میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست تحليل
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳
 
 
گفت نگفت
خودگویی و خودخوانی قائم‌مقام حزب اعتماد ملی!
خودگویی و خودخوانی قائم‌مقام حزب اعتماد ملی!
 

حجت‌الاسلام منتجب‌نیا قائم‌مقام حزب اعتماد ملی از آن دست افرادی است که برای نشستن با خودی‌ها و هم‌حزبی‌ها همیشه فرصت دارد اما برای نقد عملکردش معمولا وعده‌هایی می‌دهد که هیچ‌ وقت عملیاتی نمی‌شود. انگار دوست ندارد پاسخگوی طیف دیگری به جز هم‌فکران خود باشد و البته علاقه‌ای هم به نه گفتن با صراحت به رسانه‌های منتقد ندارد؛ همین است که هر وقت شماره تلفنش را بگیرید وعده صحبت فردا را می‌دهد و این فردا و فرداهای بعدی همینطور چندین ماه تکرار می‌شود! برای همین است که وقتی صحبت‌های اخیر او را با قانون می‌خوانیم مصداق ضرب‌المثل خودگویی و خودخوانی برایمان زنده می‌‌شود.
او درباره نحوه بسته شدن کابینه روحانی گفته که «روش آقای روحانی، روش آقای هاشمی است. رئیس‌جمهور نه ادعا می‌کند که اصلاح‌طلب است و نه اصولگرا، بلکه مدعی است که روش اعتدال را انتخاب کردم و کابینه را کابینه فراجناحی انتخاب خواهم کرد. آقای هاشمی گاهی فراجناحی عمل می‌کرد و تا پایان حیاتش نیز به این موضوع پایبند بود و بسیاری از اصلاح‌طلبان و اصولگرایان نیز به او ارادت فراوانی داشتند. آقای روحانی نیز چون سیاست فراجناحی را اتخاذ کرده و ادعایی برای بودن در یک جناح خاص ندارد، طبیعی است که دو جناح، هم راضی و هم ناراضی باشند.» اما او اصلا اشاره‌ای به این موضوع ندارد که طیف وسیعی از اصلاح‌طلبان در انتخابات او را اصلاح‌طلب‌تر از عارف و جهانگیری معرفی می‌کردند و حالا که ممکن است نتایج ضعیف دولت روحانی بر نظر مردم به اصلاحات تاثیرگذارد، تصمیم گرفته‌اند که روحانی را فراجناحی نشان دهند.
چندی پیش خبری رسید مبنی بر دیدار خصوصی رهامی و منتجب‌نیا با مقام معظم رهبری اما درباره جزئیات آن تاکنون گمانه‌زنی‌های زیادی شده است که در این مصاحبه وقتی قرار می‌شود اصل ماجرا از منتجب‌نیا پرسیده شود او از طرح موضوع طفره رفته و خبرنگار هم انگار اصراری بر پیگیری ماجرا نمی‌کند: «دیدار‌هایی که با رهبری صورت می‌گیرد به خصوص دیدار‌های خصوصی، قاعده ‌این نیست که دیدارکننده‌ها جزئیات آن دیدار را بیان کنند. ما درخواستی نداشتیم. این دعوت از سوی دفتر ایشان صورت گرفت. البته برخی از بزرگان موضوعاتی را مطرح کرده بودند و از این‌رو این دعوت از جانب دفتر ایشان صورت گرفت. در آنجا بحث‌های مختلفی شد که ما مقید بودیم که بحث‌ها را رسانه‌ای نکنیم. رسانه‌ها نیز که با من تماس گرفتند، اصل ملاقات را تایید کردم اما مطالب آن جلسه را بیان نکردیم. متاسفانه برخی از دوستان، کلیت برگزاری این دیدار را در جلسات شنیده بودند که رسانه‌ای کردند و این کار اشتباه بود.»
منتجب‌نیا نمی‌گوید که برخی دوستان چه کسانی هستند و چطور به مطالب جلسه خصوصی دست یافته‌اند!
او درباره مسائلی که در این جلسه مطرح شده نیز می‌گوید: «مسائل مختلفی با ایشان در میان گذاشته شد که هم به نفع اصلاح‌طلبان و مردم بود. ایشان نیز با بزرگواری با ما و مسائل مطرح شده برخورد کردند. این دیدار از دید ما دیداری مثبت و به نفع کل جریان اصلاحات و محصورین تلقی می‌شود.»

کد مطلب: 100898
 
Share/Save/Bookmark