شرایط کسب و کار و رونق اقتصادی در سال 95 ....
بهتر می شود
بدتر می شود
فرقی نمی کند
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۸
 
 
نامزدهای نوزدهمین جشن «خانه سینما» معرفی شدند
با اجازه از کارگردان «سفارتی‌ساز»
«نفس»، «فروشنده»، «رگ خواب»، «دختر» و «ماجرای نیمروز» بیشترین کاندیداها را دارند

فهرست نامزدهای نوزدهمین جشن خانه سینما بر اساس آرای داوران انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران اعلام شد.
هارون یشایایی رئیس نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران، فهرست نامزدهای این رویداد را که بر اساس آرای داوران انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران انتخاب شده‌اند اعلام کرد. اما نکته قابل توجه در اعلام اسامی کاندیداها این است که در بررسی نامزدهای جایزه‌های مختلف، نام فیلم تحسین‌شده «ماجرای نیمروز» به تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی و کارگردانی محمدحسین مهدویان ۸ بار تکرار شده است و نشان می‌دهد بعد از جشنواره فیلم فجر و جشن منتقدان، خانه سینما هم نتوانسته از کیفیت این فیلم و عوامل آن به راحتی عبور کند. شاید لازم باشد، از کارگردان «سفارتی‌ساز» بابت این انتخاب اشتباه برای فیلمی که به جنایات جلادها (منافقین) می‌پردازد و باعث تکدر خاطر این فیلم‌بساز و آمرین بالادستی‌اش شده پوزش طلبید!
در فهرست ارائه شده فیلم‌های «نفس» نرگس آبیار و «فروشنده» اصغر فرهادی با ۱۰ کاندیدا، «رگ خواب» حمید نعمت‌الله با ۹ نامزد، «دختر» رضا میرکریمی و «ماجرای نیمروز» محمدحسین مهدویان با ۸ کاندیدا، بیشترین سهم را در فهرست اعلامی از سوی رئیس نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران دارند.
اسامی نامزدهای بخش‌های مختلف جایزه این جشن به شرح زیر است:

بهترین کارگردانی
رضا میرکریمی/دختر، حمید نعمت اله/رگ خواب، اصغر فرهادی/فروشنده، رضا درمیشیان/لانتوری، محمد حسین مهدویان/ماجرای نیمروز

بهترین فیلمنامه
پیمان قاسم خانی/خوب، بد، جلف، مهران کاشانی/دختر، معصومه بیات/رگ خواب، اصغر فرهادی/فروشنده، سهیل بیرقی/من

بهترین فیلمبرداری
حمید خضوعی ابیانه/دختر، فرشاد محمدی/رگ خواب، حسین جعفریان/فروشنده، هادی بهروز/ماجرای نیمروز، ساعد نیک ذات/نفس

بهترین تدوین
مصطفی خرقه پوش/برادرم خسرو، میثم موئینی/دختر، هایده صفی یاری/فروشنده، هایده صفی یاری/لانتوری، سپیده عبدالوهاب/متولد ۶۵

بهترین بازیگر نقش مکمل زن
سارا بهرامی/ خانه‌ای در خیابان چهل و یکم، مریلا زارعی/دختر، پانته آ پناهی ها/ لاک قرمز، بهنوش بختیاری/من، شبنم مقدمی/نفس، ثریا قاسمی/ویلایی‌ها

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
ناصر هاشمی/برادرم خسرو، فرید سجادی حسینی/فروشنده، بهرام افشاری/لانتوری، هادی حجازی فر/ماجرای نیمروز، جواد عزتی/ماجرای نیمروز، احمد مهرانفر/ماجرای نیمروز

بهترین بازیگر نقش اول زن
لیلا حاتمی/رگ خواب، ترانه علیدوستی/فروشنده، پردیس احمدیه/لاک قرمز، پانته آ پناهی‌ها/نفس، رویا نونهالی/نیمه شب اتفاق افتاد

بهترین بازیگر نقش اول مرد
فرهاد اصلانی/دختر، کوروش تهامی/رگ خواب، شهاب حسینی/فروشنده، نوید محمدزاده/لانتوری، حامد بهداد/نیمه شب اتفاق افتاد

بهترین موسیقی
کارن همایونفر/اروند، حامد ثابت/برادرم خسرو، فردین خلعتبری/سینما نیمکت، بهزاد عبدی/ناردون، ستار اورکی/ویلایی ها

بهترین طراحی صحنه
کامیاب امین عشایری/آبا جان، شیوا رشیدیان/خانه‌ای در خیابان چهل و یکم، محسن شاه ابراهیمی/دختر، کیوان مقدم/فروشنده، اصغر نژاد ایمانی/نفس

بهترین طراحی لباس
مجید لیلاجی/زاپاس، آیدین ظریف/سیانور، سارا سمیعی/فروشنده، گلناز گلشن/لانتوری، اصغر نژادایمانی/نفس، عباس بلوندی/یتیم خانه ایران

بهترین صدابرداری
محمود سماک باشی/آشوب، جهانگیر میرشکاری/تیک آف، بابک اردلان/رگ خواب، ناصر انتظاری/من، عباس رستگارپور/نفس، بهمن حیدری/یتیم خانه ایران

بهترین صداگذاری
محمود موسی نژاد/اروند، بهمن اردلان/رگ خواب، علیرضا علویان/من، آرش قاسمی/نفس، امیر حسین قاسمی/ویلایی ها

بهترین چهره پردازی
فاطمه کمالی، زهرا کمالی/سیانور، عبداله اسکندری، مهرداد میرکیانی/لانتوری، محسن دارسنج/ماجرای نیمروز، مهرداد میرکیانی/نفس، داریوش صالحیان/یتیم خانه ایران

بهترین جلوه‌های ویژه میدانی
محسن روزبهانی/یتیم خانه ایران، داود رسولیان/ابو زینب، رضا ترکمان/سینما نیمکت، عباس شوقی/امکان مینا، ایمان کرمیان/ویلایی‌ها، محسن روزبهانی/ماجرای نیمروز

بهترین جلوه‌های بصری
محمد لطفعلی/ آبا جان، بهنام خاکسار/اکسیدان، سینا قویدل/رگ خواب، امیر رضا معتمدی/سینما نیمکت، فرید ناظر فصیحی/نفس

بهترین فیلم
برادرم خسرو/سعید ملکان، دختر/رضا میر کریمی، رگ خواب/حمید نعمت اله، فروشنده/اصغر فرهادی، لانتوری/رضا درمیشیان، ماجرای نیمروز/سید محمود رضوی، نفس/محمد حسین قاسمی

بهترین کارگردانی مستند
حسن نقاشی/آثار عجم، فرناز جورابچیان و محمد رضا جورابچیان/اعتراض وارد نیست، حجت طاهری/پرندگان در سایه، حامد سعادت/مردی که فسیل شد، مهدی قنواتی/همجا

بهترین فیلم مستند
آوانتاژ/محمد کارت، پسران سندباد/رضا حائری، زنانگی/محسن استاد علی، زیمل بلوچستان/مازیار مشتاق گوهری، متهمین دایره بیستم/حسام اسلامی

بهترین فیلم کوتاه
آرا/یوسف کارگر، حیوان/بهرام ارک و بهمن ارک، زونا/طوفان نهان قدرتی، شب تولد/امید شمس، وقت ناهار/علیرضا قاسمی
تندیس‌های جشن بزرگ سینمای ایران ۲۱ شهریور همزمان با روز ملی سینما در آیین پایانی این جشن به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

کد مطلب: 100780
 
Share/Save/Bookmark