میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۶
 
 
مقاومت یمن در برابر متجاوزان وارد ابعاد جدیدی شد
لبیک قبایل یمنی به فراخوان علما
لبیک قبایل یمنی به فراخوان علما
 

علمای یمن در حالی خواستار سرازیر شدن قشرهای مختلف به جبهه‌های نبرد با متجاوزان سعودی و اماراتی و مزدورانشان شدند که قبایل یمنی نیز بر حمایت از مقاومت مردمی در برابر متجاوزان تاکید کردند.
جمعیت علمای یمن تاکید کرد ما بر ضرورت تحرک جدی و فعال و سرازیر شدن به سمت جبهه‌های عزت و شرافت تاکید کرد. این جمعیت خاطر نشان کرد ما خواهان وحدت صف یمنی‌ها و مسئولیت‌پذیری دررویارویی با متجاوزان آمریکایی سعودی هستیم. بسیج عمومی قبایل یمن برای سرازیر شدن به جبهه‌های جنگ با عربستان و امارات پیش از این هم المیادین از بسیج عمومی قبایل یمنی برای سرازیر شدن آنها به جبهه‌های جنگ با متجاوزان سعودی و اماراتی به ویه در ساحل غربی خبر داد. قبایل ارحب، بنی حشیش، همدان و نهم در یک تجمع باشکوه قبیله‌ای از بسیج عمومی برای سرازیر شدن به جبهه‌های نهم و ساحل غربی خبر دادند.
در همین چارچوب قبایل یمنی آمادگی خود را برای تدوام حضور در جبهه های جنگ در کنار نیروهای جنبش انصارالله در صورت تداوم حملات نیروهای ائتلاف سعودی به یمن اعلام کردند. قبایل ارحب، بنی حشیش، همدان ،نهم ، سنحان، بلاد الروس و بنی بهلول آمادگی خود را برای جنگ در کنار نیروهای جنبش انصارالله علیه نیروهای متجاوز ائتلاف سعودی اعلام کردند.
این قبایل در عین حال اعلام کردند که در صورت جدی بودن طرف سعودی برای انجام گفت و گوهای صلح در یمن در این دور از گفت و گوها حضور می یابند. المیادین اضافه کرد که حمید عاصم رئیس کمیته نیروهای مردمی یمنی بر آمادگی قبایل این کشور جهت آغاز دور جدید گفت و گوهای صلح با عربستان در صورت جدی بودن این کشور تاکید کرد.وی بر موضع ثابت قبایل یمن در این خصوص که مزدوران و متجاوزان عربستانی مسئول فروپاشی اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی یمن هستند، تاکید کرد. به گزارش المیادین، شهروندان استان المهر در جنوب شرق یمن، امروز با حضور در راهپیمایی، اقدامات وحشیانه ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در هدف قرار دادن غیرنظامیان را محکوم کردند.نیروهای یمنی دیروز مواضع متجاوزان سعودی در جیزان را بمباران کردند و تعدادی از آنها را به هلاکت رساندند.
جنگنده های ائتلاف به سرکردگی سعودی مناطق مسکونی منطقه کیلومتر ۱۶ در شرق الحدیده و استان صعده را بمباران کردند. در جریان بمباران مناطق مسکونی توسط جنگنده های سعودی در استان الحدیده، یک غیر نظامی کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند. همچنین نیروهای ارتش و کمیته های مردمی ضمن دفع حمله نظامیان سعودی و مزدوران آنها به جنوب شهر الحدیده شماری از آنها را کشته و یا زخمی کردند. همچنین شمار دیگری از نظامیان عربستانی متجاوز نیز بر اثر انفجار مین در جنوب شهر الحدیده کشته و زخمی شدند. عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. تجاوز عربستان و امارات به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از ۱۶ هزار یمنی بی گناه و ویرانی زیر ساخت های این کشور شده است.
مجاهدان یمنی موفق شدند در عملیاتی دقیق بخش زیادی از تجهیزات و خودروهای زرهی و غیر زرهی مزدوران را در شمال روستای منذر در غرب فرودگاه الحدیده و همچنين جبهه نجران منهدم کنند.
در این میان یک رسانه یمنی از اقدام افراد مسلح در ترور یک فرمانده نظامی وابسته به اشغالگران اماراتی در شهر عدن یمن خبر داد. ‌المسیره گزارش داد افراد مسلح در شهر اشغالی عدن، معاون فرمانده موسوم به کمربند امنیتی ابین یکی از شاخه‌های نظامی اشغالگران اماراتی در جنوب را ترور کردند. به گفته منابع محلی، افراد مسلح ناشناس به سمت خودروی حامل فهد غرامه هنگام خروج از منزلش در محله انماء عدن اشغالی آتش گشودند که به کشته شدن وی و همراه وی منجر شد. عملیات ترور غرامه مزدور امارات ساعاتی پس از تلاش‌ها برای ترور یکی از فرماندهان نظامی وابسته به رژیم سعودی در عدن صورت گرفته است.

کد مطلب: 106883
 
Share/Save/Bookmark