میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۳
 
 
ارزیابی بیانات رهبر معظم انقلاب درباره نابودی رژیم کودک کش:
فلسطینیان با رای سرنوشت سیاسی خویش را مشخص خواهند کرد
فلسطینیان با رای سرنوشت سیاسی خویش را مشخص خواهند کرد
 

صدرالحسینی درتحلیل فرمایش‌های مقام معظم رهبری مبنی بر این نکته تاکید کردند؛ تنها راه حل مشکل فلسطین این است که همه فلسطینیان که در داخل سرزمین های اشغالی و اردوگاه ها زندگی می کنند و فلسطینی اسیر شناخته می‌شوند از هر دین، مذهب و قومیتی باشند با رأی خود در یک همه پرسی آزاد سرنوشت سیاسی خویش را مشخص کنند و این راه تنها راه حل مشکل فلسطین است. رهبر معظم انقلاب ولی امر مسلمین به‌مناسبت روز جهانی قدس به‌صورت زنده با امت اسلام سخن گفتند ایشان با اشاره به اینکه وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد، تأکید کردند: ویروس صهیونیست ریشه‌کن می‌شود. دکتر سیدرضا صدرالحسینی کارشناس مسائل سیاست خارجی در خصوص بیانات مقام معظم رهبری و تاثیر آن در آینده نابودی رژیم غاصب صهیونیستی گفت: با توجه به کرونایی شدن فضای جهان و عدم امکان برگزاری راهپیمایی باشکوه و با عظمت روز قدس، امسال اتفاقات ویژه‌ای که در مجموع شگفتی ساز شده است توانسته در فضای مجازی جایگزین مناسبی برای راهپمایی‌ها و تجمعات بزرگ که در سال گذشته در صد نقطه جهان انجام شد باشند.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی امسال در یک سخنرانی بسیار راهبردی برای امت اسلام و آزادگان جهان که از شبکه های متعدد تلویزیونی و سایت های اینترنتی و در فضای مجازی بطور مستقیم برای علاقه مندان در ۵ قاره پخش می‌شد ۷ راهبرد مهم در خصوص فلسطین و آینده مقاومت و همچنین چگونگی برخورد با رژیم غاصب صهیونیستی بیان نمودند.
صدرالحسینی بیان داشت: مقام معظم رهبری امت اسلامی را به وحدت و یکپارچگی و حمایت بیش از پیش از مقاومت برای رسیدن به اهداف بزرگ که همان آزادی سرزمین های اسلامی از دست این غاصبان می‌باشد دعوت نمودند و در این راهبردهای مهم، به نکاتی همچون افزایش بصیرت و دشمن شناسی و توجه به اینکه انتفاضه فلسطین از سنگ شروع شد و در مسیر رشد و تعالی خود به توازن وحشت رسید و درحال حاضر دست مقاومت درفلسطین و لبنان برتر از غاصبان صهیونیسم می باشد پرداختند.
وی با بیان اینکه رهبرمعظم انقلاب دربخشی از بیانات خود به شکست حتمی معامله نافرجام قرن اشاره نموده و با تاکید بر این مساله که همه طرح های نظام سلطه در طول ۷۰ سال گذشته که برای غصب سرزمین های اسلامی بوده و مشروعیت بخشی به این تجاوزات در این طرح ها پنهان شده بود اشاره نمودند و طرح معامله قرن را شکست خورده و ناموفق ارزیابی کردند. کارشناس مسائل سیاست خارجی اظهارداشت: مقام معظم رهبری در بخش دیگری از فرمایش خود به افزایش بصیرت وعدم غفلت به ترفندهای نظام سلطه که در بعضی از موارد در پوشش نهادهای بین‌المللی مطرح می شود پرداخته و عدم اعتماد به طرح های نهادهای وابسته به نظام سلطه اشارات روشن و واضحی نمودند؛ ایشان در یکی از افشاگری‌های مدبرانه خود به خارج کردن توان مقاومت ازمنطقه نبرد اشاره نموده و ابراز نمودند همه جنگ های نیابتی و تشکیل جریانات تروریستی درمنطقه توسط نظام سلطه برای تضعیف توان جبهه مقاومت بوده و به