میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۹
 
 
نتانیاهو تجاوز نظامیان صهیونیست به کرانه باختری و غزه را تشدید کرد
آواره‌سازی و ریختن خون فلسطینی‌ها برای مشتی رای
آواره‌سازی و ریختن خون فلسطینی‌ها برای مشتی رای
 

همزمان با اعلام نتایج نظرسنجی‌ها که از عقب ماندن حزب لیکود از رقبا حکایت دارد، بازی انتخابات نتانیاهو با جان و مال فلسطینی‌ها برای کسب آرای رادیکال ها شدت گرفته است چنانکه نظامیان رژیم صهیونیستی امروز جمعه با حمله به منازل مردم در کرانه باختری اشغالی شماری از شهروندان را بازداشت کردند.
نتانتیاهو نخست وزیر صهیونیست‌ها تنها چند روز مانده به انتخابات کنست با وضعیت بحرانی عدم محبوبیت مواجه است چنانکه آخرین نظرسنجی‌ها، از پیشتازی حزب آبی سفید در انتخابات کنست رژیم اشغالگر قدس حکایت دارد. در فاصله فاصله ۴ روز تا برگزاری انتخابات مجلس رژیم صهیونیستی، یک نظرسنجی جدید از پیشی گرفتن از ائتلاف آبی سفید به ریاست بینی کانتس بر حزب لیکود به سرکردگی بنیامین نتانیاهو حکایت دارد. اگر انتخابات هم اکنون برگزار می‌شد، ائتلاف آبی سفید ۳۳ کرسی به دست می‌آورد و حزب لیکود ۳۱ کرسی. بر اساس این نظرسنجی که در روز چهارشنبه انجام شد، حزب آبی سفید از ۳۲ کرسی به ۳۳ کرسی رسیده و حزب لیکود همچنان ۳۱ کرسی را در اختیار دارد.
این مسئله موجب شده تا نتانیاهو سیاست‌های رادیکالی گسترده‌ای را در پیش گیرد تا شاید ضمن پنهان سازی رسوایی‌هایش در حوزه اخلاقی و اقتصادی، و شکست‌های منطقه‌ای‌اش، رای دادیکال‌ها را کسب نماید. در همین چارچوب دیروز ارتش صهیونیستی کرانه باختری را مورد تجاوز گسترده قرار داد. از سوی دیگر نظامیان صهیونیست به سمت کشاورزان فلسطینی در شرق شهرک‌های خزاعه و القراره و اطراف پایگاه نظامی کیسوفیم در خان یونس در جنوب نوار غزه آتش گشودند.رسانه‌های رژیم صهیونیستی می‌گویند نخست‌وزیر این رژیم قصد دارد فردا نشست کابینه خود را در کرانه باختری رود اردن برگزار کند. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی وعده داد اگر در انتخابات پیش‌رو پیروز و موفق به تشکیل کابینه شود، بخش‌های زیادی از کرانه باختری را به سرزمین‌های اشغالی فلسطین ضمیمه کرده و شهرک‌های صهیونیست نشین بیشتری در این منطقه احداث کند.
نتانیاهو در مصاحبه با شبکه رادیویی «رِشِت بِت» با ادعا اینکه اسرائیل احتمالا گزینه‌ای جز جنگ جدید با نوار غزه نخواهد داشت، گفت: «ما در گذشته [با غزه جنگ] داشته‌ایم... اما حماس حکومت خود بر غزه را اجرا نمی‌کند».
از سوی دیگر کمپین انتخاباتی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در صفحه خود در فیسبوک پیامی را خطاب به رای دهندگان با این مضمون منتشر کرد که "اعراب خواهان نابودی همه ما هستند".طبق این پیام، نتانیاهو همچنین نسبت به تشکیل دولت چپ‌گرا در دولت عبری هشدار داده است. در این میان در ادامه تحرکات رادیکالی نتانیاهو، ده‌ها شهرک‌نشین صهیونیست تحت حمایت پلیس رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی تعرض کردند.
لازم به ذکر است شاه سعودی در تماسی تلفنی با رئیس تشکیلات خودگردان تأکید کرد، تصمیم نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره کرانه باختری «باطل و بی اعتبار» است. همچنین روزنامه انگلیسی گاردین با غیرقانونی خواندن تصمیم نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی، هدف نتانیاهو را تبدیل این منطقه به زندانی بزرگ برای فلسطینی‌ها دانست. «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس نیز در حساب کاربری توئیتر خود نوشت، «بنیامین نتانیاهو» حق ندارد درباره الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی تصمیم‌گیری کند. در این میان کمیساریای عالی «آنروا» در پیامی خطاب به شرکت‌کنندگان در نشست وزرای خارجه «شورای عربی»، کمک فوری سیاسی و مالی کشورهای عربی به فلسطین را خواستار شد.
در ادامه بازی تبلیغاتی نتانیاهو، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت از جاسوسی یک مقام ارشد عربی برای رژیم صهیونیستی طی پنج سال گذشته تاکنون خبر داد. لازم به ذکر است گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد از وعده جدید نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص ضمیمه‌سازی بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی در صورت برگزیده شدن مجدد به نخست‌وزیری ابراز نگرانی کرد. از سوی دیگر اسلام آباد هیچ تلاشي برای ایجاد روابط دیپلماتیک با تل آویو ندارد زیرا دولت پاکستان هرگز اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد.
لازم به ذکر است دیروز مردم فلسطین در نوار غزه آماده شرکت در هفتاد و چهارمین راهپیمایی بازگشت برگزار کردند.راهپیمایی دیروز با عنوان « اسلو باید از تاریخ ما حذف شود» در اشاره به لزوم لغو همیشگی معاهده سازش اسلو برگزار شد. از سوی دیگر حزب‌الله لبنان تاکید کرد: طرح نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای الحاق مناطق گسترده‌ای از کرانه باختری در شرایطی شکل گرفت که موضعگیری‌های کشورهای عرب حوزه خلیج فارس تاثیر بسزایی در ایجاد آن داشت. «احمد الصحاف» سخنگوی وزارت خارجه عراق نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که عراق اظهارات نتانیاهو درباره الحاق دره اردن و شمال دریای مرده به اراضی اشغالی را نمی‌پذیرد. رئیس کمیسیون امور خارجه پارلمان اردن نیز با اشاره به سخنان تحریک‌آمیز نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره الحاق «دره اردن» تأکید کرد که «صلح با اسرائیل در آستانه فروپاشی قرار گرفته است.» همچنین «سید عمار الحکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای چپاول و دست‌اندازی به اراضی جدید عربی در کرانه باختری و غور اردن را محکوم کرد.

کد مطلب: 110752
 
Share/Save/Bookmark