میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۶
 
 
معاون برون مرزی صداوسیما در دیدار با سخنگوی وزارت امور خارجه:
باید قدرت نرم جمهوری اسلامی را از طریق ابزار رسانه های بین المللی افزایش دهیم

پیمان جبلی، معاون برون مرزی صداوسیما در دیدار با سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران بر لزوم تقویت قدرت نرم جمهوری اسلامی از طریق ابزار رسانه های بین المللی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، پیمان جبلی، معاون برون مرزی صداوسیما در این جلسه ضمن تشریح فعالیت و کارکرد شبکه ها و رادیوهای معاونت برون مرزی صداوسیما، از این دیدار به عنوان گامی جدید، بسیار خوب و قوی برای ادامه همکاری متقابل دستگاه سیاست خارجی با رسانه های بین المللی صداوسیما یاد کرد و افزود: علی‌رغم تاسیس شبکه های مختلف در این معاونت، در حوزه بین‌المللی هنوز هم کارهای انجام‌نشده زیادی داریم و جای خالی زیادی وجود دارد.
وی ادامه داد: متاسفانه هنوز نتوانستیم در خیلی از حوزه ها، ورود جدی داشته باشیم. در حالی که کشورهای مقابل ما، هجوم گسترده رسانه‌ای را علیه ما به راه انداخته‌اند و روز به روز شبکه ها، فرمت ها، قالب ها و گفتمان هایی جدید را علیه جمهوری اسلامی شکل می دهند. در این فضای رقابتی، آن چیزی که می تواند به ما کمک کند که در رقابت با این رسانه ها عقب نمانیم، محتوا و پیام خاص ما است. یعنی اگر پیام انقلاب اسلامی نبود، ما یک روز هم نمی توانستیم در این عرصه رقابت، حتی امیدوار به باقی ماندن باشیم.
معاون برون مرزی صداوسیما ادامه داد: بنابراین، وقتی پیام و محتوای ما در قالب صحیح، منسجم و هماهنگ ارائه شود، می توانیم خیلی از مشکلات خود را در مقابل تعدد رسانه های طرف مقابل جبران کنیم. این سیاست‌گذاری در مجموعه معاونت برون مرزی صداوسیما به صورت بسیار دقیق دنبال می شود .
معاون برون مرزی صداوسیما افزود: در این راستا، با تعامل و همفکری که با دستگاه های مرتبط با حوزه سیاست خارجی و در راس آن ها، وزارت امور خارجه داریم و باید بیش از پیش نیز تقویت شود، این انسجام و هماهنگی بین نهادی بیشتر شود و قدرت نرم جمهوری اسلامی را از طریق ابزار رسانه های بین المللی افزایش دهیم.
سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در مجموعه سعادت آباد معاونت برون مرزی صداوسیما و بازدید از شبکه های پرس تی وی و هیسپان تی وی عنوان کرد: قدرت معنایی انقلاب و قدرت معنایی جمهوری اسلامی ایران مزیت ما است. وقتی از بیرون نگاهی می کنیم، رسانه های برون مرزی صداوسیما ستون مهم این قدرت معنایی در رساندن پیام های درست انقلاب هستند. وزارت خارجه یک نهاد حاکمیتی است و روابط خود را نیز با نهادهای حاکمیتی تنظیم می کند. باور ما هم این است که صداوسیما یک نهاد حاکمیتی و ملی است و لذا باید با یکدیگر نزدیکی معنایی، فکری و اجرایی داشته باشیم. رسانه های برون مرزی صداوسیما در دنیا غریب و تنها هستند و ما باید در این راه تسهیل‌کننده و کمک‌کننده به آن ها باشیم.
محمدحسن حبیب الله زاده مدیرکل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه نیز ضمن تاکید بر اهمیت شبکه های برون مرزی صداسیما، عنوان کرد: صدای رسانه های برون مرزی صداوسیما، صدای انقلاب است. ما نشریه یا پیام‎رسانی مثل این رسانه ها نداریم که بتوانیم پیام جمهوری اسلامی را به دنیای خارج از ایران منتقل کنیم.
حبیب الله زاده ادامه داد: گزارش هایی که از سفرای خود در کشورهای مختلف دریافت می کنیم، نشان می دهند که فعالیت و محتوای شبکه های برون مرزی به دقت در خارج از کشور رصد می شوند و این جای خوشحالی دارد. به عنوان نمونه، در این برهه از زمان که دولت های چپ‌گرا در آمریکای لاتین در حال روی کار آمدن هستند، حیف است که صدای شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی بنا به دلایلی همچون مشکلات بودجه‌ای شنیده نشود. لذا ضروری است همه نهادها در کشور، با هم افزایی و انسجام، به جایی برسند که حرکت رسانه ای ج.ا.ا. در عرصه بین الملل تقویت شود.
در این دیدار که در مجموعه سعادت آباد معاونت برون مرزی برگزار شد، مدیران شبکه های پرس تی وی و هیسپان تی وی و برخی مدیران ارشد دیگر حوزه معاونت برون مرزی رسانه ملی نیز حضور داشتند و به بیان دیدگاه ها و نقطه‌نظرات خود در زمینه همکاری های فیمابین پرداختند.

کد مطلب: 116152
 
Share/Save/Bookmark