میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۱
 
 
رئیس جریان حکمت ملی عراق:
تحریم ایران پیامدهای منفی درپی دارد

رئیس جریان حکمت ملی عراق در استقبال از سفیر ترکیه، ضمن تاکید بر ضرورت گفت‌وگوهای منطقه‌ای برای حل تنش‌های خاورمیانه، درباره پیامدهای منفی تحریم ایران از سوی واشنگتن هشدار داد.
«فاتح یلدیز» سفیر ترکیه در بغداد با «سید عمار الحکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.
حکیم در این دیدار با اشاره به ضرورت تسریع در روند تشکیل دولت اکثریت ملی تصریح کرد: چنین دولتی توانایی حل مشکلات کشور و فراهم‌آوردن مطالبات شهروندان از جمله خدمت‌رسانی، مبارزه با تمام اشکال فساد، اشتغال‌زایی و توسعه همه‌جانبه را خواهد داشت.
به نوشته دفتر رسانه‌ای جریان حکمت ملی وی با بیان اینکه عراق تمایل دارد با تمام کشورها براساس‌ منافع ملی خود روابط حسنه ایجاد کند، مجددا منطق تحریم و فشار بر ملت‌ها را مردود و محکوم دانست.
رهبر جریان حکمت ملی افزود: منطق تحریم و فشار دربردارنده پیامدهای منفی بر امنیت و صلح بین‌المللی است، به ویژه تحریم‌هایی که ملت ایران با آن دست به گریبان است. حکیم تأکید کرد: برای حل مشکلات موجود و پایان دادن به تنش‌هایی که خاورمیانه درگیر آن است، گفت‌وگوهای منطقه‌ای ضرورت دارد. وی افزود: عراق می‌تواند در نزدیک کردن دیدگاه‌ها نقش محوری ایفا و همچون یک پل ارتباطی میان کشورها عمل کند.
رهبر جریان حکمت ملی عراق که با پیوستن به «مقتدی صدر» در ائتلاف «سائرون» و «حیدر العبادی» در ائتلاف نصر و «ایاد علاوی» در ائتلاف الوطنیة به دنبال تشکیل فراکسیون اکثریت ملی در پارلمان عراق به منظور تشکیل دولت جدید عراق است، تاکنون طی چندین نوبت، سیاست‌های واشنگتن در تحریم ایران را محکوم کرده است. فارس

کد مطلب: 105947
 
Share/Save/Bookmark