میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۲
 
 
رژیم صهیونیستی ۵۳ مسجد و کلیسا را تخریب کرده است
اسرائیل دشمن مشترک اسلام و مسیحیت

سکوت مدعیان آزادی دینی و آزادی‌بیان در برابر جنایات نژادپرستانه رژیم صهیونیستی ادامه دارد چنانکه از زمان برعهده گرفتن پست نخست‌وزیری توسط نتانیاهو در سال ۲۰۰۹ تاکنون، ده‌ها مسجد و کلیسا تخریب و سوزانده شده‌اند.
روزنامه «هاآرتص» در گزارشی اعلام کرد از زمان بازگشت «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به پُست مذکور در سال ۲۰۰۹، ۵۳ مسجد و کلیسا تخریب یا سوزانده شده‌اند؛ آخرین اینها کلیسای «بیت جمال» در غرب قدس است. این در حالی است که کشورهای غربی مدعی حقوق بشر در برابر این اسلام‌ستیزی و مسیحی ستیزی سکوت کرده و اقدامی برای مقابله با آن صورت نداده‌اند.
در ادامه اشغالگری صهیونیست‌ها رژیم صهیونیستی قصد دارد هفته آینده طرح ساخت ۲۰۰۰ واحد مسکونی برای شهرک‌نشینان در کرانه باختری را تصویب کند. رژیم صهیونیستی همچنان به گسترش شهرک‌سازی‌ها در فلسطین اشغالی ادامه می‌دهد. قرار است کابینه رژیم صهیونیستی هفته آینده برای بررسی طرح جدید شهرک‌سازی در کرانه باختری تشکیل جلسه بدهد.
طبق اعلام رسانه‌های عربی، صهیونیستها قصد دارند در جلسه هفته آینده طرح ساخت ۲۰۰۰ واحد مسکونی برای شهرک نشینان در کرانه باختری را تصویب کنند. گفتنی است، طرح گسترش شهرک سازی‌ها در اراضی اشغالی فلسطین همواره مورد اعتراض تمامی احزاب، گروه‌ها و جریان‌های مختلف این کشور اعم از فتح و حماس بوده است.
خبر دیگر از فلسطین آنکه «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس با رهبران تعدادی از گروه‌های فلسطینی تماس برقرار کرد و آنها را در جریان نتایج سفر خود به قاهره قرار داد.حماس با «رمضان عبدالله شلح» رئیس جنبش جهاد اسلامی، «ابواحمد فواد» و «طلال ناجی» معاون‌های دبیرکل جبهه مردمی تلفنی صحبت کرد. در این تماس هنیه دستاوردهای گفت‌وگو با مقامات مصر در زمینه روابط دوجانبه، پرونده نوار غزه و غیره را تشریح کرد.
رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین سه نفر یاد شده را در جریان گام‌هایی که پیش‌بینی می‌شود حماس در سطح روابط با مصر بردارد، قرار داد؛ گام‌هایی که مرحله بعد از آن دعوت از گروه‌‌های فلسطینی برای صحبت درباره تشکیل دولت وحدت ملی و مکانیسم اجرای توافق قاهره و ملحقات آن است.

کد مطلب: 101130
 
Share/Save/Bookmark