میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۶ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۵
 
 
دلیل افت کیفیت ماکارونی های ایرانی در هفته های اخیر
مدیرعامل شرکت انسی از تولید کنندگان بزرگ ماکارونی در نشست خبری اعلام کرد دلیل افت قیمت ماکارونی نبود آرد مناسب در کشور است.

میراحمدی مدیرعامل شرکت مواد غذایی انسی در جمع خبرنگاران در توضیح این خبر گفت: آرد سهمیهای که در اختیار کارخانه های تولید ماکارونی در کشور قرار می‌گیرد افت کیفیت داشته و همین باعث افت کیفی ماکارونی عرضه شده به بازار است.
وی افزود علاوه بر افت کیفیت شاهد سهمیه صوری نیز هستیم. در حال حاضر بازرگانی دولتی، روی کاغذ میزان سهیمه آرد تولید کننده را اعلام و در این کاغذ نام استانی که باید سهمیه آرد خود را دریافت کنیم نیز ذکر میکند؛ ولی وقتی به استان مربوطه مراجعه میکنیم پاسخ می دهند که آردی وجود ندارد!، در حال حاضر هزاران تن سهمیه صوری بین تولید کنندگان توزیع شده و نمیدانیم با این سهمیه ای که وجود خارجی ندارد چه کنیم.
وی در ادامه توضیح داد به دلیل نوسان نرخ ارز و افت کیفیت تولید، بازارعراق را هم به ترکیه واگذار کرده ایم و در ادامه با انتقاد از کارشناسان اقتصادی که افزایش نرخ ارز را عامل رونق صادرات میدانند، گفت: درست است که به صورت مقطعی با افزایش نرخ ارز صادرات افزایش پیدا میکند ولی این افزایش نرخ، امکان تولید را از تولید کنندگان سلب می کند و وقتی تولیدی نباشد صادراتی هم نیست. اگر قرار بود طی چند دهه اخیر افزایش نرخ ارز بر صادرات کشور اثر مثبت بگذارد، چرا صادرات غیر نفتی ایران منفی شده؟! تولید کننده برای داشتن امکان تولید نیاز به ثبات دارد و اگر نرخ ارز ثبات نداشته باشد هیچ تولید کننده ای نمی تواند به فعالیت خود ادامه دهد.
شرکت صنایع غذایی انسی ماکارون در سال۱۳۵۱ با هدف تولید انواع ممتاز محصولات ماکارونی تاسیس گردید و با گسترش دایره فعالیت خود دست به تولید محصولاتی نظیر پودر کیک ،آرد گندم، سویا، غلات، آرد برنج، کشک پاستوریزه و. . . زد. تولید رشته آش و رشته پلویی بسیار مرغوب از اهم فعالیت های این شرکت است. استقبال فوق العاده مصرف کنندگان از این محصولات ممتاز، توفیق لیدر بودن در این رشته از صنعت در بازار را نصیب این مجتمع صنعتی نمود. با توجه به فعالیت های ذکر شده این شرکت در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران در سال ۱۳۹۸ موفق به کسب برند برگزیده صنعت ماکارونی کشور شد.
کد مطلب: 119384
 
Share/Save/Bookmark