میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۳
 
 
پلیس سیاتل یک زن سیاه‌پوست باردار را در مقابل چشمان کودکانش به قتل رساند
نژادپرستی سیستماتیک
نژادپرستی سیستماتیک
 

سرکوب‌ها و کشتارهای نژادپرستانه ساختار حاکم بر آمریکا همچنان قربانی می‌گیرد چنانکه، پلیس سیاتل آمریکا یک زن سیاه‌پوست باردار را در مقابل چشم ۳ کودک وی به قتل رساند. پلیس سیاتل یک زن سیاه‌پوست باردار را در مقابل چشمان کودکانش کشت
تیراندازی اخیر ماموران پلیس سیاتل در شمال غربی آمریکا به طرف یک زن سیاه‌پوست باردار که به قیمت جان او تمام شد، مشاجره و هیاهوی زیادی درباره عملکرد پلیس این منطقه در آمریکا به راه انداخته است.
ساعاتی پس از این حادثه مرگبار پلیس سیاتل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «بلافاصله پس از اعلام خبر سرقت مسلحانه، دو مامور پلیس در صحنه حاضر شدند و با یک زن ۳۰ ساله مسلح به چاقو روبرو شدند و با شلیک گلوله او را کشتند.» گفته می‌شود این زن سیاه‌پوست باردار در تماسی تلفنی یک سرقت را پلیس گزارش کرده بود.طبق اعلام پلیس، دقایقی بعد که ماموران امداد از راه رسیدند زن سیاه‌پوست دیگر جان در بدن نداشت. به گفته پلیس در زمان تیراندازی ۳ کودک نیز داخل ساختمان بودند که به هیچکدام آسیبی نرسید.
اعضای خانواده زن سیاهپوست کشته شده در این تیراندازی در گفت وگو با پلیس محلی اعلام کردند، این زن باردار که مادر سه کودک داخل ساختمان بود از اختلالات روانی رنج می‌برد.
دو مامور پلیس که مقصر اصلی این حادثه هستند، فعلا به مرخصی اداری فرستاده شده‌اند تا تحقیقات بازرسان پلیس در خصوص استفاده از سلاح در این ماجرا تکمیل شود. برخی رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند دو مامور دخیل در این ماجرا سفیدپوست بوده‌اند، اما سخنگوی پلیس سیاتل این خبر را تائید نکرد.
پس از دریافت گزارش یک سرقت معمولی، پلیس سیاتل به جای این که یک مامور را به محل حادثه اعزام کند، دو مامور را به آنجا فرستاد. دهها شهروند آمریکایی در مراسمی که به یاد این زن جوان برگزار شده بود شرکت کردند. این ماجرا که سر و صدای زیادی در آمریکا به راه انداخته است. نام این زن (کارلینا لیلز) از جمله واژه‌هایی بود که بیشترین استفاده را در شبکه اجتماعی توییتر داشت.
مونیکا ویلیامز، خواهر کارلینا لیلز، در گفت وگو با یک شبکه تلویزیون محلی تاکید کرد: «دلیلی نداشت که پلیس‌ها او را در برابر کودکانش بکشند. حتی یک فرد عادی هم می‌توانست به راحتی او را کنترل کند. چرا برای مهار او به جای استفاده از شوکر از سلاح گرم استفاده کردند؟»
خبر دیگر آنکه ده‌ها نفر از فعالان مخالف بمب اتمی در محل دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در شهر نیویورک بازداشت شدند. پس از آنکه فعالان مخالف بمب‌های اتمی ورودی دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در شهر نیویورک را مسدود کردند، پلیس ده‌ها نفر از آنها را به خاطر رفتارهای آشوبگرانه بازداشت کرده است.
فعالان مخالف بمب اتمی در اعتراض به تصمیم آمریکا برای تحریم مذاکرات مربوط به پیمان ممنوعیت استفاده از سلاح‌های اتمی، در محل دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل تجمع کرده بودند.
