین جشنواره نفت و رسانه در تالار کوشک وزارت نفت برگزار شد و نفرات برتر مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش فراز شهر به نقل از خبرگزاری ایرنا، جشنواره نفت و رسانه که در دولت دوم اصلاحات کلید خورده بود، در دولت قبل متوقف شد و چهارمین دوره این جشنواره با حدود 10 سال تاخیر، سال گذشته و پنجمین دوره آن امسال برگزار شد.

فراخوان پنجمین جشنواره نفت و رسانه، پدیدآورندگان آثار رسانه‌ای از جمله نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان در 11 رشته ' سرمقاله و یادداشت، گفت و گو، نقد، خبر، گزارش خبری، مقاله تحلیلی- توصیفی- تحقیقی، عکس، طنز و کاریکاتور، تیتر، صوتی و تصویری و ترجمه ' منتشر شد.

در مراسم تقدیر از برگزیدگان این جشنواره، وزیر نفت سخنرانی کرد و سپس برگزیدگان جشنواره جوایز خود را از دستان بیژن زنگنه وزیر نفت، الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، امیرحسین زمانی نیا معاون امور بین الملل وزارت نفت، اکبر نعمت اللهی، پایه گذار جشنواره نفت و رسانه و کسری نوری مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت دریافت کردند.

فریدون صدیقی، حسن نمکدوست تهرانی، مینو بدیعی، مهدی عسلی، سعید خوشرو و رضا معطریان از اعضای هیات داوران این دوره از جشنواره بودند.

وزیر نفت در سخنان خود در این جشنواره که تاکید داشت به عنوان یک پدر با اصحاب رسانه صحبت می کند، بیش از هر نکته ای بر سازش و دوستی تاکید کرد و با بیان روایتی از خواندن خطبه عقد جوانان توسط امام خمینی (ره)، گفت : امام به جوانانی که خطبه عقدشان را می خواندند به جای بیان روایات طولانی، تنها یک توصیه سه کلمه ای داشتند و آن اینکه :' با هم بسازید '.

وی با تبیین معنای ساختن، تمامی مشکلات اجتماعی را حاصل عدم سازش در هسته اولیه جامعه یعنی خانواده دانست و گفت:مشکل اصلی ما در کشور این است که با هم نمی سازیم و مدام دعوا و درگیری داریم، مسوولان با مردم، مردم با مسوولان، رسانه ها با مسوولان، رسانه ها با هم، هیچکس با هیچکس نمی سازد، درحالیکه باید با هم بسازیم تا ایران را بسازیم، لجبازی و یک‌دندگی را باید کنار بگذاریم و بر سر اختلاف سلایق نباید دعوا کنیم.

«زنگنه» ادامه داد:بنده بیش از ۳۰ سال است که جزو مدیران ارشد سازندگی هستم و به شما می گویم که با این روال نمی‌توانیم پیش برویم، بنده به دنبال وزارت و وکالت و پست و مقام نیستم ولی به دنبال سازندگی ایران هستم.

وزیر نفت گریزی نیز به معضلات حوزه رسانه زد و با انتقاد شدید از قلم فروشی گفت:قلم فروشی پست ترین شغل‌ها است و اصحاب رسانه باید قلم فروش را بی آبرو و طرد کنند، خبرنگار به رسانه هویت می‌دهد و خبرنگار خود را نمی‌فروشد.

وزیر نفت در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در زمان حضور خود در رای وزارت نیرو همواره تاکید داشت تا تمامی خیابان ها و معابر از روشنایی برخوردار باشند، روشنایی را عامل کاهش جرم و جنایت ذکر کرد و با تشبیه این موضوع با فعالیت رسانه ها گفت:رسانه‌ها باید مانند نورافکن نور بتابانند و روشنگری کنند تا جرم و جنایت کم و فساد کاهش یابد.

زنگنه با نفی رسانه های حزبی ادامه داد:رسانه در تمامی دنیا در حال شکل دادن هویت مستقل خود است.

وی در ادامه سالجاری را سال سختی برای صنعت نفت توصیف و از تلاش های تمامی کارکنان صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی قدردانی کرد و گفت:امسال چند چالش مانند افزایش تولید نفت را پشت سر گذاشتیم و برای پس گرفتن سهم خود در اوپک خیلی اذیت شدم، چراکه وقتی در یک میدان مین جلو می رویم، یک سری تک تیرانداز از لشگر خودی از پشت می‌زنند.

«زنگنه» در بخش پایانی سخنانش، عملکرد رسانه ها در خصوص قطع واردات گاز از ترکمنستان را ستود و آن را عامل افتخار ایرانی بودن توصیف کرد.

کد مطلب: 98728
 
Share/Save/Bookmark