میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۶
 
 
پاسخ انصارالله به شایعات درباره عبدالملک

منابع وابسته به انصارالله یمن به اخبار مربوط به شهادت رهبر این جنبش در جریان حملات هوایی به صعده واکنش نشان دادند و آنرا بی‌اساس دانستند.
عبدالقدوس الشهاری از مسئولان رسانه‌ای انصارالله یمن گفت: هرگاه ما پیروزی هایی در جبهه زمینی به دست می‌آوریم شایعات نیز زیاد می‌شود تا بر شکست‌های ائتلاف سعودی و نیروهای عبد ربه منصور هادی سرپوش گذاشته شود. وی ضمن تکذیب اخبار مربوط به شهادت عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن در حمله هوایی ائتلاف تحت سرکردگی سعودی به صعده تاکید کرد: ائتلاف طی ساعات گذشته حمله انجام نداده‌اند. الشهادی بیان کرد: این تبلیغات شکست آن طی سه سال گذشته ثابت شده است و در تغییر واقعیت دردناک ائتلاف تحت سرکردگی سعودی‌ها و نیروهای هادی با وجود تفاوت قابل ملاحظه‌ای که از نظر امکانات وجود دارد، راه به جایی نمی‌برد.
خبر دیگر از یمن آنکه نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواضع نظامیان سعودی را در جیزان و عسیر زیر آتش سنگین موشکی و توپخانه‌ای قرار دادند. همچنین در روستای قوی در جیزان یک نظامی سعودی از سوی واحد تک‌تیرانداز یمن کشته شد. یگان توپخانه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواضع نظامیان سعودی را در ملحمه و الفریضه زیر آتش سنگین قرار دادند.
همچنین مواضع نظامیان سعودی و مزدوران آنها در گذرگاه الطوال در جیزان هدف قرار گرفت. منابع یمنی گزارش دادند: در حملات ارتش و کمیته‌های مردمی به جبل‌ام‌الریاح در عسیر شماری از مزدوران ارتش عربستان کشته و زخمی شدند. خبر دیگر آنکه عوامل داعش، ۲ خودروی بمب‌گذاری شده را مقابل پادگان شبه‌نظامیان تحت حمایت امارات در منفجر کردند.

کد مطلب: 103381
 
Share/Save/Bookmark