میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۷
 
 
واکنش دوباره روحانی به طرح مجلس:
بگذارید آن‌هایی که تجربه موفق دیپلماسی دارند، کارشان را انجام دهند
بگذارید آن‌هایی که تجربه موفق دیپلماسی دارند، کارشان را انجام دهند
 

رئیس‌جمهور گفت: بگذارید آن‌هایی که تجربه بیست و چند ساله دارند و در دیپلماسی موفق بودند و در دیپلماسی بارها و بارها آمریکا را در سازمان ملل شکست دادند، کارشان را انجام بدهند.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آیین افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نیرو بیان داشت: همه می‌دانیم که صنعت برق چقدر برای ما اهمیت دارد و زیرساخت تولید و تحول و رفاه مردم است. در سال‌های قبل و مخصوصاً در جنگ تحمیلی روزهایی بود که مردم بیش از چند ساعت برق نداشتند و گاهی بیمارستان‌های ما هم برق نداشت. یکی از افتخارات دولت‌‌های یازدهم و دوازدهم این بود که در تابستان قطعی برق نداشتیم و اگر هم بوده کم و کوتاه بوده است. وزارت نیرو با طرح استمداد از مردم، مدیریت خوبی در مصرف برق داشت.
رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما در شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم. جنگی که به ما در این سه سال تحمیل شد، جنگ اقتصادی بود. هیچ کس نه آمریکا و نه اروپا فکر نمی‌کرد ایران در این جنگ اقتصادی به خوبی مقاومت کند. بسیاری از رهبران دنیا به من گفتند که شما چگونه توانستید کشور را اداره کنید. در این سه سال تحریم، آب قطع نشد، برق قطع نشد، گاز قطع نشد و ما نیازمند نشدیم گازوئیل از بیرون بخریم. در بحث گندم خودکفا بودیم و تحولات بزرگ در راه آهن و... رخ داد. در این سه سال تحولات بزرگی در بهداشت و درمان به وجود آورده‌ایم و فقط در یک سال اخیر ۱۱ هزار تخت بیمارستانی در کشور اضافه شده که در تاریخ ایران بی نظیر است.
روحانی بیان کرد: آن‌هایی که چشم بینایی ندارند که خدمات دولت را ببینند باید مقداری دقیق بشوند و ببینند دولت در شرایط سخت البته با کمک مردم و شرکت‌های خصوصی و عمومی غیر دولتی و قوای دیگر و نیروهای مسلح که همه به کمک ما آمدند، هم کشور را اداره کردیم و هم بدترین سیل و زلزله‌ای که آمد را توانستیم اداره کنیم. رشد اقتصادی ما در سال ۹۸ مثبت بود. البته از پایان ۹۸ دچار مصیبت بزرگ یعنی کرونا شدیم. همه دنیا دچار این مشکل شدند. رشد اقتصادی همه کشورهای بزرگ یا کاهش پیدا کرد یا منفی شد. این فشار به ما هم وارد شد. البته ما از این معضل هم عبور خواهیم کرد. شرایط ما در بحث کرونا نسبت به کشورهای غربی بدتر نیست. با یک برنامه‌ریزی طی دو هفته توانستیم شرایط را کنترل کنیم. ما داریم به شرایط نرمال برمی گردیم. دولت کار بزرگی در همه زمینه‌ها انجام می‌دهد. وی خاطرنشان کرد: همه آن‌هایی که در کشور مشغول خدمتند، چه در مجلس، چه در قوه قضائیه و چه در نیروهای مسلح، همه دست به دست هم بدهیم و همه در پی امید و ثبات باشیم. هیچ عجله‌ای نکنیم و هول نکنیم. اگر دولت موفقیتی به دست آورد، این موفقیت را تقدیم شما خواهد کرد. ما دست همه را خواهیم بوسید. بگذارید با حوصله، تحمل، خردورزی و آن‌هایی که تجربه بیست و چند ساله در این امر دارند و در دیپلماسی موفق بودند و در دیپلماسی بارها و بارها آمریکا را در سازمان ملل شکست دادند، کارشان را انجام بدهند. البته ما می‌دانیم هر قوه‌ای هر کاری می‌کند با نیت خیر است، اما با هم مشورت کنیم، همفکری کنیم و کارها را دقیق‌تر و پخته‌تر پیش ببریم. مقاومت مردم اصل اساسی است. اگر دولت و نظام پیروز شوند، در سایه مقاومت است. امروز نیز مسیر مقاومت و هدایت رهبری،مسیر پیروزی ما خواهد بود.

کد مطلب: 116332
 
Share/Save/Bookmark