میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۲
 
 
نگاهی به وضعیت حقوق بشر در انگلیس
سایه خشونت‎های خانگی بر سر زنان

در حالی دولتمردان رژیم سلطنتی انگلیس تلاش دارند تا کشورشان را مهد حقوق زنان معرفی کنند اما آمار‌ها نشان می‌دهد از هر ۴ زن انگلیسی یک نفر خشونت خانگی را در زندگی تجربه می‌کند و این در حالی است که خشونت‌های خانگی علیه زنان از سال ۲۰۱۰ تا کنون به بالاترین سطح خود در انگلیس رسیده است.
جرایم خانگی مرتبط با خشونت علیه زنان در حدود ۱۷ درصد از تمامی پیگری‌های قانونی انجام شده در انگلیس و ولز را به خود اختصاص داده است.
به گزارش ایندیپندنت، با وجود آن که آمار‌ها از کاهش ۴.۸ درصدی خشونت خانگی علیه زنان خبر می‌دهد، اما اتهامات از سال ۲۰۱۰ به بالاترین میزان خود رسیده است. شمار زنانی که در انگلیس قربانی رفتار خشونت آمیز در خانه می‌شوند، شوکه کننده است. از هر ۴ زن انگلیسی یک نفر این نوع از خشونت خانگی را در طول زندگی خود تجربه خواهند کرد.در این کشور هر هفته ۲ زن به دست شریک زندگی فعلی یا سابق‎شان به قتل می‌رسند. زنان جامعه انگلیس از ساختار‌های حاکم که قرار است حامی حقوق آنان باشد، سرخورده و نا امید شده‎اند.
عدم توجه دولتمردان و پارلمان موجب شده تا در نتیجه انگلیس شاهد زنانی در جامعه خواهد بود که همچنان مورد ضرب و شتم قرار گرفته، به قتل می‌رسند و مجبورند با زورگویی مردان دست و پنجه نرم کنند.بسیاری از سازمان‌های حامی حقوق زنان حذف ارائه خدمات به قربانیان خشونت‌های خانگی و تخصیص بودجه بسیار ناچیز را به شدت محکوم کردند.پوشش رسانه‌ای خبر‌های مربوط به خشونت‌های خانگی، تجاوز، ازدواج اجباری می‌تواند از زنان بی شماری محافظت کند، اما این در حالی است که انگلیس همچنان وقت تلف کرده و اقدامی انجام نمی‌دهد.
همزمان با طرح پارلمان برای تصویب لایحه مبارزه با خشونت‌های خانگی علیه زنان، بسیاری از موسسات خیریه بر این باورند که لایحه مذکور کمتر از آن چیزی است که انگلیس برای تصویب این لایحه در دست دارد، این لایحه برای حمایت زنان مهاجر، سیاه پوست و اقلیت‌های قومی با شکست رو به رو خواهد شد. این قوانین نیازمند حفاظت از همه زنان است بدون آن که بخواهد وضعیت شهروندی آنان را در نظر بگیرد. سالانه در حدود ۲ میلیون نفر در جهان قربانی خشونت‌های خانگی می‌شوند که ۱.۳ میلیون از این قربانیان زنان هستند.

کد مطلب: 114398
 
Share/Save/Bookmark