میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۲
 
 
انسیه شاه‌حسینی:
مسئولان فرهنگی مانع از تولید آثار ارزشی می‌شوند

انسیه شاه‌حسینی کارگردان سینما همزمان با هفته دفاع‌مقدس با انتقاد از عملکرد مدیران سینمایی در رابطه با سینمای انقلاب و دفاع‌مقدس گفت: حمایت و اشاعه ارزش‌های دوران دفاع‌مقدس و انقلاب اسلامی وظیفه یکایک دستگاه‌ها و مسئولان فرهنگی و سینمایی است و بی‌توجهی آن‌ها به این دستاوردها می‌تواند جامعه را دچار ناهنجاری‌های مفرط و خسران کند.
کارگردان فیلم سینمایی «شب به خیر فرمانده» افزود: تجربه ثابت کرده فیلم‌های دفاع‌مقدس همیشه با حمایت ویژه از سوی مخاطبان مواجه می‌شوند و پرفروش‌ترین و پرمخاطب‌ترین فیلم‌های سینمایی ما هم در این‌گونه مهم بوده‌اند؛ امروز اگر ما با ناهنجاری‌های فراوان در جامعه، خانواده و کشور مواجه هستیم به دلیل این است که به صورت ۱۰۰ درصدی از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلابی و دفاع‌مقدسی دور شدیم.
وی ادامه داد: مسئولان فرهنگی کشور با بی‌تدبیری مفرط ما را از فضای آموزشی و تربیتی و فرهنگی دفاع‌مقدس دور کرده‌اند و باعث شده‌اند تا ما در مقابل نفوذ فرهنگی و جنگ نرم بیگانگان و دشمنان آسیب‌پذیر شویم و به خصوص نسل جوان ما به سمت رفتارهایی گرایش پیدا کنند که در آن رفتارها هیچ نشانی از روحیه انقلابی‌گری و آرمان‌های دوران دفاع‌مقدس که شهدای بسیاری برای عدم آسیب رسیدن به این آرمان‌ها خون دادند، دیده نمی‌شود!
شاه‌حسینی با انتقاد شدید از متولیان فرهنگی و سینمایی کشور اظهار داشت: مسئولان با بی‌تدبیری هرچه تمام‌تر بدون مهندسی و استراتژی مشخص سینما را به پیش می‌برند و به جای آنکه اجازه دهند آثار ارزشی و استراتژیک ساخته شوند از آثاری حمایت می‌کنند که به جای جریان‌سازی‌های مثبت به نفع کشور و جامعه جریان سازی‌های منفی دارند و سینما و اجتماع را دچار بحران می‌کنند.
این سینماگر با بیان اینکه اسفا برای سینمای فعلی ما که دیگر خانواده‌ها شرم می‌کنند فیلم‌هایش را تماشا کنند تصریح کرد: نباید وضعیت سینمای ما اینگونه باشد که یک پدر شرم کند با دخترش به سینما برود و فیلم‌هایی را ببیند که در آن‌ها حرکات سخیف و کلمات رکیک وجود دارد!؛ من به طور قاطع عرض می‌کنم که بخش عمده‌ای از ناهنجاری‌های امروز کشور ما به دلیل دور شدن از ارزش‌های اسلامی و انقلابی و دفاع‌مقدسی است و اگر کار فرهنگی درست در این حوزه‌ها صورت گیرد ما می‌توانیم شاهد دستاوردهای خوب و ارزشمندی برای جامعه باشیم.
کارگردان فیلم سینمایی «زیباتر از زندگی» در پایان این گفت‌وگو متذکر شد: ما مرهون و مدیون دفاع‌مقدس هستیم اما متأسفانه امروزه تمامی کارهای‌مان در این حوزه مهم به صورت تشریفاتی شده است. ما باید از تشریفات دست بکشیم و تمامی تلاش خود را به کار ببندیم تا برای جامعه و به خصوص نسل جوان که در معرض تهاجم فرهنگی بیگانگان قرار دارد خوراک مناسب فرهنگی تهیه کنیم؛ مسئولان فرهنگی باید با توجه به سینمای ارزشمند دفاع‌مقدس فرهنگ را از رخوت و ولنگاری نجات دهند. سینماپرس

کد مطلب: 106153
 
Share/Save/Bookmark