میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۴
 
 
گام نخست انتقام سخت
حی‌علی الجهاد
حی‌علی الجهاد
 

عملیات موشکی ایران برای گرفتن انتقام خون شهید سپهبد قاسم سلیمانی و دیگر شهدای جمعه خونین بغداد فراخوان به جبهه مقاومت برای جهاد علیه آمریکا، آل سعود و رژیم صهیونیستی است. در حملات سنگین موشک‌های بالستیک نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پایگاه آمریکایی عین‌الاسد در عراق که محل استقرار نیروهای آمریکایی است هدف قرار گرفت و بر اساس اخبار موثق بیش از ۸۰ نفر از نیروهای ارتش تروریستی آمریکا به هلاکت رسیدند. ساعت آغاز عملیات موشکی یگان هوا فضای سپاه پاسداران دقیقاً با زمان ترور شهید حاج قاسم سلیمانی یکی بود که ده‌ها موشک بالستیک ایران بر سر پایگاه عین الاسد در عراق فرود آمد و جهنی را برای نیروهای آمریکایی مستقر ایجاد کرد. در این عملیات انتقام جویانه که با نام سردار قاسم سلیمانی و با رمز یا زهرا(س) انجام شد تجهیزات، ادوات و هواپیماها و بالگردهای نیروهای آمریکایی نیز خسارات زیادی دید.
تحلیلگران نظامی آمریکا از زمانی که متوجه شدند پایگاه‌های ارتش این کشور هدف موشک‌های ایران قرار گرفته است، با ناباوری و شگفتی به تحلیل اقدام ایران پرداختند و آن را حمله‌‌ای سخت و اهدافی سخت‌‌تر دانستند چرا که اعتقاد داشتند پایگاه عین الاسد یکی از پایگاه‌های نظامی بسیار مهم آمریکا با تجهیزات و سلاح‌های پیشرفته و پدافند هوایی قدرتمند خود نتوانسته از خود در برابر موشک‌های ایران دفاع کند. انتقام سختی که از آمریکایی‌ها گرفته شد تا اندازه‌ای توانست دل مردم را شاد کند اما غم شهادت حاج قاسم بسیار سنگین‌تر از انتقامی است که از آمریکایی‌ها گرفته شد. سید حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان پس از شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی در سخنانی گفته بود که سر دونالد ترامپ از کفش‌های حاج قسم بی ارزش‌تر است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا روز گذشته پس از انجام عملیات انتقام از سوی نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنانی در جمع مردم قم فرمودند؛ شب گذشته یک سیلی به آمریکایی‌ها زده شد اما انتقام بحث دیگری است. بایستی حضور فسادبرانگیز آمریکا در این منطقه تمام شود. تأکید رهبری معظم انقلاب اسلامی بر پایان حضور آمریکایی‌ها در منطقه راهبرد اصلی جمهوری اسلامی ایران است که شهید سپهبد قاسم سلیمانی در این راه جان خودرا از دست داد و اکنون منطقه در همین راه گام برداشته و می‌رود تا جبهه‌های مردمی در کشورهایی چون عراق خاک سرزمین خود را از وجود نیروهای اشغالگر و تروریسم آمریکایی پاک کنند.
اکنون پس از این، همه چیز به آمریکایی‌ها بستگی دارد،‌ اگر از خود واکنشی نشان دهند آنگاه دامنه پاسخ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گسترده‌تر خواهد شد و نیروهای ارتش تروریستی آمریکا در منطقه افقی به کشور خود باز می‌گردند.
جبهه مقاومت اکنون تمام قد برای انتقام خون شهید سپهبد قاسم سلیمانی ابو مهدی المهندس و دیگر شهدای اقدام تروریستی آمریکا ایستاده و تا زمانی که انتقام نهایی را از آمریکا نگیرد از پا نخواهد نشست.

کد مطلب: 112354
 
Share/Save/Bookmark