میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۴
 
 
متن و حاشیه سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر
سوگلی‌های سینمای رسانه
سوگلی‌های سینمای رسانه
 

پیش‌نوشت اول: حدود ۱۳ سال پیش شاهکار بینش‌پژوه اولین آلبوم موسیقی رپ ایران را منتشر کرد. توی یکی از ترانه‌ها می‌گفت: «هرکی از مامانش قهر میکنه، میخواد بیاد یه شبه خواننده شه، بغال و چغال و کپن فروش، میخواد معروف شه یه شبه گنده شه»
پیش‌نوشت دوم: تا چند سال پیش روزنامه ما (اگر اشتباه نکنم) سه سهمیه خبرنگار جشنواره داشت. دو سال پیش گفتند، شرمنده یکی بیشتر نمی‌دهیم. از طرف ارشاد چند تا بلیت یکی دو تا فیلم هم دادند که مثلا جبران شود. سال قبل هم گفتند چون می‌خواهیم شأن اهالی رسانه حفظ شود، تعداد کمتری کارت می‌دهیم تا بتوانند راحت و روی صندلی بنشینند و فیلم را ببینند. خوشبختانه آن یک سهمیه بیشتر از این قابل تعدیل نبود. اما نشان به آن نشان که نگارنده بدون اغراق نیمی از فیلم‌های پارسال را به صورت سرپا و از انتهای بالکن سالن میلاد تماشا کرد.
اصل مطلب: امسال به لحاظ شأن و احترام سینمای رسانه بسیار خوب است. اما نکته عجیب حضور آد‌م‌هایی از فلان‌نیوز و بهمان دات‌کام و شبکه اینترنتی چیز که اسمشان به گوش من و خیلی‌های دیگر نخورده است. خدا را شکر که «هرکی از مامانش قهر می‌کنه» دیگر (فقط) خواننده نمی‌شود!

نویسنده: مهدی رجبی

کد مطلب: 103147
 
Share/Save/Bookmark