میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۰
 
 
لاریجانی:
همه مسئولان باید به دنبال حل مشکلات امنیتی باشند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر محتوای انقلاب اسلامی از درون دچار مشکل بشود بسیاری از دستاوردهای انقلاب از بین می رود.
به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در جریان سفر خود به استان خراسان رضوی گفت: پس از انقلاب اسلامی شرایط کشور سخت بود و بخش‌های انتظامی و ارتش کشور ضربه خورده بود و گروهک‌ها به دنبال تجزیه کشور بودند و ترور نیز انجام می‌دادند و بعد نیز جنگ را بر ما تحمیل کردند و تمام دنیا یک طرف قرار گرفت و تنها یک الی دو کشور در جریان دفاع مقدس کمک‌های کوچکی به ایران داشتند اما با این وجود ایران اسلامی موفق و سرفراز بود چرا که روحیه مجاهدت در دل جوانان بود و امام خمینی(ره) این روحیه مجاهدت را در بین جوانان مواج کرد و این عوامل باعث شد در آن شرایط سخت موفق شویم.
وی ادامه داد: در جنگ و دسیسه‌های دیگری که خارجیان به آن دامن زدند ایران به خاطر پشتوانه مجاهدت توانست ایستادگی کند.
لاریجانی ادامه داد: اگر مقام معظم رهبری روی حفظ فرهنگ اسلامی تاکید دارند به خاطر این است که باید راه شهدا را ادامه بدهیم، اگر محتوای انقلاب اسلامی از درون دچار مشکل شود، خیلی از دستاوردهای انقلاب از بین می‌رود. همه روحانیون و علما آمدند تا نسل جوان کشور قدر اسلام را بداند بنابراین باید هم قدردان بود و هم از انقلاب اسلامی صیانت شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نباید از هجوم افکار مختلف ترسید، شهید مطهری این فکر را القاء کرد که از افکار مختلف نباید ترسید باید به مفاهیم و تعالیم اسلامی مسلط شد و پاسخ مناسب به هجمه‌ها را داد.
رئیس نهاد قانونگذاری افزود: انقلاب اسلامی به موضوع استقلال و آزادی فکر توجه کرده و این موضوعات جزء اصول انقلاب اسلامی محسوب می‌شود بنابراین باید همواره نسبت به مستکبرین موضع داشت و به مستضعفین خدمت کرد و هیچ گاه زیر بار ظلم نرویم چرا که این موضوعات از اصول نظام اسلامی است. وی ادامه داد: اگر نسبت به موضوع فلسطین و حوادث آن بی‌توجه باشیم، یعنی عزتی وجود ندارد البته ممکن است در رسانه‌های مختلف نقد، تعریض و گاهی تحقیر کنند اما سیاستمداران خارجی که حتی زبان تحقیر دارند در دل خود انقلاب اسلامی را تحسین می‌کنند و خود بنده از آنان شنیدم که گفتند با وجود اینکه انقلاب اسلامی را نقد می‌کنند اما ایستادگی مردم ایران را تحسین می‌کنند، عزت در اثر ایستادگی به وجود می‌آید.
رئیس نهاد قانونگذاری افزود: شهدا با صیانت از ایران نگذاشتند ایران تجزیه شود و حتی یک وجب از خاک ایران به دست دشمنان نرسید چرا که ارتش و سپاه و بسیج و همه توده مردم در مقابل دشمنان ایستادگی کردند. لاریجانی تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی باید مسئولان در مقابل مردم نوکری کنند و در برابر دشمنان بایستند. وی ادامه داد: گاهی توطئه‌هایی در صحنه بین‌المللی وجود دارد تا به ایران ضربه بزند به طور مثال کمی شرایط کشور عراق نامناسب شد ماجرای تجزیه کردستان عراق را سامان دادند اما در ایران اسلامی رهبری فرزانه وجود دارد و باعث شده ایران با اقتدارش دشمنان را پس زند بنابراین باید از ایران صیانت کرد.

کد مطلب: 103688
 
Share/Save/Bookmark