میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۲
 
 
اعتراض‌ها به ساختار حاکم بر ایالات متحده ادامه دارد
تشییع جنازه ریاست جمهوری آمریکا
تشییع جنازه ریاست جمهوری آمریکا
 

مخالفان رئیس جمهور آمریکا در شهر نیویورک مراسم نمادین مرگ نهاد ریاست جمهوری این کشور را برگزار کردند.
مخالفان دونالد ترامپ در شهر نیویورک با پوشیدن لباس سیاه و آماده‌سازی یک تابوت سیاه رنگ که بر روی آن عبارت «ریاست جمهوری آمریکا، تاریخ تولد آوریل سال ۱۷۸۹ و تاریخ وفات بیستم ژانویه سال ۲۰۱۷ » نوشته شده بود مراسم نمادین مرگ ریاست جمهوری این کشور را برگزار کردند.شرکت کنندگان در این تظاهرات شعار می‌دادند: «بله ما می‌توانیم».
آنها در بخشی از مراسم نمادین خود تابوت نمادین ریاست جمهوری آمریکا را حمل کردند.یک زن آمریکایی که لباس سیاه پوشیده بود گفت: ما در حال برگزاری مراسم تشییع جنازه هستیم. این مراسم به افتخار آن چه رئیس جمهور گفته است برگزار می‌شود. تصاویر روسای جمهور سابق را هم در این جا می‌بینید. همه آنها هم مشکلاتی داشتند اما هیچ کدام اقداماتی مانند آن چه رئیس جمهور و دولت کنونی انجام می‌دهد انجام نمی‌دادند.
برخی شرکت کنندگان در این مراسم لباس سیاه و برخی هم لباسی مشابه لباس روسای جمهور سابق آمریکا بر تن داشتند.در برخی شهرهای دیگر آمریکا از جمله در دالاس، مینیاپولیس و شیکاگو هم تظاهرات ضد رئیس‌جمهور آمریکا برگزار شد.دونالد ترامپ از بیستم ژانویه که مراسم سوگند ریاست جمهوری را برگزار کرده و قدرت را به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا در دست گرفته است به طور مداوم شاهد تظاهرات مخالفان خود در مناطق مختلف این کشور و در خارج بوده است.
هزاران نفر با برپایی راهپیمایی و تظاهرات، مخالفت خود را با حملات به مهاجران وخنثی کردن «ماشین تبعید» تحت رهبری رئیس جمهور ترامپ بردارند.«دیوید عبود» یکی از سازمان دهندگان این تظاهرات گفت که گروه ائتلافی فعالان از مسئولان شهری لس‌آنجلس خواسته‌اند تا از سرمایه‌گذاری هر گونه منابع در اجرای قانون مهاجرت، امتناع کنند. فعالان می‌خواهند مطمئن شوند که صندوق جدید ارائه دهنده کمک‌های حقوقی به مهاجران، مهاجرانی را که با محکومیت‌های کیفری مواجه هستند، مستثنی نمی‌کند.
آنها همچنین از مقامات این شهر خواسته‌اند تا در برنامه‌هایی که به مهاجران کمک می‌کند، از جمله در مراکز کارگری روزمزد سرمایه‌گذاری کنند. «جان مک کین» سناتور ارشد جمهوری‌خواه در انتقاد از اظهارات دونالد ترامپ علیه رسانه‌های منتقد، درباره ایجاد «دیکتاتوری» در این کشور هشدار داده است. در ادامه تنشها بین دونالد ترامپ و مخالفانش در آمریکا، یک سناتور ارشد جمهوریخواه که مواضعش در مخالفت با رئیس جمهور است، از اظهارات اخیر ترامپ علیه رسانه‌ها انتقاد کرد.«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در توییت تازه‌اش بار دیگر به رسانه‌های آمریکایی تاخت و آن‌ها را «دشمن» خواند.
او نوشت: «رسانه‌های خبر جعل‌کن (نیویورک ‌تایمز در حال افول، ان‌بی‌سی، ای‌بی‌سی، سی‌بی‌اس و سی‌ان‌ان) دشمن من نیستند، دشمن مردم آمریکا هستند.»رئیس جمهور آمریکا پیشتر هم بارها رسانه‌های مخالفش را «اخبار جعلی» خوانده و از این سخن گفته بود که آنها تصویری غیر واقعی و نادرست از او و دولتش ارائه می دهند.کاخ سفید یکی از کارکنان ارشد شورای امنیت ملی آمریکا را بابت انتقاد از رئیس‌جمهور آمریکا و خانواده‌اش اخراج کرده است.
«کریگ دیر» که مدیر ارشد «امور کشورهای نیم‌کره غربی» در شورای امنیت ملی آمریکا در یک میز گرد خصوصی از ترامپ و استراتژیست ارشد وی «استیو بانون» انتقاد کرده بود و کاخ سفید را بابت اوضاع نابسامانش مورد سرزنش قرار داد. «کریگ دیر» از عدم دسترسی دستیاران ارشد شورای امنیت ملی به رئیس‌جمهور انتقاد و شرح مفصلی از گفت‌وگوی جنجالی ترامپ با رئیس‌جمهور مکزیک ارائه کرده بود.اخراج این عضو شورای امنیت ملی در حالی مطرح می‌شود که این شورا در روزهای گذشته با نابسامانی‌های گسترده‌تر دیگری هم درگیر بوده است. هفته گذشته مایکل فلین، مشاور امنیت ملی آمریکا پس از رسوایی‌هایی درباره گفت‌وگویش با مقام‌های روسی از سمتش استعفا کرد.

کد مطلب: 98584
 
Share/Save/Bookmark