میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۲
 
 
جنگ طلبی آمریکا در دوران کرونا
با وجودی که دنیا را ویروس کرونا برداشته و می‌رود تا یک کشتار جدی جانی، مالی، اقتصادی و حتی فرهنگی و اجتماعی از خود بجا بگذارد آمریکا در اندیش

با وجودی که دنیا را ویروس کرونا برداشته و می‌رود تا یک کشتار جدی جانی، مالی، اقتصادی و حتی فرهنگی و اجتماعی از خود بجا بگذارد آمریکا در اندیشه جنگ است!
آمریکا حملات نظامی خود را در عراق علیه مواضع ارتش و نیروهای مردمی افزایش داده و با وجودی که مردم عراق نیز مانند دیگر کشورهای جهان درگیر ویروسی هستند که بسیاری می گویند ساخته آمریکا است، اما ارتش تروریسم ایالات متحده بی توجه به شرایط حاکم بر جهان همچنان بر طبل جنگ می‌کوبد.
به نظر می‌رسد که مقامات رژیم آمریکا از شیوع ویروس کووید ۱۹ فرصتی را به دست آورده تا بتوانند با سرگرم شدن مردم و دولت‌ کشورهایی که هدف هستند به بیماری و رهایی از بحران کرونا، به آنها ضربات نظامی نیز وارد کنند.
با ادامه چنین روندی از سوی آمریکا که هیچ عقلانیت و منطق انسانی در مقامات این رژیم دیده نمی‌شود، اگر آمریکا از عراق خارج نشود و اقدام به آغاز یک جنگ بزرگ در منطقه کند، دور از انتظار نخواهد بود.
آمریکا قصد ترک عراق را ندارد، خروج آن از این کشور یک شکست بزرگ برای ایالات متحده خواهد بود اما ا گر بخواهد همچنان در عراق باقی بماند و به اشغالگری خود ادامه داده و آن را گسترش دهد باید هزینه سنگینی بپردازد.
از سوی دیگر مایک پمپئو وزیر خارجه رژیم تروریستی آمریکا درخواست حمله نظامی به جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرده است.
دولت آمریکا با توجه به شرایطی که در جهان حاکم شده است،‌ تصور می‌کند که مردم جهان اکنون درگیر ویروس کرونا هستند و این گرفتاری جهانی، در ایران نیز باعث شده تا نشانه‌هایی از ضعف در کشورمان نمایان شود به همین خاطر فرصت را غنیمت دانسته و چنین پیشنهادی را مطرح کرده است.
این تهدید نظامی میاک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در حالی مطرح شده است که پیش از این، ترامپ رئیس جمهور دولت تروریستی ایالات متحده پیشنهاد کمک‌های پزشکی و دارویی را به ایران داده بود. تناقض میان پیشنهاد کمک پزشکی و دارویی در کنار تهدید به حمله نظامی آمریکا علیه ایران دروغ کمک‌های این رژیم را اثبات می‌کند.
آمریکایی‌ها در حالی که توان مقابله با بیماری ویروس کرونا را ندارند و این کشور می‌رود تا با یک معضل بزرگ روبرو شود، اما خوی جنگ افروزی این رژیم پایانی ندارد.
نشریه آمریکایی «امریکن کانسروتیو» با انتقاد از واکنش دولت ترامپ به بحران ناشی از کرونا در این کشور نوشته، «واشنگتن تریلیون ها دلار صرف جنگ‌های بی فایده کرده اما برای تامین ضروری ترین نیازهای پزشکی برای مقابله با کرونا، ناتوان است.»
گرچه «دانیل لاریسون» نویسنده این مقاله اعتقاد دارد دولت آمریکا در تامین ضروری ترین نیازهای پزشکی برای مقابله با کرونا، ناتوان است، اما حقیقت چیز دیگری است.برای دولتمردان ایالات متحده آمریکا جان انسان‌ها اهمیتی ندارد حتی اگر جان مردم کشور خود در خطر باشد.
بودجه نظامی آمریکا میلیادرها دلار است در حالی که شرایط سازمان بهداشتی درمانی این کشور به خاطر کمبود بودجه در شرایط نامناسبی قرار دارد.
این بخش از مقاله «امریکن کانسروتیو» را می‌توان پذیرفت که «آمریکا در جنگ و ویرانگری بسیار توانمند است» این حقیقتی است که برای همگان ثابت شده و اکنون نیز با تهدید نظامی وزیر خارجه رژیم تروریستی ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی ایران، خوی ویرانگری و جنگ افروزی این دولت آشکارتر هم گشته است.
پمپئو تصور می‌کند اکنون نیروهای مسلح کشورمان نیز درگیر مقابله با کرونا هستند از آمادگی لازم برای مقابله به تهدیدات نظامی آمریکا برخوردار نیستند، در صورتی که واحدهای عملیات نظامی نیروهای مسلح کشورمان در ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران دراین شرایط از آمادگی بالاتری برخوردارند و همه نیروها هوشیار و آماده‌ی پاسخ به هر گونه تهدیدی هستند که پشیمان کننده خواهد بود.
در همین زمینه دریابان شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در توئیتی پاسخ جنگ طلبی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا را اینگونه داده است؛‌
«تنها سیاستمداران آمریکایی هستند که کرونا را فرصتی برای تداوم دشمنی می‌دانند، مثل شادی وزیر بازرگانی آمریکا از شیوع کرونا در چین و اثرات مثبت اقتصادی آن برای آمریکا یا پیشنهاد حمله نظامی به ایران از سوی پمپئوی متوهم. به‌راستی ویروس کرونا حاصل کدام مغز مریض و جنایت ‌پیشه است؟»
ویروس کرونا حاصل مغز مریض و جنایت پیشه سردمداران حاکمیت آمریکا است که آن را فرصتی برای تشدید دشمنی‌های خود با جمهوری اسلامی ایران می‌داند.
اما با بی توجهی دولت آمریکا به تبعات گسترش ویروس کرونا در این کشور، فرصت فرصت طلبی نخواهند داشت. 

نویسنده: سیاوش کاویانی

کد مطلب: 113254
 
Share/Save/Bookmark