میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۸
 
 
معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه خبر داد
تحویل نهایی ۴ هزار کانکس به زلزله‌زدگان

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) از تکمیل و تحویل نهایی ۴ هزار کانکس مسکونی و بیش از دو هزار کانکس بهداشتی و حمام به زلزله‌زدگان توسط سپاه پاسداران خبر داد.
سرهنگ مجتبی بیاتی اظهار داشت: مجموعه‌های عمرانی و مهندسی سپاه پاسداران تا این لحظه ۴ هزار کانکس مسکونی استاندارد (ساندویچ پنل) را به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه تحویل داده است. وی افزود: بیش از ۱۳۰۰ فریم کانکس نیز ساخته شده است که ظرف ۲۴ ساعت آینده تکمیل و تحویل خواهد شد.
بیاتی تصریح کرد: سپاه پاسداران در استان‌های مختلف کشور نیز تاکنون ۱۹۷۷ کانکس اهدایی از سراسر کشور را به منطقه زلزله‌زده انتقال داده و کار سکوسازی و نصب را انجام داده است که می‌توان گفت با کانکس‌های ساخت خود سپاه تا کنون حدود ۶ هزار کانکس تحویل شده است. وی گفت: کار نصب یک هزار و ۵۵ کانکس سرویس بهداشتی و ۵۰۰ دوش حمام نیز انجام شده است. با این احتساب سپاه پاسداران از برنامه زمانبندی اسکان موقت پیش است و طبق وعده مقرر کار به پایان خواهد رسید.

کانکس به زلزله زدگان قصرشیرین تعلق نمی‌گیرد
فرماندار قصرشیرین گفت: در قصرشیرین به کسی کانکس نمی‌دهیم قرار شد ۵ میلیون تومان ودیعه مسکن را می‌دهیم و مردم هم راضی می شوند و کمک می‌کنند که کارشان سریع‌تر انجام شود.
فرامرز اکبری در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان سرپل ذهاب اظهار داشت: عنایتی صورت بگیرد تا کسانیکه می‌خواهند تا شب عید مسکن خود را برپا کنند تشویقی به آنها اعطا شود. وی با اشاره به اینکه ۱۲۰۰ واحد تخریبی در سطح شهرستان قصرشیرین داریم افزود: ۳۸۰۰ واحد نیز تعمیری هستند.
فرماندار قصرشیرین خواستار تعیین تکلیف مساجد از سوی اوقاف و امور خیریه شد و گفت: ۲۶ باب مساجد در سطح شهرستان داریم که باید تعیین تکلیف شوند، مساجد تخریب زیادی دیدند. وی با اشاره به اینکه ۱۰۵۰ میلیارد تومان یکی از خدمات دولت به استان کرمانشاه است، گفت: در شهر قصرشیرین به کسی کانکس نمی‌دهیم قرار شد همان ۵ میلیون تومان ودیعه مسکن را بدهیم مردم هم به همین راضی می‌شوند و کمک می‌کنند که کارشان سریع‌تر انجام شود اما در بحث مستاجران گرفتاریم و ضعیف‌ترین قشر مستاجران هستند.

مشکل کانکس برای مستاجران زلزله زده برطرف شد
مشکل کانکس برای مستاجران زلزله‌زده استان کرمانشاه برطرف شد. مشکل اختصاص کانکس به کسانی که در زلزله اخیر دچار مصدومیت شدند به دستور استاندار کرمانشاه برطرف شد. پیشتر اعلام شد که فرمانداری از اختصاص کانکس به مستاجرها امتناع کرده است.

کد مطلب: 102283
 
Share/Save/Bookmark