میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۲۹
 
 
مقام روسی:
ضرب‌الاجل ایران شامل روسیه نمی‌شود

به گفته مقامات بلندپایه ایرانی و روسی، ضرب‌الاجل تعیین شده تهران درباره لزوم اجرای برجام، تنها خطاب به کشورهای اروپایی است که با وجود ادعای حمایت از توافق هسته‌ای، اقدام جدی در دفاع از آن در برابر اقدامات تحریک‌آمیز آمریکا نکرده‌اند.
روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، در تحلیلی نوشته است: ضرب‌الاجل تعیین شده از سوی حسن روحانی رئیس جمهوری ایران درباره اینکه کشورهای تضمین کننده در توافق هسته‌ای، باید تعهدات خویش در قبال جمهوری اسلامی را اجرا کنند، شامل روسیه نمی‌شود. این مسئله را یک مقام بلندپایه در محافل دیپلماتیک ایران به این روزنامه گفته است. وی همچنین یادآور شده که متن نامه ایران خطاب به همه شرکت کنندگان در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) یکسان انتخاب شده، ولی موضع‌گیری تهران درباره روسیه و کشورهای اروپایی متفاوت است.
در شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز این مسئله را تایید کرده و یادآور شده‌اند که مسکو به طور کامل تعهدات خویش در قبال توافقنامه هسته‌ای را اجرا کرده و معتقد است درخواست ایران از کشورهای اروپایی درباره پایبندی به تعهداتشان در قبال برجام، منطقی است.
رئیس جمهوری ایران چهارشنبه گذشته‌ توقف اجرای برخی تعهدات این کشور در چارچوب توافقنامه هسته‌ای را اعلام و در پیام‌هایی برای سفرای پنج کشور ضامن در توافقنامه هسته‌ای، یعنی کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه، از این کشورها خواست تا تعهدات خود در قبال جمهوری اسلامی ایران را اجرا کنند.

کد مطلب: 108890
 
Share/Save/Bookmark