میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۰
 
 
توهین آل‌سعود و آل‌خلیفه به شعایر عاشورایی

جمعیت ملی - اسلامی الوفاق بحرین، تعدی نیروهای امنیتی به مظاهر عاشورایی و استمرار محاصره منزل آیت‌الله عیسی قاسم را محکوم کرد‌.
جمعیت الوفاق - بزرگ‌ترین جمعیت معارض بحرین - ضمن محکوم کردن تعدی نیروهای امنیتی به مظاهر عاشورایی، اعلام کرد که «این اقدامات، بر عزم و اراده ما در مطالبه قدرتمندانه تمامی خواسته‌هایمان تا تحقق این خواسته‌ها خواهد افزود». در این بیانیه آمده است: محرم امسال در حالی آغاز می‌شود که رهبر ما آیت‌الله عیسی قاسم همچنان توسط نظام در اقامت اجباری به سر می‌برد، تعداد زیادی از زنان و فرزندان ما در زندانند و موسسات و حسینیه‌ها و فعالیت‌های ما همچنان مورد سرکوب شدیدند. همه اینها بر عزم و اراده ما تا دستیابی به تمامی خواسته‌ها، عزت و کرامتمان با تمام قدرت خواهد افزود.
الوفاق همچنین با اشاره به رصد ۴۳ مورد تعدی و تجاوز به تدارکات ماه محرم و مظاهر عاشورایی و بازداشت خوسرانه ١٩ تن از مسولان حسینیه‌ها در ۱۵ منطقه بحرین گفت همه اینها بر سیاستی برنامه‌ریزی شده دلالت دارند که به رفتار تکراری هر سال حکومت تبدیل شده است و این استمرار نقض آزادی‌های دینی، هدف گرفتن عنصری کلیدی از عناصر دینی جامعه و محدودیت آزادی‌های دینی بوده است.
در همین حال مسئولان سعودی با ارسال پیام به اهالی قطیف به واسطه خالد الصفیان استاندار منطقه، محدودیت‌هایی را در ارتباط با مراسم عزاداری عاشورا اعلام کردند. مسئولان سعودی با ارسال پیام به اهالی منطقه قطیف به واسطه خالد الصفیان استاندار این منطقه، از اعمال محدودیت در ارتباط با عزاداری ایام عاشورا خبر دادند. وزیر امور خارجه عربستان از دلایل پشت پرده کمپین بازداشت شخصیت‌های دینی و فعالان برجسته کشورش گفت.

کد مطلب: 101086
 
Share/Save/Bookmark