میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۲
 
 
آواره شدن ۸ هزار دانش‌آموز تهرانی با واگذاری ۱۱ مدرسه به بنیاد شهید

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: با وجود اینکه شهرداری کاربری فضای ۱۱ مدرسه را آموزشی اعلام کرده اما بنیاد شهید نمی‌پذیرد؛ تحویل دادن این مدارس در تهران به بنیاد شهید باعث ایجاد بحران شده و ۸ هزار دانش‌آموز آواره می‌شوند.
عبدالرضا فولادوند؛ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره پلمپ مدارس توسط بنیاد شهید اظهار کرد: سال گذشته شورای تامین استان تهران اعلام کرد تا پلمپ مدارس متوقف شود و در آن زمان آقای باقری، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران بود که پس از آن بنده آمدم و کار را پیگیری کردیم.
وی افزود: مقرر شد فضای این مدارس به تناسب کاربری توسط کارشناسان نرخ‌گذاری شد و پس از آن آقای ترکی معاون استاندار ۲۷۰ میلیارد تومان آماده کرد تا به بنیاد شهید بدهد. مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: توافق شد درباره کاربری فضای مدارس، شهرداری اعلام نظر کند و طبق نظر آنها هر ۱۱ فضا آموزشی تعیین شد اما بنیاد شهید آن را نمی‌پذیرد و می‌گوید کاربری ۴ مدرسه باید مسکونی تعریف شود و ما را متهم کردند که با شهرداری تبانی داشته‌ایم!
فولادوند ادامه داد: به آنها گفتیم این بار شما با شهرداری صحبت کنید! و باز هم شهرداری کاربری فضای ۱۱ مدرسه را آموزشی تعیین کرد اما متاسفانه بنیاد شهید نمی‌پذیرد و تاکید دارد که کاربری ۴ مدرسه مسکونی است.
وی بیان کرد: اگر کاربری ۴ مدرسه مسکونی تعریف شود اختلاف هزینه ایجاد خواهد شد و قیمت ۳۰ درصد بالاتر می‌رود! یعنی هم‌اکنون برای خرید فضای ۱۱ مدرسه ۲۷۰ میلیارد تومان نیاز است که با اعلام کاربری مسکونی به ۴۰۰ میلیارد تومان نیاز است و این موضوع که کاربری ۴ مدرسه را مسکونی بدانند، غیرقانونی است. مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تاکید بر اینکه هم‌اکنون ۲۷۰ میلیارد تومان آماده است، افزود: خرداد امسال مجدد شورای تامین اعلام کرد که تحویل دادن این مدارس در تهران به بنیاد شهید باعث ایجاد بحران شده و ۸ هزار دانش‌آموز آواره می‌شوند، بنابراین کار باید یکسال به عقب بیفتد.
فولادوند گفت: در مراسم تجلیل از ایثارگران که رئیس‌جمهور نیز حضور داشت، سر میز افطار شرایط را به او توضیح دادم که گفتند این وضعیت خوب نیست و از آقای شهیدی خواستم که ماجرار را متوقف کنند؛ آقای شهیدی نامه‌ای نوشته که فعلا ماجرا را متوقف کنید اما باز هم به مدارس هجوم برده و ۲ مدرسه پلمپ شده است.
وی خاطرنشان کرد: شورای تامین به استانداری، شهرداری و دادگستری ماموریت داده که درباره کاربری ۱۱ مدرسه حکمیت کنند. مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا تکلیف این مدارس‌ تا اول مهر که باید دانش‌آموزان برای سال تحصیلی جدید حضور یابند مشخص خواهد شد، گفت: خانواده‌ها نگران نباشند مشکل را حل می‌کنیم و اینگونه نمی‌شود ما به تعویق افتادن پلمپ مدارس به مدت یکسال خوشبین نیستیم و دنبال این هستیم که مشکل را به طور کامل حل کنیم و پای میز مذاکره هستیم اما باید قانون رعایت شود. 

کد مطلب: 109754
 
Share/Save/Bookmark