میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۴
 
 
در جلسه مشترک معاون خدمات شهری شهرداری تهران و رئیس اورژانس کشور مطرح شد؛
جانمایی و احداث ۲۸ پد بالگرد جدید در مناطق ۲۲گانه شهر تهران
در جلسه مشترک معاون خدمات شهری شهرداری تهران و رئیس اورژانس کشور طرح مشارکت شهرداری تهران در ساماندهی خدمات فوریت‌های پزشکی در شهر تهران بررسی و بنابر درخواست اورژانس کشور مقرر گردید که در ادامه فعالیت‌ها و همکاری‌های شهرداری تهران و اورژانس، ۲۸ پد بالگرد جدید نیز در مناطق ۲۲گانه شهر تهران جانمایی و احداث شود.
مجتبی یزدانی در نشست مشترک با اورژانس کشور که با حضور دکتر کولیوند، رئیس اورژانس کشور، عطایی مدیرکل امور خدمات شهری، داوری مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی، صابریان سرپرست مرکز اورژانس شهر تهران، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، اورژانس شهر سالم و دیگر مدیران این حوزه برگزار شد، گفت: در راستای افزایش تاب‌آوری شهر تهران و توجه به اقدامات فوریتی همکاری‌های مهم و موثری بین شهرداری تهران و اورژانس کشور انجام شده است.
یزدانی در ادامه افزود: در همین راستا جلسات متعددی در شهرداری تهران و اورژانس کشور حول محور موضوعاتی چون احداث پد بالگرد، استقرار خودروهای آمبولانس و موتورلانس در ایستگاه‌های آتش‌نشانی و سوله های بحران مورد بررسی کارشناسانه قرار گرفت و در نهایت در مناطق ۲۲گانه سطح شهر تهران اجرایی گردید.
وی با بیان اینکه مجموعا ۱۲۰ پایگاه اورژانس در سوله‌های بحران، ایستگاه‌های آتش‌نشانی، کانکس‌های مستقر در معابر و ساختمان‌های شهرداری تهران احداث گردیده است، گفت: همچنین ۷۰ جایگاه جهت استقرار موتورلانس نیز در ایستگاه‌های آتش‌نشانی و سوله‌های مدیریت بحران احداث شده است. همچنین ۴۷ پد بالگرد نیز جهت نشست و برخواست بالگردهای اورژانس هوایی در مناطق، محوطه سوله‌های بحران و در سایر نقاط سطح شهر از جمله بیمارستان‌ها احداث و راه‌اندازی شده است.
کولیوند، رئیس اورژانس کشور نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از همکاری‌های مشترک شهرداری تهران با این مجموعه درخصوص استقرار موتورلانس‌های اورژانس در پایگاه‌های ستاد مدیریت بحران و سازمان آتش‌نشانی و جانمایی پدهای هلیکوپتر در مناطق تهران جهت فرود بالگردهای اورژانس، گفت: همه ما یک خانواده محسوب می‌شویم و مجموعه این اقدامات در راستای خدمات‌رسانی مطلوب به شهروندان است.
رئیس اورژانس تهران در ادامه به بیان موضوعاتی درخصوص طرح مشارکت شهرداری تهران در ساماندهی خدمات فوریت‌های پزشکی در شهر تهران پرداخت. همچنین در این جلسه مقرر گردید که در ادامه فعالیت‌ها و همکاری‌های شهرداری تهران و اورژانس و بنابر درخواست اورژانس کشور؛ ۲۸ پد بالگرد جدید نیز در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران جانمایی و احداث شود.
کد مطلب: 115333
 
Share/Save/Bookmark