منظور افزایش امنیت رژیم جعلی اسراییل میباشد. وی گفت: معظم له تشکیل گروه تروریستی تکفیری داعش را که مورد حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی بود ازهمین دست خیانت های نظام سلطه برای تحلیل و کاستن از توان و قدرت جبهه مقاومت بر شمردند. به بیان صدرالحسینی؛ یکی از موضوعات اساسی مورد اشاره رهبر معظم انقلاب کمک های جمهوری اسلامی ایران به نهضت فلسطین بوده و به تداوم آن اشاره نمودند؛ درحقیقت در این فراز از فرمایش‌های رهبری تاکید برحمایت انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی تا زمانی که غصب سرزمین های فلسطینی به اتمام برسد در اختیار صاحبان واقعی آن قرار گیرد انجام شد و این می‌تواند استوانه ای مستحکم برای تداوم مقاومت فلسطین و مجاهدان راه آزادی فلسطین و قدس شریف از چنگال خون آشام رژیم صهیونیستی محسوب گردد.
وی افزود: معظم له در فرازی دیگر از فرمایش دیروز خویش با تاکید بر این نکته که بعضی از افراد در قضیه فلسطین رژیم منحوس صهیونیستی را "یک واقعیت" محسوب می نمایند و ادعا می کنند باید با او کنار آمد و با این رژیم سازش کرد اضافه می کنند که آیا باید با واقعیت ویروس کرونا و بیماری منحوس کرونا سازش نمود یا از همه امکانات برای نابودی و اضاله آن استفاده کرد؟
وی معتقد است؛ رهبر امت اسلامی اعتماد به قدرت خدا و بهره گیری از توان کشورهای اسلامی را از دیگر مولفه های پیروزی مقاومت فلسطی بر شمردند.
کارشناس مسائل سیاست خارجی تصریح کرد: رهبرمعظم انقلاب در یکی از بخش های فرمایش خود با این سوال که مسئول خون‌های ریخته شده در سرزمین های اسلامی چیست و چرا نهادهای بین المللی در مقابل جان باختن هزاران زن، کودک و مرد در سرزمین های اسلامی هیچ واکنشی نشان نداده و با سکوت ننگین خویش مهر تاییدی بر این جنایات می زنند ادامه دادند که نباید به هیچ یک از قدرت های غربی و وابسته به آن اعتماد نمود چون آنان به دنبال فریب ملت ها می باشند.
وی گفت: دریکی دیگر از فرمایش‌های ایشان تاکید بر توجه به توصیه های حضرت امام خمینی (ره) که فرموده بودند همه فریادها را باید بر سرآمریکا کشید اضافه نمودند که البته این فریادها باید بر سر آمریکای جنایتکار و رژیم غاصب صهیونستی کشیده شود؛ در یکی دیگر از راهبردهای معظم له تاکید بر وجوب یاری رساندن به مسلمین از هر راه ممکن و اینکه با دشمن وحشی به جز با اقتدار نمی توان سخن گفت و جوانان فلسطینی با شجاعت و غیرت خویش باید به آمادگی های خویش ادامه داده و دولت خودگردان نیز در این رابطه وظایف مهمی در کرانه باختری دارند اشاره فرمودند. صدرالحسینی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در فراز نهایی سخنرانی خود در روز قدس سال ۹۹مجدداً به طرح فراگیر و جامع جمهوری اسلامی ایران که از جانب معظم له حدود ۲۰سال پیش مطرح شده بود تاکید نموده و تنها راه حل مشکل فلسطین را این طرح دانستند که همه فلسطینیان که در داخل سرزمین های اشغالی و اردوگاه ها زندگی می کنند و فلسطینی اسیر شناخته می‌شوند از هر دین، مذهب و قومیتی باشند با رأی خویش در یک همه پرسی آزاد سرنوشت سیاسی خود را مشخص کنند؛ تاکید نموده و این راه را تنها راه حل مشکل فلسطین اعلام نمودند. 

نویسنده: هدی دهقان بذرافشان

کد مطلب: 113858
 
Share/Save/Bookmark