میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۷
 
 
اشغالگری جدید صهیونیست‌ها با قدس یکپارچه

در ادامه سیاست اشغالگری کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی قانون موسوم به «قدس واحد یا یکپارچه» را در دور دوم و سوم تصویب کرد.
تیرماه امسال (۱۳۹۶) کمیته وزارتی قانونگذاری کابینه رژیم صهیونیستی، قانون مذکور را در دور اول تصویب کرد. در این قانون آمده است تقسیم قدس جز با موافقت ۸۰ عضو کنست ممکن نخواهد بود حتی اگرچه در چارچوب تسویه سیاسی با فلسطینی‌ها باشد.
براساس این قانون، رژیم صهیونیستی در هیچ صورتی از قدس شرقی عقب‌نشینی نمی‌کند و واگذاری بخش‌هایی از قدس (که به زور توسط رژیم صهیونیستی اشغال شده) به فلسطینی‌ها نیاز به ۸۰ رأی مثبت اعضای کنست دارد. این قانون در حالی تصویب می‌شود که حزب لیکود (حزب حاکم رژیم صهیونیستی) یکشنبه شب پیش‌نویس قانونی را تصویب کرد که به حاکمیت این رژیم بر تمام شهرک‌های صهیونیستی ساخته شده در کرانه باختری و قدس (قدس شرقی و غربی) فرا می خواند و به عبارت دیگر این مناطق به مناطق تحت اشغال رژیم اسرائیل افزوده می‌شود.
این مصوبه خلاف قطعنامه‌های سازمان ملل است که بخش‌هایی از کرانه باختری را اشغالی و برخی شهرکهای اسرائیلی را غیرقانونی اعلام کرده و دولت رژیم صهیونیستی به آن بی‌توجه است. حدود هزار نفر از اعضای این حزب که در جلسه مذکور حضور داشتند به پیش‌نویش ارائه شده رأی مثبت دادند و هیچ فردی با آن مخالفت نکرد. حماس اعلام کرد تصویب قانون موسوم به «قدس یکپارچه» ادامه سریال تعرض‌ها به این شهر و هدف قرار گرفتن حضور فلسطینی‌هاست.
حماس در ادامه اعلام کرد تصویب قانون مذکور مقدمه‌ای برای اعلام «دولت یهودی» است که نه تنها خطری برای ملت فلسطین بلکه برای کل منطقه است. این جنبش فلسطینی تأکید کرد تحولات خطرناک اخیر این را می‌طلبد که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، پایان اسلو را اعلام کند و به هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی پایان دهد.
در همین حال روزنامه الحیاه نوشت، به دنبال تشدید اقدامات اسرائیل علیه غزه، جنبش حماس درپیامی به رژیم صهیونیستی نسبت به عواقب خطرناک ادامه اوضاع موجود در غزه هشدار داد. یکی از رهبران فلسطین گفت، حماس اواسط ماه پیش از طریق واسطه‌های بین‌المللی پیامی به اسرائیل فرستاده و نسبت به تلاش‌ها جهت ناکام گذاشتن آشتی ملی فلسطین، ادامه محاصره غزه، تشدید اقدامات نظامی و میدانی و آغاز حملات جدید علیه این منطقه هشدار داده است. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی پایگاه نظامی حماس در باریکه غزه را هدف قرار دادند، اما کسی آسیب ندید.
جنگنده‌های صهیونیستی به ۳ راکت پایگاه مذکور متعلق به گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس را در غرب خان یونس هدف قرار دادند. این حمله منجر به خسارت‌های مالی شد اما خسارت جانی بر جای نگذاشت. نظامیان سعودی تلاش کردند به مواضع ارتش یمن و کمیته های مردمی وابسته به انصارالله در منطقه «مجازه» واقع در منطقه عسیر در جنوب عربستان نفوذ کنند که با مقاومت نیروهای یمنی مواجه شدند.

کد مطلب: 102553
 
Share/Save/Bookmark