معترضان با سردادن شعارهایی خواستار پیوستن آمریکا به این مذاکرات شدند و حدود ۱۰ دقیقه در مقابل ورودی دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل تحصن کردند. پلیس بارها هشدار داده بود که اگر متفرق نشوند، بازداشت خواهند شد.نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل در ماه مارس اعلام کرده بود که ایالات متحده، فرانسه، بریتانیا از جمله ۴۰ کشوری هستند که تصمیم گرفته اند در این مذاکرات شرکت نکنند.
مجمع عمومی سازمان ملل در دسامبر قطعنامه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن کشورهای عضو مذاکراتی را برای دستیابی به یک ابزار الزام آور حقوقی با هدف ممانعت استفاده از تسلیحات اتمی و نابودی این سلاح‌ها، آغاز کنند. خبر دیگر از آمریکا آنکه یک شرکت امنیت سایبری مستقر در کالیفرنیا اعلام کرد که پیمانکارانی که در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا در کمپین ترامپ فعالیت داشتند، اطلاعات مربوط به ۱۹۸ میلیون آمریکایی را در اینترنت قرار دادند.
یک شرکت امنیت سایبری مستقر در کالیفرنیا، یک پایگاه داده مربوط به حدود ۲۰۰ میلیون رأی‌دهندگان آمریکایی یافته است که توسط پیمانکاران اطلاعاتی که در کمپین انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ «دونالد ترامپ» فعالیت داشتند بر روی سرور کلود آمازون قرار داده شده بود.
این شرکت روز دوشنبه اعلام کرد، تحلیلگری که با شرکت امنیت سایبری «آپ گارد» همکاری دارد، در ۱۲ ژوئن توانست به این فایل دسترسی پیدا کند.«کریس ویکری» تحلیلگر این شرکت توانست ۱.۱ ترابایت اطلاعات از این پایگاه داده دانلود کند.طبق این گزارش، حدود ۲۴ ترابایت از این فایل‌ها نیز به درستی پیکربندی شده بود تا از دسترسی عموم به آن جلوگیری شود. هنوز مشخص نیست آیا قبل از آنکه امنیت این اطلاعات در ۱۴ ژوئن تضمین شود، کسی به این پایگاه داده دسترسی پیدا کرده است یا خیر.
ویکری در بررسی‌ها پی برد که این پایگاه داده توسط پیمانکارانی جمع‌آوری شده‌ است که با کمیته ملی جمهوری‌خواهان در حین انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا همکاری داشتند.این پایگاه داده در ژانویه ۲۰۱۷ به روز رسانی شده است و شامل نام، تاریخ تولد، آدرس منزل، شماره تلفن و جزئیات ثبت‌‌نام ۱۹۸ میلیون آمریکایی و همچنین قومیت‌ و ادیان رأی‌دهندگان می‌شود.
بنا بر این گزارش، این پایگاه داده همچنین شامل ۹.۵ میلیارد نکته در باره تمایلات و رفتارهای رأی‌دهندگان آمریکایی می‌شود. شرکت آپ گارد در این زمینه گفت: «گنجینه‌ای از اطلاعات سیاسی و تمایلات (رأی‌دهندگان) که کمپین ترامپ از آن استفاده می‌کرد». این مخزن اطلاعات بر روی خدمات‌ وب آمازون قرار داده شده بود و هرفردی که به اینترنت دسترسی داشته باشد، تنها با مرور دامنه ۶ کاراکتری « dra-dw» می‌توانست به این اطلاعات دسترسی پیدا کند.
خبر دیگر از آمریکا آنکه مشاوران ترامپ تایید کردند در حال بررسی واگذاری نقشی متفاوت به شون اسپایسر هستند.شبکه تلویزیونی سی ان ان، در حال حاضر شون اسپایسر در جایگاه سخنگوی کاخ سفید برای دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا فعالیت می‌کند.

کد مطلب: 99745
 
Share/Save/Bookmark