میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۰
 
 
رئیس ستادکل نیروهای مسلح:
رژیم صهیونیستی از اساس سست و بی‌پایه است

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: شهادت شهید همدانی‌ها منجر به رویش شهید حججی‌ها، شهدای هسته‌ای و دیگر شهدا شده است.
به گزارش تسنیم سرلشکر محمد باقری در مراسم دومین سالگرد شهادت سردار همدانی ضمن تشکر از برگزارکنندگان این مراسم گفت: هرچه داریم از مکتب عاشورا و امام حسین(ع) است.
وی ادامه داد: شهید همدانی از سابقون رزمندگان انقلاب و دفاع مقدس هستند. در قرآن از سابقون نام می‌برند و آنها از مقرّبین درگاه الهی هستند و شهید همدانی هم از این دسته محسوب می‌شود چراکه از دوران نوجوانی تا آخرین لحظات عمرش در راه دفاع از اسلام بوده است.
سرلشکر باقری گفت: خیلی عجیب است فاصله بین نوشتن وصیت‌نامه این شهید با زمان شهادتش که کمتر از دو هفته است. خواندن وصیت‌نامه شهدا برای ما همیشه ضروری است اما وصیت‌نامه این شهید را باید خواند و از معارف آن آموخت.
وی تصریح کرد: شهید همدانی این مسئله را درک می‌کرد که اگر سوریه، عراق یا دیگر مناطق شکست بخورند نوبت به ام‌القرای اسلام می‌رسد بنابراین با درک این شرایط در آن سن‌وسال به سوریه رفت. اصل جبهه ما آنجا است. اگر رهبری می‌فرمایند که ۲۵ سال بیشتر از عمر رژیم صهیونیستی نمانده به اینجاها نگاه می‌کنند، رژیم صهیونیستی از اساس سست و بی‌پایه است اما خود را آهنین جلوه می‌دهد.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: شهید همدانی در سال ۹۰ که شرایط خاصی در سوریه بود به آنجا رفت، یک ارتش خسته که باید در ده‌ها جبهه مقابل نیروهای تازه‌نفس و با‌انگیزه تروریست که از همه طرف تجهیز می‌شد، بایستد. در چنین شرایطی که بسیار سخت بود و از طرف دیگر در عراق هم صحنه دیگری باز شد شهید همدانی به آنجا رفت و با الگوبرداری از بسیج نیروهای مردمی وارد این مسئله شد تا مردم شیعه، سنی، مسلمان و غیرمسلمان را آموزش دهند.
سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: اگر چنین توانی و نیروهای مردمی ایجاد نشده بود حتماً به‌لحاظ مادی سوریه سقوط کرده بود. سردار سلیمانی و شهید همدانی و دیگر فرماندهان مستشار ما با سازماندهی نیروهای انقلاب اسلامی از کشورهای مختلف کاری کردند که ورق برگشت و مناطق اشغال‌شده آرام آرام باز پس گرفته شد.
وی افزود: نفود کلام شهید همدانی میان مردم سوریه کار را خیلی راحت‌تر کرد چراکه نگاه سوری‌ها به فرماندهان ایرانی نگاه به‌چشم یک خارجی نیست بلکه به‌عنوان فرشته و یک موجود مقدس است که هرچه می‌گویند مقدس است و باید به آن عمل کرد زیرا فرماندهان ایرانی بدون چشمداشت آنجا هستند.
سرلشکر باقری اظهار داشت: مسئله شمال عراق، مسئله‌ای نیست که در این برهه مطرح شود و دشمنان بیایند طراحی و مسئله همه‌پرسی کردستان را عَلَم و احساسات آنها را تحریک کنند. مردم کردستان با استقلال می‌خواهند به چه‌چیزی برسند که الآن ندارند؟ انتخاباتی که در این منطقه برگزار شد نه ناظر و نه بازرسی داشت و هر آماری که خواستند بیان کردند، این اتفاق می‌تواند منطقه را برای ۱۰ سال یا بیشتر به آشوب بکشد.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: همه دلسوزان اسلام و نظام باید به‌هوش باشند، خوابیدن ما به‌منزله خواب بودن دشمن نیست، این خواسته فرمانده و رهبر ما است‌. اینها درسی است که شهید همدانی به ما داده است، این مسئله سن‌وسال و مقام و جایگاه نمی‌شناسد. همه باید این افتخار را داشته باشیم که نعمت رزمنده بودن را داریم و آن را حفظ کنیم. نکته دیگر اینکه شهادت شهید همدانی‌ها منجر به رویش شهید حججی‌ها، شهدای هسته‌ای و دیگر شهدا شده است.
وی عنوان کرد: این شهید افتخار سپاه تهران بزرگ است، از زمانی که این سپاه شکل گرفته ۱۰ فرمانده به خودش دیده و ۷ فرمانده آن شهید شده‌اند و هیچ تیپ و لشکر دیگری این‌طور نیستند و این افتخار شما محسوب می‌شود.

کد مطلب: 101257
 
Share/Save/Bookmark