میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۸
 
 
مدیر مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) مطرح کرد
اجرای مخفیانه سند ۲۰۳۰ بعد از مخالفت صریح رهبر انقلاب
اجرای مخفیانه سند ۲۰۳۰ بعد از مخالفت صریح رهبر انقلاب
 

مدیر مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) با انتقاد از تصویب سند ۲۰۳۰ و اجرای مخفیانه آن توسط دولت گفت: مگر ایرانی‌ها عقل و شعور ندارند که یک خارجی برای ما سند آموزشی بنویسد؟
خانم هاشمی جویباری در گفت‌وگو با فارس درباره سند ۲۰۳۰ گفت: بحث سند ۲۰۳۰ از شهریور سال ۹۵ آغاز و به صورت پنهانی تصویب شده که متأسفانه زوایای پنهان آن تاکنون آشکار نشده است. وی افزود: در شبکه‌های مجازی به سند ۲۰۳۰ زیاد پرداخته شده، ولی با‌ این‌حال خیلی به صورت جدی به این قضیه ورود نشده است.
مدیر مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) خاطرنشان کرد: دولتمردان وظیفه دارند که به آینده ملت، کشور و جوانان حساس باشند و نباید برخی مسائل از مردم کشورمان مخفی نگه داشته شود، اما جلساتی با دیگران و به‌ویژه کشورهای خارجی از سوی دولت برقرار شده، بدون آنکه مردم کشورمان در جریان آن قرار گیرند.
هاشمی‌جویباری افزود: جزئیات ۳۸۰ صفحه‌ای سند ۲۰۳۰ در جلسات مختلف توسط متدینین بررسی و مسجل شده که با اصل مبانی دین،‌ اخلاق، نظام و آداب کشورمان در مغایرت کامل است.
عضو نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری درخصوص سند ۲۰۳۰ به‌صراحت فرموده‌اند که این‌که دولت می‌گوید در اجرای سند ۲۰۳۰ تحفظ کرده و آن را اصلاح می‌کند، مورد قبول نیست؛ چراکه این سند به هیچ عنوان قابلیت تصحیحی ندارد و متأسفانه بخش‌هایی از آن توسط دولت و زیر مجموعه آن اجرا شده که این اجرا هم به صورت مخفیانه صورت گرفته است، در حالی‌که باید این سند تعهدآور به مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می‌شد.
وی گفت: مقام معظم رهبری به‌صراحت اعلام کرده‌اند که ما قبول نداریم که نظام آموزشی ایران در یونسکو یا در یک سرزمین خارجی و به‌دور از فرهنگ، اخلاق و آیین ما نوشته شود؛ چراکه استقلال ما زیر سؤال خواهد رفت.
هاشمی جویباری افزود: مگر ایرانی‌ها عقل و شعور ندارند که یک خارجی برای ما سند آموزشی بنویسد؟ مگر این مملکت پر از جوان نخبه و خوش‌فکر نیست که خارجی‌ها برای ما تعیین تکلیف کنند؟ در حالی‌که برخی از افراد متدین، عالم و روشنفکر یک‌تنه یک ملت هستند. مانند شهید بهشتی.
وی تصریح کرد: در ایران انقلاب اسلامی صورت گرفته که نظامی مستقل داشته باشیم و در سایه اهل‌بیت(ع) زندگی کنیم و قرار نیست مسائلی که به آینده، رشد و بالندگی کشور ما بستگی دارد، از خارجی‌ها تقلید کورکورانه کنیم و با لبخند به دشمن این سندها تصویب شود.
مدیر مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) اظهار داشت: اساتید دانشگاه‌های مختلف ایران، مدرسین حوزه‌های علمیه، مدیران مدرسه‌های علمیه، معلمان و مبلغان نواحی ۲۲گانه تهران و همچنین پایگاه‌های بسیج جزئیات مهم سند ۲۰۳۰ را از جمله بندهای ۱۷گانه و ۹۱گانه را بررسی کرده‌اند.
وی افزود: بعد از فرمایش فصل‌الخطاب‌گونه مقام معظم رهبری درخصوص سند ۲۰۳۰ به ظاهر اجرای این سند از دستور کار خارج شده، اما در باطن حرکاتی از سوی دولت و وزارتخانه‌های مربوطه جهت اجرای این سند صورت می‌گیرد که مصداق این موضوع اظهارات شهیندخت مولاوردی معاون زنان و خانواده رئیس‌جمهور است که اعلام کرده این سند قابلیت اصلاح را دارد، در حالی‌که نظر مقام معظم رهبری چیز دیگری است و گویا دولت فراموش کرده که فصل‌الخطاب در این کشور رهبر انقلاب هستند و ایشان هم بدون خبر موثق حرفی را بیان نمی‌کنند.
خانم هاشمی جویباری گفت: حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی به شخصه دستور ترجمه سند ۲۰۳۰ را داده‌اند و نظر خود را بعد از رؤیت ترجمه به‌صراحت به جامعه اعلام کرده‌اند، ضمن اینکه حضرت آیت‌الله نوری همدانی هم از متن سند ۲۰۳۰ آگاهی کاملی دارند و در این خصوص اظهار‌نظر کرده‌اند، اما متأسفانه کارهای پنهانی درخصوص اجرای این سند انجام می‌گیرد که برخلاف عزت و استقلال کشورمان است.
عضو نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: طبق فرمایش اخیر مقام معظم رهبری جوانان و دانشجویان آتش به اختیار هستند و آنها هرگاه خلافی را دیدند، طبق وظیفه خود با صدای بلند نقد سازنده را همراه با عقلانیت بیان خواهند کرد.
وی افزود: اگر قرار باشد دشمن در مرزهای اخلاقی، سیاسی، اجتماعی و خانوادگی‌مان قدم گذارد، با همه وجود یک ملت بوده و هستیم و مقابل آن ایستادگی خواهیم کرد ضمن اینکه جوانان این کشور همواره سینه‌های خود را در مقابل گلوله‌های دشمن قرار داده و می‌دهند تا گزندی به جمهوری اسلامی ایران که تنها کشور دارنده حکومت الهی و برگرفته از فرامین اهل‌بیت(ع) است، وارد نشود.

کد مطلب: 99619
 
Share/Save/Bookmark