میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۲
 
 
غزه بار دیگر زیر آتش تجاوز گسترده ارتش صهیونیستی قرار گرفت
فرار جنگنده‌های اشغالگر در برابر پدافند مقاومت
فرار جنگنده‌های اشغالگر در برابر پدافند مقاومت
 

اصل پایان دوران بزن در رو هر روز نماد بیشتری می‌یابد چنانکه پدافند هوایی گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی (حماس)، جنگنده‌های متجاوز رژیم صهیونیستی را مجبور به ترک آسمان غزه کرد.
همزمان با تشدید اشغالگری صهیونیست‌ها در کرانه باختری و قدس، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی مناطقی را در غزه هدف حمله قرار دادند. درپی شلیک پدافند گردان‌های القسام به سوی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی که در جنوب نوار غزه بین شهرهای رفح و خان‌یونس در حال پرواز بودند، جنگنده‌های متجاوز ناگزیر به ترک آسمان منطقه شدند. همچنین آژیر خطر برای بار دوم در شهرک‌های صهیونیست نشین نزدیک غزه به صدا در آمد. پیش از آن آژیر خطر در شهرک‌های اطراف غزه به صدا درآمده بود. ساکنان نوار غزه اوضاع ناآرامی پشت سر گذاشتند. توپخانه و جنگنده‌های رژیم صهیونیستی چندین نوبت این منطقه را هدف قرار دادند که حداقل دو نفر بر اثر حملات شهید شدند.
همچنین رسانه‌های خبری به نقل از ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کردند که بر اثر انفجار بمب در مسیر یک گشتی ارتش این رژیم در مرز با غزه چهار نظامی صهیونیست زخمی شدند که حال دو تن از آنها وخیم گزارش شده است.
بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی این اتفاق را «خطرناک» توصیف و تهدید کرد به آن پاسخ سختی خواهد داد. رووین ریولین رئیس این رژیم نیز گفت: در قبال اتفاقی که برای نظامیانمان رخ داد، سکوت نخواهیم کرد. پس از این تهدیدات بود که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در چندین نوبت این منطقه را هدف حملات هوایی خود قرار دادند.
تانک‌های رژیم صهیونیستی منطقه‌ای از نوار غزه را هدف گرفتند که درپی آن دو فلسطینی شهید و چند نفر دیگر زخمی شدند؛ ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد گروهی از فلسطینیان در شهر «رفح» به فنس‌های مرزی باریکه غزه نزدیک می‌شدند که تانک‌های این رژیم به سوی آنها شلیک کرده‌اند.
وزارت بهداشت غزه نیز اعلام کرد که درپی شلیک مستقیم تانک‌های رژیم صهیونیستی به این گروه، دو فلسطینی شهید و دو نفر دیگر زخمی شدند. عبداللطیف القانوع سخنگوی حماس در واکنش به این حملات اعلام کرد: حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه با چراغ سبز آمریکا و پس از تصمیمات اخیر انجام شد. وی گفت: مقاومت اجازه تحمیل معادلات جدید یا صادر کردن بحران‌های داخلی رژیم اسرائیل مانند فساد سرانش را نخواهد داد، ‌این سیاستی شکست‌خورده است. «حازم قاسم» دیگر سخنگوی حماس نیز مسئولیت کامل این حملات را برعهده رژیم صهیونیستی دانست.
داوود شهاب سخنگوی جهاد اسلامی نیز اعلام کرد عملیاتی که در مرز غزه اتفاق افتاد در مقایسه با جنایات روزانه صهیونیست‌ها علیه نوار غزه، حادثه‌ای طبیعی بود. این عملیات در چارچوب آمادگی‌ها و مقدمات دفاعی مقاومت فلسطین برای مقابله با یورش‌های مکرر در نوار غزه صورت می‌گیرد.
وی به شبکه «الغد» اردن گفت: این عملیات، پاسخی طبیعی به جنایات رژیم صهیونیستی بود و این رژیم، محاصره‌ای طولانی و تلخ را علیه نوار غزه تحمیل کرده و آن را ادامه می‌دهد. شهاب ادامه داد اوضاع نوار غزه قابل انفجار است و هیچ کسی نمی‌تواند آرامش آن را تضمین کند. جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز اعلام کرد، دشمن صهیونیست بهای هر حماقتی را که مرتکب آن می‌شود، خواهد پرداخت.
ناکامی صهیونیست‌ها صرفا معطوف به فلسطین نبوده چنانکه طرفداران فلسطين، با تظاهرات در شهر ليل فرانسه، يک جشنواره صهيونيستي را لغو کردند. به درخواست جمعيت «همبستگي فرانسه و فلسطين» و برخي اساتيد دانشگاه ليل، ده‌ها تن در نمايشگاه عكس و بررسي زبان عبري، اطراف اين دانشگاه، تجمع کردند.
از سوی دیگر مردم تونس در حمايت از تصويب قانون جرم شمردن عادي‌سازي روابط با رژيم صهيونيستي تظاهرات کردند. خيابان حبيب بورقيبه در پايتخت تونس شاهد تظاهراتي بود که اقدام نمايندگان وابسته به حزب حاکم را در رد بررسي قانون جرم شمردن عادي سازي روابط با اسرائيل محکوم کرد.
در این میان «ماتئوس موراویکچی» نخست‌وزیر لهستان اعلام کرد که یهودیان نیز در آنچه که «هلوکاست» خوانده می‌شود، دست داشته‌اند. موراویکچی با بیان اینکه شاید برخی لهستانی‌ها در هلوکاست دست داشتند، اما تاکید کرد این حادثه عاملان یهودی و اوکراینی نیز داشته است.

کد مطلب: 103291
 
Share/Save/Bookmark