میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۷
 
 
شگفتی متجاوزان از پیشرفت صنايع نظامي يمن

صنایع نظامی ارتش یمن از موشک بالستیک بالدار و سه پهپاد جدید رونمایی کرد. موشک قدس۱، پهپادهای هجومی صماد ۳ و قاصف ۲k، پهپاد شناسایی صماد ۱ فقط بخشی از پیشرفت های صنایع نظامی است.
در این نمایشگاه، تجهیزات نظامی دیگری عرضه شده که شگفتی های همگان را درپی داشته است. مهدی المشاط رییس شورای عالی سیاسی یمن، هنگام افتتاح نمایشگاه گفت این سلاح ها, موازنه قدرت را به کلی تغییر خواهد داد.
محمد ناصر العاطفی وزیر دفاع یمن گفت: انواع مختلفی از پهپادها به نام های قاصف، صماد، هجومی و شناسایی به دست مهندسان نظامی ما به یاری خداوند و دستور رهبران سیاسی طراحی و ساخته شد. سرتیپ عزیز راشد تحلیلگر مسایل نظامی اظهار داشت: رونمایی سامانه های جدید پهپادی در حضور سران سیاسی یمن، بیانگر توانایی راهبردی و در دست داشتن ابتکار عمل در جنگ، و اذعان متجاوزان به قدرت ملت یمن است.
نیروی هوایی یمن، آشیانه های هواپیماهای جنگی و چند هدف نظامی مهم را در دو فرودگاه جیزان و ابها با قاصف ۲k هدف قرار داد. سخنگوی جنبش انصارالله گفت: ادامه تجاوز دشمن را با حملات کوبنده پاسخ خواهیم داد. اگر رژیم سعودی به جنایات خود ضد ملت یمن ادامه دهد, عملیات آینده شدیدتر خواهد بود. ماومت یمن واکنشی به جنایت سعودی است چنانکه یک سازمان انگلیسی حمایت از کودکان هشدار داد، تعداد افرادی که در ۶ ماه اول ۲۰۱۹ در یمن بر اثر ابتلا به وبا جان خود را از دست داده‌اند، ۹ برابر تعدادی است که در این بازه زمانی در سال ۲۰۱۸ بر اثر این بیماری جان باخته‌اند.

کد مطلب: 109790
 
Share/Save/Bookmark