میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۴
 
 
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش خبر داد:
احتمال زنده بودن ۳۲ سرنشین نفتکش ایرانی

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش گفت: تمام مسئولین ذیربط از کره جنوبی، چین و ایران در تلاش هستند تا با امدادرسانی هر چه سریع‌تر، در وهله نخست آتش‌سوزی را مهار کنند.
کیان ارثی در گفت‌وگو با مهر با تاکید بر اینکه اولویت تمامی دست اندرکاران ماهر این حادثه خاموش کردن آتش نفتکش است، گفت: تمام آتش‌نشان‌ها که از چین به منطقه اعزام شده‌اند، اولویتشان خاموشی نفتکش است. مقوله‌ای که در این میان ضریب خطر را افزایش داده نشت میعانات این نفتکش تا شعاع هزار متری است که به تنهایی می‌تواند دامنه خطر برای این امدادگران را افزایش دهد.
وی با بیان اینکه سایر نهادهای دست اندرکار از جمله وزارت امورخارجه به این موضوع و اداره سریع‌تر آن ورود کرده اند، ادامه داد: تمام مسئولین ذیربط از کره جنوبی و چین و مقام‌های ایرانی در این کشورها در تلاشند تا با امدادرسانی هر چه سریعتر در وهله نخست آتش‌سوزی را مهار کنند. هیچ مستندی دال بر از بین رفتن و فوت ۳۲ نفر از سرنشینان این نفتکش وجود ندارد. در این میان احتمال دارد این ۳۲ نفر با استفاده از قایق‌های نجات از منطقه گریخته باشند که امیدواریم این احتمال به واقعیت بپیوندد.
ارثی از حضور خانواده‌های این افراد در شرکت ملی نفتکش خبر داد و افزود: اعضای هیئت مدیره با این خانواده‌ها دیدار داشته و آخرین اطلاعات و مدارک را در اختیار آنها قرار دادند.

کد مطلب: 102652
 
Share/Save/Bookmark